WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Порядок створення та правові підстави для поширення офшорних зон у міжнародній сфері - Реферат

Порядок створення та правові підстави для поширення офшорних зон у міжнародній сфері - Реферат


Реферат на тему:
Порядок створення та правові підстави для поширення офшорних зон у міжнародній сфері
У період переходу до ринкових відносин Україна переживає не найкращі часи свого існування. Доказом цього можуть бути результати функціонування національної економіки, а саме: неспроможність вести прозору валютну політику, яка впливає на відплив великих коштів через офшорні зони, що в кінцевому підсумку позначається на рівні життя населення та правовому статусі України в Європейському міжнародному співтоваристві.
Україна обрала курс інтеграції до Європейського Союзу. Одним із нагальних завдань держави на сьогодні є побудова прозорого законодавства, здатного регулювати процеси мобілізації, розподілу і використання централізованих і децентралізованих коштів, шляхом установлення сучасної моделі державного управління, яке б сприяло запобіганню відпливу з України капіталу.
Тема відмивання українських капіталів досить вагома, тому що кожного року з України на закордонні рахунки через офшорні зони переводяться мільярди гривень, і цьому сприяє наше недосконале законодавство у сфері валютного контролю. Аналіз стану боротьби з негативним явищем у кредитно-фінансовій і банківській сферах показує, що ділки тіньової економіки постійно вдосконалюють шляхи та методи махінацій з фінансовими ресурсами. А це негативно впливає на розвиток української економіки і економічної безпеки держави в цілому. Зрозуміло, що вивезені кошти при цьому залишаються в офшорних зонах, підтримуючи економічну стабільність інших країн [8, с. 288].
У вітчизняній науці фінансового права, на думку автора, звертається недостатньо уваги на валютний контроль за діяльністю суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахунки через офшорні зони. Усе це зумовлює потребу у розробці навчально-методичного забезпечення для спецкурсу ,,Валютний контроль", який дозволить готувати кваліфікованих спеціалістів у сфері цього контролю.
Науково-теоретичною базою даної статті є дослідження вітчизняних і зарубіжних учених: Левченко З., Уманців Ю.М., Швед Ю.А., Вовк С., Кабир Л.С.
У роботах науковців робиться акцент як на дослідженні шляхів і методів махінацій з фінансовими ресурсами, що проводяться через офшорні зони, так і на їхньому запобіганні.
Зокрема, такими вченими, як Левченко З., Уманців Ю.М., Швед Ю.А., описуються схеми та методи офшорного бізнесу.
У середині XX ст. із розвитком процесу глобалізації у міжнародній господарській практиці розпочалося активне застосування такого фінансового інструменту, як міжнародне податкове планування. Передумовою для його введення стало створення у різних куточках земної кулі офшорних (безподаткових) зон [8, с. 144].
Не обминула офшорна проблема і українську економіку. У результаті значні суми капіталу, накопиченого в Україні, було вивезено (в основному нелегально) до офшорних зон, і зараз цей капітал повертається на батьківщину у вигляді іноземних інвестицій. За даними офіційної статистики, нині близько половини закордонних вкладень у національну економіку здійснено із безподаткових юрисдикцій.
Потреба у науковому опрацюванні цих даних є очевидною - з метою вжиття заходів щодо державного регулювання офшорного бізнесу, а також для продуманого використання його механізму українськими підприємствами.
Офшорний бізнес будується на можливостях, що надають йому офшорні зони - країни або території, у законодавствах яких дозволено реєструвати компанії, що дозволяють отримувати прибутки з джерел, які є за межами країни або території реєстрації (офшорні компанії).
В основу діяльності офшорних зон покладено універсальний принцип оподаткування, відповідно до якого обов'язковому оподаткуванню підлягають прибутки, джерело яких міститься на території даної країни.
Як правило, офшорні компанії створюються в державах, де діє режим пільгового оподаткування і відсутній валютний контроль. На сьогодні таких країн нараховується близько п'ятдесяти, зокрема, до них належать: Панама, Беліз, Кіпр, Ліберія, Гібралтар, Мальта тощо.
Офшорні компанії мають право відкривати рахунки в будь-яких банках більшості країн світу та відповідно у будь-якій валюті.
У світовій практиці офшорні компанії використовуються для мінімізації податків, зокрема, у схемі купівлі-продажу між фірмою-експортером у власній офшорній компанії, зареєстрованій у країні з пільговим оподаткуванням, а потім суб'єктом господарювання в іншій країні, який виступає дійсним покупцем [9, с. 44].
Так, одним із шляхів ухилення від сплати податків і легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, є саме створення компаній у країнах із мінімальним податковим режимом (офшорні зони) і перенесення туди резидентами України частини своєї господарської діяльності.
Значна кількість експортно-імпортних операцій проводиться через офшорні зони, зокрема, операції українських суб'єктів господарювання за контрактами з резидентами Кіпру протягом 2005 року становили 3083,0 млн гривень.
Масштабність зазначеного явища пояснюється спрощеною процедурою реєстрації, необумовленістю розміру статутного фонду, конфіденційністю особи власника і невеликою ціною на вже зареєстровані у офшорних зонах компанії.
Таким чином, основну увагу у статті приділено як дослідженню шляхів і методів махінацій з фінансовими ресурсами, що проводяться через офшорні зони, так і запобіганню їм.
Термін "офшорні компанії" означає юридичну особу, власники (засновники) якої перебувають за межами країни реєстрації.
Питання вибору офшорної юрисдикції має надзвичайно важливе значення, оскільки супроводжується потребою в урахуванні ряду важливих чинників.
Як офшорні юрисдикції, найчастіше виступають невеликі незалежні держави чи відособлені території, що володіють особливим державно-правовим статусом. Це можуть бути самоврядні володіння метрополії, орендована територія чи державне утворення, що і на сьогодні має статус колонії. Влада цих юрисдикцій стимулює розвиток сектора офшорних послуг з метою залучення іноземного капіталу, збільшення зайнятості населення і підвищення ділової активності [10, с. 10].
Режим, близький до офшорного, може використовуватися у спеціальних економічних зонах, районах портів і

 
 

Цікаве

Загрузка...