WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правові підстави ліцензування - Реферат

Правові підстави ліцензування - Реферат

наслідків надзвичайних ситуацій, а тому потребує спеціальної підготовки для осіб, які ліквідовують такі наслідки (навички пожежогасіння, надання медичної допомоги, допомоги на воді тощо).
4. Якщо діяльність спрямована на підготовку фахівців, зайнятих на експлуатації джерел підвищеної небезпеки чи виконанні небезпечних робіт [2].
ІІ. Для забезпечення безпеки суспільства:
1. Якщо діяльність пов'язана з використанням кількісно обмежених об'єктів національного багатства, що становлять екологічну, економічну, культурну, історичну цінність. У даному випадку необхідність ліцензування обумовлена обмеженою кількістю вище означених об'єктів, а також можливістю зміни їх якісного складу, тобто коли проведення робіт може призвести до виснаження природних ресурсів або до негативних змін в екології, економіці чи культурному житті. Відповідно до ст. 12 Закону ліцензування видів господарської діяльності, провадження яких пов'язане з використанням обмежених ресурсів, у разі надходження кількох заяв про видачу ліцензій, здійснюється за результатами відкритих конкурсів. На нашу думку, якщо є тільки одна заява про видачу ліцензії на провадження таких робіт, то ліцензія не може бути надана до того часу, поки не надійде ще хоча б одна заява. Це необхідно для того, щоб можна було видавати ліцензії тіль-ки на конкурсній основі з метою забезпечення ефективного та раціонального використання природних ресурсів.
2. Якщо діяльність пов'язана з виробництвом, трансляцією чи іншим поширенням на необмежене коло осіб продукції (інформації), якаможе негативно вплинути на суспільну свідомість і мораль, тобто коли поширення такої продукції може здійснюватися тільки щодо осіб, які досягли визначеного віку.
ІІІ. Для забезпечення державної безпеки:
1. Якщо діяльність пов'язана з обігом предметів, що можуть становити загрозу економічному суверенітету та державній безпеці України при їх неналежному використанні. У цьому випадку йдеться про здійснення зовнішньоекономічних угод з предметами, що складають стратегічний потенціал України та з предметами, що мають обмежений, чітко контрольований оборот на світовому ринку.
2. Якщо діяльність пов'язана з виконанням державних програм або із забезпеченням державної таємниці, тобто це діяльність у визначених державою галузях з визначених напрямів, вихід за межі яких може призвести до порушення порядку управління або до неконтрольованого поширення інформації з обмеженим доступом.
3. Якщо діяльність пов'язана з використанням космічного простору. Україна - космічна держава, але, разом з тим, неконтрольоване використання космічного простору може призвести до несприятливих екологічних змін не лише в Україні, але і в цілому світі. Тому крім загальних умов, необхідних для отримання ліцензії, необхідна наявність також конкурсного відбору претендентів на заняття окремими видами господарської діяльності, які пов'язані з використанням космічного простору.
IV. Для захисту особистих та майнових інтересів фізичних і юридичних осіб:
1. Діяльність, пов'язана із залученням чужого майна чи коштів у сферу підприємництва від необмеженого кола осіб, тобто коли є ризик знищення, пошкодження або іншої втрати коштів, майна або прав на майно необмеженого кола суб'єктів, які не є ліцензіатами з цього виду діяльності. Це, перш за все, банківська, інвестиційна, туристична діяльність.
2. Діяльність, пов'язана із з ліквідацією негативних наслідків ведення господарської діяльності.
3. Діяльність підприємств, пов'язана із забезпеченням населення природними ресурсами та засобами комунікації.
V. Для забезпечення стабілізації макроекономічних процесів.
1. Якщо діяльність пов'язана з попередженням або усуненням негативних економічних явищ, що дестабілізують економіку України (наприклад, регулювання інфляційних процесів).
VI. Для забезпечення виконання управлінських функцій, пов'язаних із проведенням єдиної державної економічної політики.
1. Якщо діяльність пов'язана з попередженням економічних правопорушень як з боку ліцензіатів, так і з боку осіб, які здійснюють господарську діяльність без ліцензії.
2. Якщо діяльність пов'язана із забезпеченням економічних функцій держави, які реалізовуються державою безпосередньо або делегуються окремим недержавним установам.
3. Якщо діяльність пов'язана з припиненням публічних економічних правопорушень.
Таким чином, визначення на законодавчому рівні критеріїв введення ліцензування, дозволило б, у першу чергу, стабілізувати правове положення підприємців на ринку товарів і послуг, а також скоординувати політику держави у сфері підприємництва, зробити надходження до державного бюджету більш стабільними та прогнозованими.
Разом з тим, існуючий перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, потребує уточнення деяких пунктів. Зокрема, відповідно до Закону підлягає ліцензуванню діяльність з виготовлення парфумерно-косметичної продукції з використанням спирту етилового. Тобто, якщо виготовлення такої продукції здійснюється без спирту, то вона не повинна бути ліцензована. По суті, такою нормою законодавець не захищає права споживача від неякісного товару.
Література:
1. Олейник О. Правовые основы лицензирования хозяйственной деятельности // Закон. - 1994. - № 6. - С. 16.
2. Балыбердин А.С. От лицензирования предприятий к лицензированию специалистов // Экономика и жизнь. - 1997. - № 10. - С. 17.

 
 

Цікаве

Загрузка...