WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правова діяльність органів самоврядування при формуванні місцевих податків і зборів (обов’язкових платежів) - Реферат

Правова діяльність органів самоврядування при формуванні місцевих податків і зборів (обов’язкових платежів) - Реферат

(обласного, районного) за винятком збору за проїзд територією прикордонних областей автотранспорту, що прямує за кордон.
4. У наш час основні об'єкти оподатковуються державою, а на місцевий рівень передані незначні податки і збори. Не маючи впливу на основні об'єкти оподаткування, органи місцевого самоврядування не мають достатньо фіскальних важелів впливу на місцеві соціально-економічні процеси: створення нових робочих місць, розвиток і розміщення окремих галузей і виробництва, стимулювання інвестиційної і інноваційної діяльності, використання природних ресурсів, охорони довкілля [9, с. 223].
Цікавою є пропозиція про збільшення місцевих податків і зборів до місцевих податків і зборів до 28 видів. При цьому пропонуються такі їх види: туристичний; екологічний; за в'їзд і транзит іногороднього транспорту; за ветеринарне обслуговування тварин; за право отримання дозволу на будівництво в міській зоні об'єктів виробничого та невиробничого призначення; за надання земельної ділянки для будівництва індивідуального житла в міській зоні; за право розташування офісів суб'єктів підприємницькоїдіяльності в центральній та історико-архітектурній частинах міста; з юридичних та фізичних осіб за право перерозподілу квартир, гаражів, дачних ділянок і будинків, іншого нерухомого майна та транспортних засобів; із суб'єктів підприємницької діяльності на благоустрій території населених пунктів; з власників квартир і квартиронаймачів за прибирання дворів житлових будинків; з власників двох і більше квартир, дачних будинків у межах міста; за торгівлю алкогольними напоями на розлив у ресторанах, барах, кафе та інших торговельних організаціях; за реєстрацію транспортних засобів іноземного виробництва; за проведення розважальних заходів у містах та інших населених пунктах; за користування спеціально облаштованими зонами відпочинку; за використання незабудованої земельної ділянки в межах міста та іншого населеного пункту; адміністративні збори [8, с. 248].
Заслуговує на увагу пропозиція про введення місцевого збору за реєстрацію філій, представництв, відділень та інших відокремлених підрозділів підприємств, організацій банків, страхових організацій та інших юридичних осіб в певній адміністративно-територіальній одиниці [7, с. 92].
В.І. Кравченко зауважує, що при вдосконаленні законодавства про місцеві податки і збори доцільно передбачити дві групи таких податків. До першої потрібно віднести ті, які повністю регламентуються центральною владою і місцеві органи влади матимуть право на встановлення на них відповідних пільг. Друга група місцевих податків і зборів може самостійно встановлюватися місцевою владою [8, с. 237].
На думку деяких авторів, місцеве оподаткування повинно відповідати ряду вимог, основні з яких полягають у тому, що місцеві податки і збори:
- повинні складати стабільну, надійну основу відповідного місцевого бюджету;
- повинні підпорядковуватися до тієї ланки місцевих органів, які найкраще можуть їх справляти;
- повинна бути забезпечена дешевизна в затратах зі справляння при передачі їх до певного бюджету;
- повинні бути пов'язані з повноваженнями відповідних місцевих рад;
- повинні бути пов'язані з місцевим виробництвом, майном і власністю місцевих рад і з відповідним природним середовищем;
- не повинні занадто впливати на соціальну сферу [7, с. 103].
Для зміцнення системи місцевих податків і зборів пропонується:
- передати до місцевих бюджетів податки і збори екологічного характеру;
- надати право місцевим радам отримувати доходи від частини плати за землю;
- запровадити і передати повністю в місцеві бюджети податок на доходи розважальних закладів і податок на відкриття шинкових закладів;
- запровадити так званий "муніципальний" платіж для сплати всім населенням [7, с. 106].
До основних недоліків наповнення місцевих бюджетів за рахунок місцевих податків і зборів відносять:
- незначну фіскальну роль місцевих податків і зборів;
- невеликий перелік місцевих податків і зборів порівняно з іншими країнами;
- відсутність самостійних прав у органів місцевого самоврядування щодо запровадження на своїй території власних податків і зборів;
- незацікавленість місцевої влади у додатковому залученні коштів від справляння місцевих податків і зборів;
Література:
1. Конституція України. Прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року. - К.: Преса України, 1997. - 80 с.
2. Про місцеве самоврядування в Україні: Закон України від 21 травня 1997 року № 280-97 ВР// Відомості Верховної Ради України. - 1997. - № 24. - Ст. 170.
3. Про державно-правовий експеримент розвитку місцевого самоврядування в м. Ірпінь, селищах Буча, Ворзель, Гостомель, Коцюбинське Київської області: Закон України від 5 квітня 2001 року № 2352-III// Відомості Верховної Ради України. - 2001. - № 29. - Ст. 138.
4. Про місцеві податки і збори: Декрет Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року № 56-93// Відомості Верховної Ради України. - 1993. - № 30. - Ст. 336.
5. Институты самоуправления - историко-правовое исследование. - М.: Наука, 1995. - 301с.
6. Кофлан В. Місцеве оподаткування в Україні// Науковий вісник Національної академії державної податкової служби України. - Ірпінь, 2004. - № 3 (25). - С. 182-186.
7. Кофлан В.М. Правове регулювання місцевих податків і зборів в Україні: Монографія. - Ірпінь: НАДПСУ. - 2004. - 176 с.
8. Кравченко В.І. Місцеві фінанси України: Навч. посібник. - К.: Знання, 1999. - 487 с.
9. Лаврів М. Місцеве оподаткування в Україні в умовах земського самоврядування / Регіональна економіка. - 2001. - № 3. - С. 213-224.
10. Словник-довідник для працівників органів державної податкової служби / Автори упорядники: Бондаренко М.О., Ляшенко Ю.І., Савченко Л.А. та інші; за ред. М.Я. Дем'янка, П.В. Мельника. - К.: Дія, 2001. - 344 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...