WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Першочергові слідчі дії при розслідуванні злочинів, пов’язаних з інкасацією грошових коштів - Реферат

Першочергові слідчі дії при розслідуванні злочинів, пов’язаних з інкасацією грошових коштів - Реферат

полягає її несправність, яка природа її виникнення, як воно впливає на можливість використання зброї; якою кулею зроблений останній постріл із гладкоствольної рушниці; чи можливий постріл з даної зброї кулею певного калібру; скільки часу пройшло від останнього пострілу; чи використовувався даний чохол для зберігання зброї, представленого на дослідження; чи не складають дві частини ствола вогнепальної зброї єдине ціле; до якого виду, типу, зразка відноситься даний патрон і у якому виді зброї він може бути використаний для стрільби; до патронів якого зразка відноситься дана куля, гільза, капсула, пиж; який калібр стріляної кулі, гільзи, номер дробу, картечі; чи придатні дані патрони для стрільби; які їх технічні й балістичні характеристики і чи відповідають вони нормам, установленим для патронів цього виду; зі зброї якого виду, системи, зразка вистрілена дана куля; чи не зроблений постріл зі зброї, судячи з даної кулі або гільзи, що має якісь специфічні особливості; чи не вистрілена куля зі зброї невідповідного калібру; яка із представлених куль, вистрілених з одного екземпляра зброї, вистрілена першою; чи не вистрілена дана куля, дріб, картеч із представленої зброї; чи не належить дана гільза патрону, постріл яким зроблений із представленої зброї; чи не належать дані гільзи патронам, що вистрілені з тієї самої зброї; чи не становить куля і гільза до пострілу єдине ціле, один патрон; чи є пошкодження на ураженому об'єкті вогнепальним; з якої відстані був зроблений постріл у даний об'єкт; у якому напрямку й під яким кутом до ураженої перешкоди був зроблений постріл; з якого місця був зроблений постріл; яке взаємне розташування зброї та пошкодженого об'єкта при пострілі; чи є сліди близького пострілу на одязі потерпілого; чи міг потерпілий сам заподіяти собі дане пошкодження з даної зброї; чи є на руках даної особи мікро накладення, що може бути результатом пострілу зі зброї певного виду; чи є забруднення кишень підозрюваного результатом носіння зброї [8, с. 278-279].
Не менш важливе доказове значення може мати висновок криміналістичної експертизи. Вона призначається в тих випадках, коли на місці нападу виявлена частина якого-небудь предмета, інша частина якого вилучена в підозрюваного, або коли в підозрюваного знайдені предмети, що належали потерпілому, а в останнього залишилися частини цих же предметів.
Крім розглянутих експертиз, по справах даної категорії може виникнути необхідність у призначенні дактилоскопічної експертизи для ідентифікації особистості за слідами пальців рук. За рішенням експерта можна поставити наступні питання: чи є на представленому об'єкті сліди рук; чи придатні вони для ідентифікації особи; якою рукою і якими пальцями залишені сліди на даному предметі; яке положення слідів пальців рук, яка їхня локалізація на різних предметах; чи має якісь особливості побудова кисті руки особи, яка залишила слід; чи не було на руках сторонніх предметів: кілець, рукавичок тощо; як давно залишені сліди рук; яка кількість осіб перебувало на місці події; чи належать сліди рук одному або декільком особам; чи не залишені сліди рук конкретною особою [8, с. 340].
Наступним видом експертизи яка призначається у справах про злочини проти грошової інкасації може бути трасологічна експертиза для ідентифікації людини за слідами взуття, а також для ідентифікації слідів транспортних засобів і знарядь злому. При призначенні трасологічної експертизи слідів взуття можуть вирішуватися такі питання: яким взуттям залишені сліди; які особливості мають взуття, панчохи, носки; які фізичні властивості має особа, яка залишила сліди; який напрямок і характер руху людини; однією чи декількома особами залишені сліди взуття; чи залишені сліди взуттям, панчохами або носками, вилученими в даної особи.
