WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правові питання застосування підрозділів Збройних Cил України в миротворчих операціях - Реферат

Правові питання застосування підрозділів Збройних Cил України в миротворчих операціях - Реферат

України в міжнародних миротворчих операціях". Фактично, він дублює попередній Закон, але не обмежує форми та умови застосування підрозділів ЗСУ за межами держави. Якщо до прийняття цього Закону підставою для направлення підрозділів для виконання миротворчих місій була вимога Ради Безпеки ООН або пропозиція України до Ради Безпеки ООН щодо надання військового контингенту, то на даному етапі підставою може бути міжнародний договір. Відмінність цих двох документів полягаєв тому, що в останньому невизначено конкретно форми діяльності ЗСУ на території іншої держави, вирішення цього питання покладається на міжнародний договір. Позитивним нововведенням є те, що основні витрати на утримання миротворчого контингенту із складу ЗСУ раніше покладалися на саму державу, шляхом відрахування визначених сум до ООН, а при направленні ЗСУ за міжнародним договором вирішення фінансових та інших матеріально-технічних питань, пов'язаних із забезпеченням перебування підрозділів, визначається за згодою сторін. Це дозволяє знайти додаткові кошти на утримання та здійснення бойової підготовки підрозділів ЗСУ. Але все ж таки основною відмінністю між цими Законами є введення в Закон України "Про порядок направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав" нових завдань, які можуть виконуватися підрозділами ЗСУ - виконання бойових завдань. Формулювання таких завдань підрозділів дозволяє застосовувати їх у так званих "зонах національних інтересів", термін, який з'явився останнім часом в міжнародному праві, практику застосування якого ввели США.
Існуюча нормативна база дає право на застосування підрозділів ЗСУ в миротворчих операціях, що проводяться під егідою різних організацій. Для підвищення якості взаємосумісництва між підрозділами ЗСУ та ЗС США передбачається залучення підрозділів ЗСУ до військових навчань і миротворчих місій НАТО. Миротворчі місії на території СНД теоретично можуть проводитися самостійно, без мандата ООН, але механізм залучення підрозділів ЗСУ до виконання цих місій практично не відпрацьований, тому участь військовослужбовців України обмежується залученням військових спостерігачів. Нейтральна позиція України вимагає співпраці з різними організаціями, які керуються досить різними принципами застосування підрозділів за межами держави. Це вимагає від України видозмінювати своє законодавство враховуючи особливості національних законодавств цих держав і призводить до виникнення внутрішніх розбіжностей у нормативних актах держави. Наступним моментом, який допоміг би вирішити спірні правові питання при застосуванні підрозділів ЗСУ за межами держави є передбачення можливості проведення операцій, згоду на які не дає Рада Безпеки ООН, коли вона не займається цим питанням, але Генеральна Асамблея дає рекомендацію і підрозділи направляються за домовленістю з державою-приймачем.
В ідеалі необхідно розробити єдиний документ, який об'єднав би в собі всі умови, за якими можливе застосування ЗСУ за межами держави, врахувавши зауваження, які були викладені в даній статті. Межі застосування цих підрозділів при виконанні завдань повинні визначатися на рівні національного законодавства тому, що мандат і директиви об'єднаного командування не завжди чітко визначають повноваження підрозділів та не можуть оперативно реагувати на кардинальні зміни обстановки. Аналіз деяких документів надає право наголошувати на тому, що угоди про статус сил іноді можуть вимагати від військовослужбовців здійснення дій, повноваження на які не надані їм законами України та статутами ЗСУ. Тому доцільно вивчити досвід Сухопутних військ США, в статути яких внесені настанови по порядку дій в операціях в умовах відсутності війни, які є прямим керівництвом до дій для командирів підрозділів та військовослужбовців. Рекомендовано доопрацювати пакет документів з миротворчої діяльності в рамках СНД для отримання можливості брати участь у вирішенні конфліктних ситуацій не лише на політичному рівні та на рівні військових спостерігачів.
Література:
1. Неліп М.І., Мережко О.О. Силовий захист прав людини. - К.: Наукова думка,1999.- С. 134-136.
2. Статут Організації Об'єднаних Націй та Статут Міжнародного Суду. - К.: Наукова думка, 1998.
3. На войне - как на войне // Аргументы и факты в Украине. - 2003. - № 35.- С. 2.
4. Кривожиха В. Проблеми сучасної миротворчості// Миротворча діяльність України.- К.: Стилос, 2002. - С. 97-116.
5. Демуренко А.В. Сопоставимость юридического оформления миротворческих контингентов России и некоторых стран НАТО// Военное право России. - 2002. - № 3. - С. 37-42.
6. Нестеров В.С. Международно-правовое положение миротворческих сил ООН / http://www. arhipelag.ru/text/087.htm.
7. Про участь батальйону Збройних Сил України в Миротворчих Силах Організації Об'єднаних Націй у зонах конфліктів на території колишньої Югославії: Постанова ВР України від 03.07.92 № 2538-XII.
8. Миротворча діяльність ЗСУ: wysing: // 11/ http:mill. gov. ua /Mirotv/miritv 1. htm.
9. Основные сведения об ООН. - М.: Междунар. отношения, 1991. -253 с.
10. Про допуск підрозділів військово-транспортної авіації збройних сил ФРН для перельоту через територію України в рамках виконання завдань міжнародними силами допомоги і безпеки в Афганістані: Указ Президента України від 15.03.02 № 241/2002.
11. Про ратифікацію Угоди (у формі обміну листами) між Україною та Державою Кувейт про надання допомоги 19-и окремим батальйоном радіаційного, хімічного та біологічного захисту Збройних Сил України в захисті цивільного населення Держави Кувейт від наслідків можливого застосування зброї масового ураження на території Держави Кувейт: Закон України від 20.03.03 № 632-IV.
12. Угода між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки щодо реалізації програм та проектів міжнародної допомоги у військовій сфері. Дата підписання: 08.12.99. Дата ратифікації: 02.11.2000.
13. Про Державну програму співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору (НАТО) на 2001-2004 роки: Указ Президента України від 27.01.01 № 58/2001.
14. Статут СНД від 08.01.1993.
15. Угода про групи військових спостерігачів і Колективні сили з підтримання миру в Співдружності Незалежних Держав. Дата підписання: 20.03.92 р. Дата набуття чинності 20.03.92 р.
16. Постанова Кабінету Міністрів України від 23.10. 1998 № 1685. Розпорядження Кабінету Міністрів України від. 14.03. 1999 № 419-р. Спільний наказ Міністра оборони України та Міністра закордонних справ України від 04.08.1999 № 235/130.
17. Про участь України в міжнародних миротворчих операціях: Закон України від 23.04.1999 № 613- XIV.
18. Про порядок направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав: Закон України від 02.03.2000 № 1518 -III.

 
 

Цікаве

Загрузка...