WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове забезпечення митного оформлення міжнародної технічної та гуманітарної допомоги - Реферат

Правове забезпечення митного оформлення міжнародної технічної та гуманітарної допомоги - Реферат

(контрактів), наприклад, впливає на можливості використання підприємством деяких, встановлених для спрощення процедур митного оформлення, як варіант - можливість не складати ВМД при випуску вантажу у вільне використання [4]. Тобто підприємство, маючи право спрощеного порядку митного оформлення (згідно з ст. 79 МКУ), яке передбачає звільнення від декларування за ВМД протягом30 діб, не користується ним. І однією з причин цього є відсутність зовнішньоекономічного контракту. У свою чергу, оформлення за заявою за товаросупровідними документами надає можливість підприємству вільно використовувати вантаж за призначенням (на будівництві) відразу після його прибуття [2].
Податки, від яких звільняються вантажі МТД і які зазначені у Довідці, повинні відповідати вимогам міжнародної угоди, на виконання якої надається допомога.
Розглянемо, за статистичними даними останніх двох років, суми наданих державою пільг при ввезенні вантажів МТД. У 2002 році ДСП "ЧАЕС" отримало пільг зі сплати митних платежів на суму 16,9 мільйонів гривень, у 2003 році - 20,5 мільйонів, у 2004 році - 9,6 мільйонів. Дещо знижена кількість минулого року пов'язана з технічними проблемами та тимчасовою зупинкою будівництва деяких об'єктів. Але, з другого кварталу 2005 року роботи будуть продовжені і, враховуючи проектні задумки, тенденцію росту буде відновлено.
Робота зі спрощення процедури декларування здійснюється Держмитслужбою постійно, враховуючи проблеми та практичні ситуації [5]. У цьому напрямі у 2000 році розроблено порядок пропуску вантажів МТД через митний кордон України, у 2004 році встановлено процедуру декларування таких вантажів за заявою за товаросупровідними документами з відстрочкою надання ВМД на 30 днів [6]. Вантажі МТД, як правило, мають різнорідну номенклатуру, оскільки передбачають будівництво великих об'єктів сховищ, заводів, саркофагу, а ввозяться частинами або у розібраному вигляді протягом 2-4 років. З метою спрощення процедури декларування таких вантажів Держмитслужбою було надано підприємству дозвіл на оформлення за єдиним кодом комплектного обладнання (за системами). Таке рішення було прийняте не відразу - поступово.
Спочатку, у зв'язку з виникненням у підприємства постійних проблем під час митного оформлення, ситуація була всебічного вивчена Міжвідомчою комісією з комплексного вирішення проблем Чорнобильської АЕС та прий-нято відповідне рішення. У листопаді 2000 року Держмитслужба видала наказ про оформлення вантажів за єдиним кодом комплектного обладнання. Але ж практично визначити єдиний код на об'єкт, який складається з різних видів обладнання, систем і комплекту фіззахисту було не можливо. Тому застосувати відповідну норму при визначенні коду товару при декларуванні не вдалося. І тільки у травні 2002 року проблема була вирішена. Держмитслужба класифікувала два об'єкти за обмеженою кількістю кодів, розбивши їх на основні системи (лист Держмитслужби від 20.05.02 № 11/6-21-4418). Таке рішення надало можливість підприємству не декларувати окремо кожну частину обладнання чи окремого механізму, а заявляти вантажі за єдиним кодом відповідно до певної системи об'єкта. А це всього 9 систем на одному об'єкті (ЗПРРВ) та 11 - на іншому (СВЯП). У подальшому рішення з визначення єдиного коду вже приймала самостійно і Чернігівська митниця. Наприклад:
- всі комплекти (системи, частини, складові) до електричного обладнання класифікуються за єдиним кодом 853710 9900 (рішення Держмитслужби);
- всі комплекти (системи, частини, складові) до механічного обладнання класифікуються за єдиним кодом 8428 33 9000 (рішення Держмитслужби);
- всі комплектуючі та складові до обладнання радіаційного захисту і радіаційного контролю класифікуються за єдиним кодом 9030 10 90 00 (рішення Чернігівської митниці).
І хоча єдиний код при декларуванні значно полегшує роботу з встановлення коду товару за УКТ ЗЕД, але не звільняє митницю від визначення конкретного найменування частин, систем, матеріалів тощо, які заявляються у графі 31 ВМД при ввезенні кожної партії. Така робота хоча й важка та копітка, але вкрай потрібна, як для обліку і контролю, так і для забезпечення повноти заявленої про вантаж інформації. Аналіз удосконалення процедур митного оформлення технічної допомоги свідчить про те, що Державна митна служба постійно займалася цією роботою. Однак усе ж існує правова неврегульованість окремих елементів механізму оформлення та контролю за вантажами МТД.
На сьогодні існує суттєва проблема зняття з контролю валютних операцій. Так, будівництво СВЯП, ЗПРРВ тощо є складним процесом, в якому, крім основного генпідрядника, беруть участь ще кілька підприємств, які надають не лише будівельні послуги, але й закуповують обладнання у іноземних суб'єктів. Вони виступають як субпідрядники (враховуючи договори з генпідрядником). Ці операції є посередницькими: власником вантажів залишається ДСП "ЧАЕС", а договір на поставку укладає субпідрядник. Підприємство здійснює декларування вантажів, як власник вантажу (реципієнт) та передає їх у монтаж генпідряднику. У подальшому труднощі виникають у субпідрядника, який не може зняти з контролю валютні імпортні операції, оскільки не має відповідних підтверджень із митних органів. Адже передача вантажів МТД не є валютною операцією і повинна здійснюватись на безоплатній основі, про що говориться у відповідних міжнародних угодах. До того ж у ВМД немає жодних даних про цього субпідрядника.
На нашу думку, для вирішення цього питання можуть стати трьохсторонні зовнішньоекономічні угоди між реципієнтом, іноземним суб'єктом та субпідрядником, які надаватимуться митниці, зрозуміло після відповідного обліку у Мінекономіки та встановлення Національним банком України механізму зняття з контролю валютних операцій при переміщенні вантажів МТД.
Також існує проблема обліку незакінченого будівництва, тобто обліку вантажів МТД до будівництва об'єкта "під ключ". Сьогодні, реципієнтом - ДСП "ЧАЕС", такий облік взагалі не ведеться, а передача вантажів для будівництва Генпідряднику оформлюється за актами прийому - передачі матеріальних цінностей. Такий порядок не дозволяє податковим органам належним чином контролювати використання вантажів МТД у процесі будівництва відповідного об'єкта.
Потрібен закон про міжнародну технічну допомогу, який би врегулював усі ці питання та надав можливість уникнути труднощів як у здійсненні контролю, так і в діяльності всіх суб'єктів підприємницької діяль-ності при будівництві СВЯП, ЗПРРВ та об'єкта "Укриття" для ДСП "ЧАЕС" і за іншими аналогічними міжнародними проектами техніко-економічного співробітництва.
Що стосується гуманітарної

 
 

Цікаве

Загрузка...