WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове регулювання придбання, оволодіння та застосування зброї суддями - Реферат

Правове регулювання придбання, оволодіння та застосування зброї суддями - Реферат

виданих у тимчасове користування працівникам судів і правоохоронних органів, а також особам, які беруть участь у кримінальному судочинстві, здійснюється у службах озброєння управлінь матеріально-технічного і тилового забезпечення, господарчих управлінь, відділів ГУМВС, УМВС та органах внутрішніх справ у книзі обліку та картках обліку [8]. На таку зброю та спеціальні засоби у службі дозвільної системи заводиться також окрема облікова справа, яка повинна містити матеріали, що стали підставою для видачі вказаних предметів контролю за станом їх зберігання, скасування заходів безпеки та повернення зброї і спецзасобів до органу внутрішніх справ.
На право зберігання і носіння вогнепальної зброї та спеціальних засобів індивідуального захисту, виданих особам, щодо яких здійснюються заходи безпеки працівниками служби дозвільної системи органів внутрішніх справ, видаються спеціальні дозволи. Облік таких дозволів здійснюється у книзі обліку. Облікові справи на вказані вогнепальну зброю і спеціальні засоби індивідуального захисту та журнал обліку таких предметів і картотека зберігаються у порядку, встановленому для документів службового користування.
Не зовсім чітко у законодавстві визначені й правові підстави застосування вогнепальної зброї. Наприклад, відповідно до п. 4 Постанови Верховної Ради України "Про порядок введення в дію Закону України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів" [12] працівники суду мають право застосовувати спеціальні засоби і зброю у порядку, встановленому для працівників міліції Законом України "Про мілі-цію" [13]. А особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві, застосовують спеціальні засоби індивідуального захисту відповідно до п. 30 постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1993 року № 706 "Про порядок продажу, придбання, реєстрації, обліку, зберігання і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії"[14].
Тому дещо некоректно надавати право суддям застосовувати зброю за підставами її застосуванняпрацівниками міліції, оскільки для працівника міліції застосування вогнепальної зброї або спеціальних засобів є професійним обов'язком, а застосування зброї працівниками суду або їх родичами лише правом громадянина на самооборону [15].
Література:
1. Про статус суддів: Закон України від 15 грудня 1992 р. // Відомості Верховної Ради України. - 1993. - № 8. - Ст. 56.
2. Марочкін І.Є. Конституційно-правові засади судової влади // Правова держава Україна: проблеми, перспективи розвитку: Короткі тези доповідей та наукових повідомлень республіканської науково-практичної конференції (9-11 листопада 1995 р.) - Харків: НЮА України, 1995. - С. 290-293.
3. Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів: Закон України від 23 грудня 1993 р. // Відомості Верховної Ради України. - 1994. - № 11. - Ст. 50.
4. Про забезпечення безпеки осіб, що беруть участь у кримінальному судочинстві: Закон України від 23 грудня 1993 р. // Відомості Верховної Ради України. - 1994. - № 11. - Ст. 51.
5. Коваль Л.В. Юридичний статус громадян та громадська безпека // Проблеми охорони громадського порядку і вдосконалення законодавства: Матеріали науково-практичної конференції. - Харків: ХІВС, 1995. - С. 136-137.
6. Про порядок супроводження осіб, взятих під державний захист, під час забезпечення заходів особистої охорони. Затверджено наказом МВС України від 26 лютого 1998 р. № 130.
7. Про створення спеціальних підрозділів міліції для забезпечення безпеки працівників суду, правоохоронних органів, осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, членів їхніх сімей та близьких родичів: Наказ МВС України від 23 липня 1997 р. // Офіційний вісник України. - 1997. - № 35. - Ст. 155.
8. Положення про порядок придбання, видачі, обліку, зберігання та застосування вогнепальної зброї, боєприпасів до неї, спеціальних засобів індивідуального захисту працівниками судів і правоохоронних органів, а також особами, які беруть участь у кримінальному судочинстві: Затверджено наказом МВС України від 24 липня 1996 р. № 523.
9. Бринцев В.Д. Одноособовий суддя у правовій державі, його статус та функції: Автореф. дис... канд. юрид. наук. - Xарків: НЮА, 1995. - 18 с.
10. Про затвердження Порядку фінансування безпеки осіб, взятих під державний захист: Наказ Міністерства фінансів, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки і Державного комітету у справах охорони державного кордону України від 11 січня 1996 р. № 5/25/21/33/20.
11. Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів. Затверджено наказом МВС України від 21 серпня 1998 р. № 622 // Офіційний вісник України. - 1998. - № 42. - Ст. 1574.
12. Про порядок введення в дію Закону України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів: Постанова Верховної Ради України від 4 лютого 1994 р. № 3925 // Відомості Верховної Ради України. - 1994. - № 18 - Ст. 104.
13. Про міліцію: Закон України від 20 грудня 1990 р. // Відомості Верховної Ради УРСР. - 1991. - № 4. - Ст. 20.
14. Про порядок продажу, придбання, реєстрації, обліку, зберігання і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії: Постанова Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1993 р. № 706 // Зібрання постанов Уряду України. - 1994. - № 1. - Ст. 17.
15. Фролов О.С. Проблеми правового регулювання та практики застосування працівниками органів внутрішніх справ вогнепальної зброї, спеціальних засобів та заходів фізичного впливу: Автореф. дис. канд. юрид. наук. - Xарків: НУВС, 2000. - 18 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...