WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Головні завдання, функції права державної податкової служби України. - Реферат

Головні завдання, функції права державної податкової служби України. - Реферат

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Київський національний економічний університет
Кафедра фінансів
РЕФЕРАТ
на тему:
"Головні завдання, функції та права державної податкової служби України"
Система управління оподатковуванням в Україні являє собою єдину централізовану систему, побудовану за принципом багаторівневої ієрархічної організації. Кожний рівень має свої функції і специфіку.
Статус Державної податкової служби в Україні, її функції і правові основи діяльності регулюються Законом України "ПРО Державну податкову службу в Україні" і постановою Кабінету Міністрів України "Про забезпечення діяльності Державної податкової адміністрації України".
Головними задачами Державної податкової адміністрації України є:
1. Здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю начислення податків, повнотою і своєчасністю внесення у відповідні бюджети податків, зборів і інших обов'язкових платежів, установлених законодавством.
2. Прийняття рішень щодо застосування фінансових санкцій і накладення адміністративних штрафів на порушників податкового законодавства і забезпечення їхній стягнення. Захист інтересів держави в судових органах у питаннях, пов'язаних із сплатою податків, зборів і інших обов'язкових платежів.
3. Прийняття нормативних і методичних документів із питань оподатковування, бухгалтерського обліку і звітності для виконання відповідних законодавчих актів.
Державна податкова адміністрація України виконує такі функції:
1. Проводить безпосередньо й організує роботи державних податкових адміністрацій, пов'язаних із:
здійсненням контролю за виконанням законодавства про податки, інших платежах у бюджети і внесках у державні цільові фонди, законності валютних операцій, порядку розрахунків із споживачами з використанням контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг, лімітів готівки в касах і за їхнім використанням для розрахунків за товари, роботи, послуги; проведенням усебічних перевірок, фактів приховання, заниження сум податків і інших платежів; виявленням, урахуванням, оцінкою і реалізацією конфіскованого, безгосподарсьго майна, що перейшло по праву правонаступництва до держави, і цінностей; проведенням перевірок правильності утримання і збереження засобів, отриманих в оплату державного збору, а також у випадку здійснення виконкомами сільських і селищних рад касових операцій із прийняттям від населення засобів на оплату податкових платежів.
2. Розробляє і видає інструктивні і методичні документи про порядок використання законодавчих актів про податки, інших платежах у бюджети, внесків у державні цільові фонди.
3. Підтверджує форми податкових розрахунків, звітів, декларацій і інших документів, пов'язаних із розрахунком і виплатою податків, інших платежів у бюджет, внесків у державні цільові фонди, а також форми звітів про проведену державними податковими адміністраціямиями роботі.
4. Роз'ясняє за допомогою засобів масової інформації порядок використання законодавчих і інших нормативно-правових актів про податки, інших платежах у бюджети, про внески в державні цільові фонди й організовує проведення цієї роботи державними податковими адміністраціями.
5. Проводить заходи з метою добору, розставлення, фахової підготовки і перепідготовки кадрів державної податкової служби.
6. Надає державним податковим адміністраціям методичну і практичну допомогу в організації роботи, проводить обстеження і перевірку її стану.
7. Організовує роботи зі створення інформаційної мережі, автоматизованих робітників місць і інших засобів автоматизації і комп'ютеризації робіт у державних податкових адміністраціях.
8. Розробляє основні напрямки, форми і методи проведення податкових перевірок, визначає задача і повноваження підрозділів податкових розслідувань державних податкових адміністрацій, координує і контролює їхня діяльність.
9. Під час здійснення, у межах своєї компетенції, контрольних функцій виявляє неправомірність дій підприємств, установ, організацій і громадян, що можуть свідчити про злочинницьку діяльність або створювати умови для такої діяльності, і передає наявну інформацію з цих питань відповідним спеціальним органам боротьби з організованою злочинністю.
10. Передає правоохоронним органам матеріали, що стосуються фактів правопорушення, за які передбачена кримінальна відповідальність.
11. Подає Міністерству фінансів України звіт про надходження податків, інших платежів у бюджет, внесків у державні цільові фонди.
12. Розробляє проекти міжурядових угод про усунення подвійного оподатковування прибутків і майна і попередженні податкових відхилень.
Функції державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях і містах із районним поділом:
1. Проводить безпосередньо й організовує роботи державної податкових адміністрації, пов'язані із:
здійсненням контролю за виконанням законодавства про податки, інших платежах у бюджети і внески в державні цільові фонди, законності валютних операцій, порядку розрахунків із споживачами з використанням контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг, лімітів готівки в касах і за їхнім використанням для розрахунків за товари, роботи, послуги; проведенням усебічних перевірок, фактів приховання, заниження сум податків і інших платежів;
виявленням, обліком, оцінкою і реалізацією конфіскованого, безгосподарського майна, що перейшло по праву правонаступництва до держави, і цінностей; проведенням перевірок правильності утримання і збереження засобів, отриманих в оплату державного збору, а також у випадку здійснення виконкомами сільських і селищних рад касових операцій із прийняттям від населення коштів на оплату податкових платежів.
2. Роз'ясняє за допомогою засобів масової інформації порядок використання законодавчих і інших нормативно-правових актів про податки, інших платежах у бюджети, про внески в державні цільові фонди й організовує проведення цієї роботи державними цінними податковими . адміністраціями.
3. Проводить заходи з метою добору, розміщення, професіональної підготовки і перепідготовки кадрів державної податкової служби.
4. Надає державним податковим адміністраціям методичну і практичну допомогу в організації роботи, проводить обстеження і перевірку її стану.
5. Організовує роботи зі створення інформаційної мережі, автоматизованих робочих місць і інших засобів автоматизації і комп'ютеризації робіт у державних податкових адміністраціях.
6. Під час здійснення, у межах своєї компетенції, контрольних функцій виявляє неправомірність дій підприємств, установ, організацій і громадян, що можуть свідчити про злочинну діяльність або створювати умови для такої діяльності, і передає наявну інформацію з цих питань відповідним спеціальним органам боротьби з організованою злочинністю.
7. Передає правоохоронним органам матеріали, що стосуються фактів правопорушення, за які передбачена кримінальна відповідальність.
8.Подає Міністерству фінансів України звіт про надходження податків, інших платежів у бюджет, внесків у державні цільові фонди.
У випадку, коли зазначені державні податкові адміністрації безпосередньо здійснюють контроль за платниками податків, інших платежів у бюджети, внесків у державні цільові фонди, вони виконують щодо цих платників ті ж функції, що і державні податкові адміністрації по районах, районам у містах і містам

 
 

Цікаве

Загрузка...