WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правові проблеми фіктивного підприємництва та його різновиди - Реферат

Правові проблеми фіктивного підприємництва та його різновиди - Реферат

(дозволи) на заняття окремими видами підприємницької діяльності. "Світлі" або "білі" транзитні фірми, мають вищий статус надання послуг легальним підприємствам. Такими фірмами, як правило, користуються керівники державних підприємств і зарубіжні представництва. Послуги "світлої" фіктивної фірми обходяться для "клієнтів" дорожче (до 10 %). "Світлими" або "білими" транзитними фірмами надаються підвищені гарантії безпеки, тобто керівники таких фірм мають надійні корупційні зв'язки в органах влади, що створює надійне прикриття їх від правоохоронних органів [9, c. 27-28].
Отже, основна небезпека "транзитних" фірм полягає в тому, що вони глибоко проникають у господарські "ланцюжки," особливо на міжрегіональному рівні, і за їх "допомогою" наносяться великі збитки бюджету держави.
Ухилення від уплати податків з використанням документів, що надають фіктивні підприємства, а також переведення грошових коштів у готівку через розрахункові рахунки підприємств указаної категорії, сьогодні перетворилось в окремий, дуже прибутковий вид "комерційної" діяльності, сприяє подальшому переходу в "тінь" легального сектора економіки держави.
Ділки тіньового бізнесу з метою ухилення від оподаткування і "відмивання" легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом, протягом багатьох років здійснюють перевід коштів за кордон для їх приховування від правоохоронних органів. Для цього вони використовують мережу допоміжних фіктивних підприємств так званих "офшорних" і "коралових" компаній, які реєструють в інших державах.
Незаконно вивезені або переведені через офшорні або коралові компанії капітали, отримані незаконим шляхом, проходять через фінансові і банківські установи невеликих країн із пільговим податковим режимом, а потім їх вкладають у фінансові установи країн з розвиненими податковими системами, проте так, щоб не можна було встановити їхнього реального власника. Для цього використовуть спрощену систему реєстрації компаній і пільгове оподаткування окремих країн, що отримали назву офшорних зон, які гарантують підвищену конфіденційністьрозрахункових рахунків. Перелік офшорних зон оприлюднений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.02.2002 року № 53-р., згідно з яким на сьогодні у світі нараховується понад 40 офшорних зон. До переліку країн включені острови Кука, Домініканська Республіка, Єгипет, Гватемала, Угорщина, Індонезія, Ізраїль, Ліван, Маршалові острови, Нігерія, Філіппіни, Росія та інші.
Офшорна компанія - це комерційна структура, зареєстрована в країні з пільговим режимом оподаткування, яка не здійснює ніякої комерційної діяльності в країні, де вона створена, розрахункові рахунки якої використовуються для осідання коштів, які мають незаконне походження, що переводяться з інших країн.
За допомогою офшорних компаній досягається дві взаємопов'язані мети: по-перше, захист капіталів від належного оподаткування; по-друге, отримання для капіталів статусу найбільшого сприяння для інвестування.
Коралова компанія - це комерційна структура, зареєстрована в країнах із пільговим режимом оподаткування під виглядом банків, страхових компаній, комерційних організацій, що, як прикриття, займаються купівлею і реалізацією різноманітних готових товарів, які реалізують через свої спеціально створені магазини.
Такі компанії мають свої рахунки в банках, адреси службовців і займаються лише "законними" операціями. Насправді, крім установчих документів і рахунків в банку, вони ніяких активів не мають (іноді такі компанії називають паперовими). Структуру таких компаній можна порівняти з коралами, які абсолютно порожні всередині і мають складну внутрішню будову (форму).
Основна мета діяльності коралових компаній полягає в тому, що розрахунковий рахунок компанії в банку має подвійну, потрійну, а іноді і більш високий рівень конфіденційності, за допомогою якого здійснюється перевід коштів у будь-якому напрямі. Діяльність цих компаній можна порівняти з трубопроводом, через який перекачуються грошові маси іншим більш віддаленим фірмам для приховування дійсних джерел прибутків.
Коралові компанії часто реєструються на місцевого жителя іноземної держави, який досконало знає закони офшорної держави і отримує процентну винагороду від кількості проведених операцій.
Таким чином, широке використання злочинцями фіктивних підприємницьких структур у кінцевому результаті є способом виведення коштів з реального сектора економіки і вивезення їх за межі України, що призводить до зменшення їх надходження в державний бюджет. З метою протидії створення і використання таких підприємств у злочинних схемах, на нашу думку, стало б вирішенням правових проблем визначення поняття фіктивного підприємництва та його різновидів.
Література:
1. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України. - 2 ге вид., переробл. та доп. / Відп. ред. С.С. Яценко. - К.: А.С.К., 2002. - С. 499.
2. Лисенко В.В Фіктивні фірми. Криміналістичний аналіз: Монографія. - Київ: Парламенське видання, 2002. - С. 111.
3. Дудник Л.М. Проблеми застосування кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво // Науковий вісник Національної академії державної податкової служби України (економіка, право). - Ірпінь, 2004. - № 4 (26). - C. 231-240.
4. Дудник Л.М. Фіктивні підприємства в кримінальних схемах тіньової економіки //Актуальні проблеми політики: Науково-практичний семінар "Тіньова економіка в інфраструктурі організованої злочинності" (вересень 2004 р.) // Збірник наукових праць Одеського інституту правових наук. - Випуск 26. - Одеса, 2005. - С. 198-204.
5. Коломенцев А. Регистратори поднимают цены // Деловой Петербург. - 2002. - 9.07. - (№ 122). - С. 7. Коминко Р.Н., Рудовська Н. Дерегулювання підприємницької діяльності реальність та перспективи // Економіка, фінанси і право. - 1998. - С. 20-21.
6. Зеленецький В.С., Фаєр Д.А. Економіко-правова характеристика процесів тінізації і криміналізації кредитно-фінансової і банківської системи України // Веси Фемиды. - 2000. - № 3. - С. 7-20.
7. Сатуєв Р.С., Шраев Д. Л., Яськова Н.Ю. Экономические преступления в финансово-кредитной системе. - М.: Центр экономики и маркетинга, 2000. - С. 27.
8. Забилык И. Подпольщики заводили в тень по "миллиону" в день // Сегодня. - 2001. - № 957. - С. 8.

 
 

Цікаве

Загрузка...