WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правовий статус органів, які контролюють справляння податків і зборів - Реферат

Правовий статус органів, які контролюють справляння податків і зборів - Реферат

Севастополі створюються колегії. Колегії є дорадчими органами і розглядають найбільш важливі напрями діяльності відповідних державних податкових адміністрацій.
Структура Державної податкової адміністрації України затверджується Кабінетом Міністрів України. Державну податкову службу України очолює Голова Державної податкової адміністрації України, якого призначає і звільняє з посади Президент України по представленню Прем'єр-міністра України. Державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва і Севастополя), районах у містах, міжрайонні й об'єднані державні податкові інспекції очолюють начальники, що призначаються на посаду і звільняються з посади Головою Державної податкової адміністрації України по представленню голів відповідних державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. Начальники керувань податкової міліції призначаються Головою Державної податкової адміністрації України.
Державна податкова адміністрація України є вищою ланкою в системі органів державної податкової служби України. Податкові інспекції як самостійні організаційно-відокремлені органи в системі органів державної податкової служби насамперед виступають структурними підрозділами Державної податкової адміністрації України, знаходячись у відносинах підпорядкування і діють у межах, установлених законом процедур.
Поряд з Державною митною службою, підрозділами по боротьбі з економічними злочинами Міністерства внутрішніх справ податкова міліція є частиною сил, які забезпечують економічну безпеку України. Податкова міліція являє собою спеціалізований правоохоронний державний орган виконавчої влади, що забезпечує законність і правопорядок у сфері податкових правовідносин, що діє в складі органів державної податкової служби. Податкова міліція - це воєнізований, контролюючий, оперативно-розшуковий і одночасно правоохоронний орган.
Податкову міліцію очолює начальник податкової міліції - Перший заступник Голови Державної податкової адміністрації України. Податкову міліцію в державних податкових адміністраціях в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі очолюють начальники керувань податкової міліції - перші заступники голів відповідних державних податкових адміністрацій.
Діяльність митних органів в Україні регулюється рядом нормативних актів, до яких відноситься Митний кодекс України, Закон України від 25 червня 1991 року "Про митну справу в Україні", Указ Президента України від 20 січня 1995 року "Про державний митний комітет України" тощо. До системи митних органів відносяться Державний митний комітет України, територіальні митні органи, митниці та інші митні установи. Територіальні митні органи здійснюють безпосереднє керівництво митними керуваннями, розташованими на відповідній території. Митні органи здійснюють мобілізацію коштів у централізовані фонди держави, які сплачують при перетинанні митного кордону, стягують податок на додану вартість та акцизний збір, мито, митні збори.
Діяльність органів Пенсійного фонду в Україні регулюється Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року, Законом України від 26 червня 1997 року "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" тощо. Контроль за точним та своєчасним і повним нарахуванням, перерахуванням і надходженням збору здійснюється органами Пенсійного фонду України відповідно до Закону України від 21 травня 1999 року "Про здійснення контролю за сплатою збору на обов'язкове державне пенсійне страхування і збору на обов'язкове соціальне страхування".
Органи Пенсійного фонду України як органи, які здійснюють мобілізацію коштів у централізовані фонди держави, також здійснюють контроль за повним і своєчасним надходженням у Пенсійний фонд України збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. Це забезпечується обліком платників, визначенням ставок збору для різних груп платників та визначенням боргу і пені за несвоєчасну сплату збору.
Органи Фонду соціального страхування здійснюють мобілізацію коштів у централізовані фонди держави, контроль за надходженням страхових внесків від осіб, які є обов'язковими страховиками. Дана функція забезпечується обліком обов'язкових і добровільних страховиків; визначенням ставок страхового внеску для різних груп платників, що є диференційованим; дією системи звітності платників з даного платежу. Сплата страхового внеску в даний Фонд може бути як обов'язковою, так і добровільною.
При розгляді органів судової влади як органів, які здійснюють мобілізацію коштів у централізовані фонди держави, насамперед йдеться про стягування судами плати за здійснення юридично значущих дій в інтересах платників і видачу їм відповідних документів. Платою за такі дії і виступає державне мито. Особливості справляння державного мита регулюються Декретом Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.01.1993. Державне мито сплачується за місцем розгляду й оформлення документів і зараховується в бюджет місцевого самоврядування, крім мита, стягнутого з позовних заяв, що подаються в господарський суд.
Органи, які здійснюють реєстрацію актів цивільного стану, також здійснюють мобілізацію коштів у централізовані фонди, коли стягують плату (державне мито) за здійснення юридично значущих дій в інтересах платників і видачу їм відповідних документів. Державне мито в цьому випадку стягується за здійснення певних актів громадянського стану: реєстрація шлюбу, реєстрація розірвання шлюбу, реєстрація зміни прізвища, ім'я та по батькові, реєстрація повторної зміни прізвища, ім'я і по батькові, не пов'язаного з реєстрацією шлюбу, за видачу свідчення в зв'язку зі зміною, доповненням, виправленням і відновленням записів про реєстрацію цивільного стану, за видачу повторних свідчень про реєстрацію актів громадянського стану.
Органи, які реєструють транспортні засоби (органи Державтоінспекції), забезпечують мобілізацію коштів у централізовані фонди при сплаті податку з власників транспортних засобів відповідно до Закону України "Про податок із власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів". При цьому платники податку зобов'язані пред'являти органам, які здійснюють реєстрацію чи перереєстрацію, технічний огляд транспортних засобів, квитанції чи платіжні доручення на сплату податку як за попередній, так і за поточний період.
Органи місцевого самоврядування стягують плату за державну реєстрацію і перереєстрацію суб'єктівпідприємницької діяльності. Для державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності останній надає в орган державної реєстрації пакет документів, серед яких в обов'язковому порядку повинний бути документ, що засвідчує внесення плати за державну реєстрацію. Кошти, що отримуються від плати за державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, зараховуються в розмірах 70 % - у місцеві бюджети за місцем знаходження суб'єкта; 30 % - у державний бюджет.
Література:
1. Налоговое право: Учебное пособие / Под ред. С.Г. Пепеляева. - М.: ИД ФБК Пресс, 2000; Кучерявенко Н.П. Налоговое право. - Харьков: Легас, 2001; Винницкий Д.В. Субъекты налогового права. - М.: Норма, 2000; Финансовое право: Учебник / Химичева Н.И. - М.: БЕК, 1995.
2. Відомості Верховної Ради України. - 1994. - № 15. - Ст. 84.
3. Відомості Верховної Ради України. - 2001. - № 37-38. - Ст. 189.
4. Відомості Верховної Ради України. - 2001. - № 10. - Ст. 44.

 
 

Цікаве

Загрузка...