WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове забезпечення митного оформлення міжнародної технічної та гуманітарної допомоги - Реферат

Правове забезпечення митного оформлення міжнародної технічної та гуманітарної допомоги - Реферат

допомоги, то відповідно до законодавства, зазначені вантажі при ввезенні на територію України звільняються від оподаткування, що, безумовно, робить цю категорію товарів дуже привабливою для шахраїв та "нечистих на руку ділків". Саме тому оформлення таких вантажів потребує від митних органів постійного пильного контролю.
Аналізуючи нинішню ситуацію, відзначаємо стрімке зростання у минулому році кількості автомобілів, які відповідно до рішень Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України визнаються гуманітарною допомогою і ввозяться в Україну у цьому статусі. Йдеться про легкові авто, які надходять на адресу управлінь соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських державнихадміністрацій для подальшої передачі інвалідам. Зрозуміло, що ці особи в установленому законом порядку перебувають на обліку для отримання автотранспорту.
Можливою причиною збільшення обсягів ввезення таких автомобілів є набрання чинності Закону України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України" від 13.09.2001
№ 2681-III, яким суттєво обмежено можливості ввезення в Україну транспортних засобів без сплати належних платежів [7].
При цьому спостерігається стала тенденція до ввезення "гуманітарних" автомобілів в окремі регіони. Так, відповідно до протоколів засідань Комісії, за 11 місяців 2004 року із 1180 "гуманітарних" автомобілів, ввезених до України, до Вінницької області направлено 269, Хмельницької - 235, Львівської - 188, Київської - 119, Рівненської -76, Івано-Франківської - 66. Крім того, є області, які взагалі не отримують гуманітарних автомобілів, наприклад, Дніпропетровська, Миколаївська, Херсонська.
Необхідно зазначити, що законодавство висуває досить жорсткі умови щодо контролю за цільовим використанням гуманітарних вантажів. Якщо товари, звільнені від оподаткування як гуманітарна допомога, були використані не за цільовим призначенням, вони вважаються доходом і оподатковуються відповідно до законодавства України, про що наголошує стаття 6 Закону України № 1192-XIV "Про гуманітарну допомогу" від 25.10.99.
З цією ж метою 2 листопада 2004 начальники Київської, Західної та Подільської регіональних митниць, Вінницької, Івано-Франківської та Рівненської митниць отримали доручення до кінця 2004 року провести ряд заходів з метою не допустити порушень законодавства при ввезенні на митну територію України гуманітарних автомобілів.
Передусім спільно з підрозділами Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України необхідно провести перевірки документів гуманітарних автомобілів, поданих до митного оформлення, обов'язково при цьому звіряти їх з наданими до митного оформлення транспортними засобами.
Спільно з підрозділами Державної податкової адміністрації України провести перевірки цільового використання ввезених та оформлених гуманітарних автомобілів. Внаслідок цього будуть виявлені факти нецільового використання таких автомобілів.
У тому випадку, якщо будуть виявлені факти невідповідності "гуманітарних" автомобілів поданим до митного оформлення документам або нецільового їх використання, митний орган вживатиме заходів, передбачених законодавством України. Результати зазначеної роботи дозволять виявити недоліки в митному оформленні та внести пропозиції щодо їх усунення.
Зі свого боку Управління нетарифного регулювання Державної митної служби України підготувало та надало пропозиції до Кабінету Міністрів України про внесення змін до законодавства з питань ввезення гуманітарної допомоги, ініціювало обговорення Комісією з питань гуманітарної допомоги звітів Управлінь соціального захисту Хмельницької та Вінницької областей про контроль за цільовим використанням гуманітарних автомобілів.
Результатом цієї роботи стали рішення Кабінету Міністрів на підтримку ініціативи Держмитслужби надати відповідні доручення органам внутрішніх справ, Державній податковій адміністрації у цих областях перевірити цільове використання "гуманітарних" автомобілів, а також доручити Мінпраці спільно з МВС опрацювати можливі зміни до "гуманітарного" законодавства.
Крім того, Управління продовжує аналізувати дані митної статистики. Метою такого аналізу стане пошук "найпотужніших" отримувачів гуманітарної допомоги в розрізі номенклатури, кількості товарів і регіонів надходження. У цьому аспекті важливо також встановити митниці, в яких кількість гуманітарних вантажів складає значну частку від загального товаропотоку за ваговими та вартісними показниками. За результатами отриманої інформації керівникам відповідних митниць буде доручено посилити контроль за ввезенням гуманітарної допомоги.
Державна митна служба, стоячи на сторожі економічних інтересів держави, повинна зробити усе можливе для забезпечення належного контролю за оформленням вантажів, технічної та гуманітарної допомоги, посилюючи увагу там, де є недоліки у законодавстві, які використовують шахраї. Сумнівів щодо цільового призначення інвалідних колясок чи медичного обладнання, практично, не виникає, однак проблеми з "гуманітарними" автомобілями існує [8]. Тому Державна митна служба України має посилити контроль за їхнім оформленням.
Література:
1. Государський А.В. Митна служба як головний фактор захисту економічної незалежності України // Науково-аналітичний журнал з питань митної справи та зовнішньоекономічної діяльності. - 2002. - № 3. - С. 28-30.
2. Основи митного законодавства в Україні: Навч.-метод. посіб. / А.А. Шершун, В.Н. Нездоровін, О.В. Миропольська. - К.: ТП Пресс, 2004. - С. 232-235.
3. Науково-практичний коментар Бюджетного кодексу України. - К.: Юрінком Інтер, 2003. - С. 44-47.
4. Податки в Україні: Навчальний посібник. - К.: УкрІНТЕІ, 2003. - С. 203-206.
5. Підсумки роботи митних органів України за 2004 рік. Інформаційно-аналітичний збірник. - К.: ДМСУ, 2005. - 138 с.
6. Про затвердження Плану організаційних заходів Державної митної служби, спрямованих на посилення контролю за своєчасністю і повнотою справляння податків і зборів: Наказ Державної митної служби України від 22 січня 2004 року № 37.
7. Юридичний журнал. - 2004. - № 2(20). - С. 13-16.
8. Заходи Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України, Державної податкової адміністрації України, Державної митної служби з реалізації п. 6 Указу Президента України від 24.10.2003 р. № 1208/2003 (додаток до спільного наказу від 21 листопада 2003 р., № 787/331/570).

 
 

Цікаве

Загрузка...