WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правова характеристика місцевих податків і зборів (обов’язкових платежів) України - Реферат

Правова характеристика місцевих податків і зборів (обов’язкових платежів) України - Реферат

пунктах об'єктів виробничого та невиробничого призначення, індивідуального житлового, дачного будівництва, будівництва садових будинків і гаражів
Умовні позначення:
+ (плюс) місцеві податки, збори (обов'язкові платежі), що існували і лише редакційно змінювалися з прийняттям і введенням в дію нових законодавчих актів; - (мінус) позначено конкретні місцеві збори (обов'язкові платежі), які були виключені відповідними законодавчими актами.
Зупинимося на короткій характеристиці місцевих податків, зборів (інших обов'язкових платежів).
Податок з реклами. У Законі України "Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" зазначено, що реклама - це інформація про особу чи товар, яка розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких осіб чи товару [7].
Податок з реклами сплачується з усіх видів різного роду оголошень, повідомлень з комерційною метою за допомогою засобів масової інформації (телебачення, преса, різного роду рекламних щитів, плакатів, афіш тощо).
Суб'єктами оподаткування виступають як юридичні, так і фізичні особи, від імені яких йде рекламна інформація.
Об'єктом оподаткування є вартість робіт і послуг з виготовлення і розміщення реклами. При цьому граничний розмір податку з реклами не повинен перевищувати 0,1 % вартості послуг за розміщення одноразової реклами і 0,5 % за розміщення реклами на тривалий період [10].
Комунальний податок. Він встановлений з метою вилучення додаткових коштів на розвиток соціально-культурної сфери міст. Його суб'єктами виступають юридичні особи - підприємства, організації, установи, їх філії, незалежно від форми власності чи відомчої приналежності.
Об'єктами оподаткування є фонд оплати праці, який обчислюється виходячи з офіційно встановленого неоподаткованого мінімуму доходів громадян помноженого на кількість працівників за звітний період.
Ставка комунального податку становить 10 % річного фонду оплати праці працівників підприємства (установи, організації), яка обчислюється виходячи з встановленого чинним законодавством неоподаткованого мінімуму доходів громадян1.
Надходження від комунального податку становить близько 45 % від загальної кількості всіх надходжень до бюджету від місцевих податків і зборів [16, с. 228; 15, с. 114].
Збір за припаркування автотранспорту. Суб'єктами оподаткування цього збору виступають юридичні та фізичні особи за припаркування автотранспорту в спеціально обладнаних або відведених для цього місцях.
Ставка збору за припаркування автотранспорту в спеціально обладнаних місцях встановлюється з розрахунку за одну годину паркування, її граничний розмір не повинен перевищувати 3 % неоподаткованого мінімуму доходів громадян і 1 % - у відведених місцях. Збір за припаркування автотранспорту сплачується водіями на місці припаркування.
Від цього виду збору звільняються інваліди-власники автомобілів з ручним управлінням. На 50 % зменшується ставка збору для ветеранів Великої Вітчизняної війни та громадяни, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
Ринковий збір. Указом Президента України "Про впорядкування механізму сплати ринкового збору" від 28 червня 1999 року № 761/99 ринковий збір визначено як "плату за право займання місця для торгівлі на ринках усіх форм власності" [9].
Цим же Указом визначено, що платниками ринкового збору є юридичні особи усіх форм власності, їх філії, відділення, представництва та інші відокремлені підрозділи, а також фізичні особи.
На цей збір встановлюється ставка в розмірі не вище 20 % мінімальної заробітної плати для громадян і трьох мінімальних заробітних плат для юридичних осіб за один день торгівлі за одне торговельне або за одне торговельно-посередницьке місце, яке обмежується наметом, прилавком та іншими видами торгових точок.
Ринковий збір справляється працівниками ринку до початку реалізації продукції [10].
Кошти, що надходять від ринкового збору в повному обсязі, адміністрацією ринку перераховуються до місцевого бюджету.
Ринковий збір забезпечує надходження до місцевого бюджету майже 32,9 % [16, с. 228] і за розмірами наповнення бюджету посідає друге місце після комунального податку [15, с. 124].
Збір за видачу ордера на квартиру сплачується за послуги, пов'язані з видачею документа (ордера), що дає право на заселення квартири. Граничний розмір цього збору не повинен перевищувати 30 % неоподаткованого мінімуму доходів громадян на час оформлення ордера на квартиру. Цей вид збору сплачується через установи банків до одержання ордера і перераховується до бюджету органів місцевого самоврядування. Документом про сплату збору є квитанція, видана установою банку. Облік надходжень збору за видачу ордера на квартиру здійснюється органами з обліку та розподілу житла.
Курортний збір. Суб'єктами сплати цього збору є громадяни, які тимчасово перебувають у курортній місцевості на період відпочинку. Граничний розмір курортного збору не може перевищувати 10 % неоподаткованого мінімуму доходів громадян. Разом з тим від сплати цього виду збору звільняються: діти віком до 16 років; інваліди та особи, які їх супроводжують; учасники Великої Вітчизняної війни, воїни інтернаціоналісти, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; особи, які прибули за путівками та курсівками в санаторії, будинки відпочинку, пансіонати, включаючи містечка та бази відпочинку; особи, які прибули в курортну місцевість у службове відрядження, на навчання, постійне місце проживання, до батьків і близьких родичів; особи, які прибули за плановими туристичними маршрутами туристично-екскурсійних установ і організацій, а також, які здійснюють подорож за маршрутними книжками; чоловіки віком 60 років та жінки віком 55 років і старше.
Збір за участь у бігах на іподромі. Суб'єктами цього збору, виступають юридичні особи та громадяни, які є власниками або виставляють своїх коней на змагання комерційного характеру. Граничний розмір збору за кожного коня не повинен перевищувати трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Збір справляється адміністрацією іподромів до початку змагань.
Збір за виграш на бігах на іподромі - справляється адміністрацією іподромів з осіб, які виграли в грі на тоталізаторі на іподромі, під час видачі їм виграшу. Його граничний розмір неповинен перевищувати 6 % від суми виграшу.
Збір з осіб, які беруть участь у грі на тоталізаторі на іподромі - справляється у вигляді відсоткової надбавки до плати, визначеної за участь у грі. Його граничний розмір не повинен перевищувати 5 % від суми цієї надбавки. Сума збору справляється адміністрацією іподромів з учасника гри під час придбання ним квитка на участь у грі.
Збір за право використання місцевої символіки - справляється з юридичних осіб і громадян, які використовують цю символіку з комерційною метою. Дозвіл на використання місцевої символіки (герба міста або іншого населеного пункту, назви чи зображення архітектурних, історичних пам'яток) видається відповідними органами місцевого самоврядування. Граничний розмір збору за право на використання місцевої символіки не повинен перевищувати з юридичних осіб - 0,1 % вартості виробленої продукції, виконаних робіт, наданих послуг з використанням місцевої символіки, з громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, - п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Збір за право проведення кіно- і телезйомок вносять комерційні кіно- і телеорганізації, включаючи організації з іноземними інвестиціями та зарубіжні організації, які

 
 

Цікаве

Загрузка...