WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Основи трудового права і соціального забезпечення - Реферат

Основи трудового права і соціального забезпечення - Реферат

звільнення без законної підстави або незалежного неведення на іншу роботу, працівник повинен бути поновлений на попередній роботі, органом, що розглядає трудовий спор. Одночасно вирішуються питання про виплату працівникові середнього заробітку за часи вимушеного прогулу або різниці в заробітку за часи вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання тимчасово оплачуваної роботи.
В разі затримки власником або уповноваженим ним органом виконання рішення органу, що розглядав трудовий спір, цей орган виносить ухвалу про виплату середнього заробітку або різниці в заробітку за час затримки.
6. Закон України про пенсійне забезпечення відповідно о Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок спільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.
Закон спрямований на те, щоб повніше враховувалася суспільно-корисна праця, як джерело зростання добробуту народу і кожної людини, встановлює єдність умов і норм пенсійного забезпечення робітників, членів колгоспів, інших категорій трудящих.
Закон гарантує соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку з збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки країни.
Громадяни України мають право на державне, пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та інших випадків, передбачених Законом.
Іноземні громадяни та особи без громадянства, які проживають в Україні, мають право на пенсію на рівні з громадянами України на умовах, передбачених законодавством.
Види державних пенсій:
1) трудові пенсії, за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років.
2) соціальні пенсії.
Стаття 3. Особи, які мають право на трудову пенсію, зайняті суспільною працею. Особи, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, кооперативах незалежно від використовуваних форм власності або є членами колгоспів та інших кооперативів. За умови сплати підприємствами та організаціями страхових внесків до пенсійного фонду.
Особи, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності фізичної особи та виключно її праці, - за умови сплати страхових внесків до пенсійного фонду.
Члени творчих спілок, а також інші творчі працівники, які не є членами таких спілок за умови пенсійного фонду України.
Інші особи, які підлягають державному соціальному страхуванню.
Працівники воєнізованих формувань, які не підлягають державному соціальному страхуванню, особи начальницького і рядового складу фельд'єгерської служби Міністерства зв'язку України.
Вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі, аспіранти.
Особи, які стали інвалідами у зв'язку з виконанням державних чи громадських обов'язків або у зв'язку з виконанням дій по рятуванню людського життя, охороні державної, колективної та індивідуальної власності, а також по охороні правопорядку.
Особи, які здійснюють догляд за інвалідами 1 групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду.
Члени сімей осіб, вказаних у цій статті, і пенсіонерів з числа цих осіб -у разі втрати годувальника.
Умови, норми та порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців, а також осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членів їх сімей встановлюється Законом України Про пенсійне забезпечення військовослужбовців. Їм надається також право на одержання пенсій на підставах, передбачених цим законом, незалежно від місця проходження військової служби. При цьому всі види грошового забезпечення військовослужбовців , а також осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ враховуються нарівні із заробітною платою робітників.
Право на соціальну пенсію мають усі непрацездатні громадяни на умовах, що визначаються цим Законом.
Стаття 6. Право вибору пенсії.
Особам, які мають одночасно право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором, за винятком пенсій інвалідам внаслідок поранення, контузії або каліцтва, що їх вони дістали при захисті Батьківщини чи при виконанні інших обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, зв'язаного з перебуванням на фронті.
Стаття 7. Звернення за призначенням пенсії.
Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію.
При цьому пенсії за віком і по інвалідності призначаються незалежно від того, припиненно роботу на час звернення за пенсією, чи вона продовжується. Пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи.
Право на пенсію за віком мають:
Чоловіки - після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років.
Жінки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 20 років.
Пенсії по інвалідності призначаються незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи.
Пенсії в разі втрати годувальника
Право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімей померлого годувальника, які були на його утриманні. При цьому дітям пенсії призначаються незалежно від того, чи були на вони на утриманні годувальника.
Батьки і чоловік (дружина) померлого, які не були на його утриманні, також мають право на пенсію, якщо згодом втратили джерело засобів до існування.
Пенсії за вислугу років.
Пенсії за вислугу років встановлюється окремими категоріями громадян, зайнятих на роботах виконання яких призводить до втрати професійної працездатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.
Призначення пенсій.
Заява про призначення пенсії працюючим подається за місцем роботи, а непрацюючим - до районного (міського) відділу соціального забезпечення за місцем проживання заявника.
Пенсії призначаються районними (міськими) відділами соціального забезпечення.
Виплата пенсій.
Пенсії виплачуються без урахування одержуваного заробітку (прибутку) за місцем фактичного проживання пенсіонера незалежно від прописки.
Соціальні пенсії.
Соціальні пенсії призначаються і визначаються непрацюючим громадянам, крім інвалідів з дитинства, при відсутності права на трудову пенсію.
Відповідальність підприємств та організацій і громадян. Розв'язання спорів з пенсійних питань.
Відділи соціальногозабезпечення мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Підприємства і організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну, громадянинові або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або надання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів, і відшкодовують її.
Література:
"Галичина" №187 (346) 18 грудня 1991р. Закон України про пенсійне забезпечення

 
 

Цікаве

Загрузка...