На вирішення трасологічної експертизи слідів знарядь й інструментів (механоскопічна експертиза) можуть ставитися такі питання: чи є на поверхні об'єкта сліди, залишені сторонніми предметами; який механізм утворення цих слідів; з якої сторони і у якому напрямку відбулося ушкодження даного об'єкта; до якого виду або типу відноситься ця зброя, якою залишені сліди; який мінімальний час необхідно для вчинення даного злому; якими фізичними властивостями повинна володіти особа, що вчинила злом; чи володіла особа навичками користування даним інструментом чи механізмом; одним чи декількома знаряддями залишені дані сліди; чи не утворені сліди на декількох об'єктах одним і тим же знаряддям; чи не утворені дані сліди знаряддям, представленим на експертизу [8, с. 524].
Судова транспортно-трасологічна експертиза має наступні можливості: яким видом транспорту, типом, моделлю автомобіля (мотоцикла, велосипеда, трактора тощо) і якими його частинами залишені сліди; якою моделлю шини залишені сліди; яким колесом транспортного засобу залишені сліди; у якому напрямку рухався транспортний засіб, що залишив сліди; чи залишені сліди даним транспортним засобом; чи не є виявлений предмет частиною даного транспортного засобу, і чи не становили вони раніше єдине ціле [8, с. 526].
Іноді криміналістична експертиза призначається з метою ідентифікації особи по фотографії. А також може бути призначена хімічна експертиза для дослідження різних речовин, виявлених на підозрюваному або на знаряддях злочину, з метою встановлення їхньої однорідності з речовинами, вилученими з місця нападу [8, с. 623].
Крім зазначених вище експертиз у справах даної категорії, залежно від обставин і способу здійснення злочину можна провести такі експертизи, як механоскопічна експертиза слідів одягу і її ушкоджень, судово-трасологічна експертиза замикаючих пристроїв, судова експертиза об'єктів волокнистої породи, судово-медична експертиза речових доказів, судово-ботанічна й судово-ґрунтознавча експертизи. Представити повний перелік експертиз по справах даної категорії неможливо, тому що по кожній конкретній справі повинен проводитися індивідуальний підхід і визначені конкретні види судових експертиз, з урахуванням об'єктів, які є можливість дослідити.
Таким чином, для досягнення позитивного результату прирозслідуванні злочинів проти інкасації грошових коштів, необхідно володіти методикою розслідування цієї категорії справ і знати можливості фахівців для залучення їх до відповідних досліджень.
Література:
1. Советская криминалистика: методика расследования отдельных видов преступлений / Под ред. В.К. Лисиченко. - К., 1988. - 405 с.
2. Колесниченко А.Н., Коновалова В.Е. Криминалистическая характеристика преступлений: Учебное пособие. - Х.: Харьк. юрид. ин-т, 1985. - 93 с.
3. Танасевич В.Г., Образцов В.А. О криминалистической характеристике преступлений // Вопросы борьбы с преступностью. - М., 1976. - Вып. 25. - С. 94-105.
4. Матусовский Г.А. Проблемы совершенствования методики расследования преступлений //Актуальные проблемы формирования правового государства: Краткие тезисы докл. и науч. сообщ. респ. науч. конф. - X., 1990 - С. 280-282.
5. Руководство для следователей / Под ред. Н.А. Селиванова, В.А. Снеткова. - М.: ИНФРА-М, 1997. - С. 732.
6. Звирбуль А.К., Смыслов В.И. Расследование краж, грабежей и разбойных нападений. - М.: 1982. - С. 45.
7. Руководство для следователей / Под ред. Н.А. Селиванова, В.А. Снеткова. - М.: ИНФРА-М, 1997. -С. 732.
8. Гриненко А.В. Руководство по расследованию преступлений: Учебное пособие. - М.: Изд-во НОРМА, 2002. - С. 768.

 
 

Цікаве

Загрузка...