WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Організаційно-правові аспекти взаємодії податкової міліції з Інтерполом - Реферат

Організаційно-правові аспекти взаємодії податкової міліції з Інтерполом - Реферат

реєстраційний вихідний номер, прізвище та телефон виконавця. Запити та інші документи, що надсилаються до НЦБ, ви-конуються лише у друкованому вигляді та підписуються керівником органу - начальником (заступником начальника) районного відділу податкової міліції або прирівняних до них та вищих. При посиланні у запиті на прізвища іноземних громадян чи назви іноземних фірм необхідно вказувати їх мовою оригіналу (мовою країни, в яку надсилається запит).
Інтерпол має великі можливості щодо надання податковій міліції інформації про злочини у фінансово-економічній сфері. Зокрема, за допомогою НЦБ можна встановити офіційні назви комерційних структур, розташованих за кордоном, дату їх реєстрації, юридичну адресу, номери телефонів, прізвища та імена керівників, напрями діяльності, розміри статутного капіталу. Зрозуміло, що отримання такої інформації може значно спростити процес розкриття та розслідування злочину, зорієнтувати у правильному напрямі працівників податкової міліції, які проводять розслідування, виключити неперспективні напрями ведення справи, зберегти сили та засоби для виконання іншихзавдань.
Не менш важливим є те, що з деяких країн є можливість отримання інформації про укладені іноземними фірмами угоди з українськими юридичними та фізичними особами або за їх участю та про наслідки їх виконання.
Важливою є також можливість за допомогою НЦБ звертатись до поліції зарубіжних країн з метою перевірки та ідентифікації по їх криміналістичних картотеках громадян, особистість яких неможливо перевірити (встановити) за вітчизняними обліками. Причому така інформація може бути отримана як на осіб, які перебувають на території України, так і на тих, хто перебуває у країні, в яку надходить запит. Звернення можливе за наявності: відомостей про виїзд таких осіб за кордон і заняття злочинною діяльністю; відомостей, які вказують на те, що відбитки пальців рук (в тому числі вилучених із місця події), залишені іноземним громадянином.
Підставою для проведення розшуку є запит правоохоронного органу, у якому повинні міститись інформація про кримінальну справу (ким та коли порушена, хто веде розслідування), фабула злочину, кваліфікація та інші дані, які мають значення по справі, прізвище, ім'я, по батькові (за наявності прізвиська, під якими він може бути відомий у злочинному середовищі) роз-шукуваного кирилицею та в латинській транскрипції, анкетні дані на нього, професії, якими володіє, а також адреси, за якими може перебувати за кордоном, відомості про батьків; обов'язково необхідно вказати загальні прикмети та функціональні ознаки; за наявності додаються фотокартки розшукуваного та дві дактокарти; обов'язково необхідно вказувати, чи ста-новить розшукуваний тією чи іншою мірою загрозу для оточуючих та чи є санкція на тримання цієї особи під вартою (ким та коли вона видана).
Специфіка взаємодії з НЦБ Інтерполу при використанні його можливостей для проведення окремих слідчих дій на території інших країн, які входять до Міжнародної організації кримінальної поліції, полягає в тому, що вирішення таких питання відноситься до компетенції генеральної прокуратури України, а тому всі інші правоохоронні органи України повинні звертатись до відповідного прокурора, який веде нагляд за їх діяльністю, з мотивованими клопотаннями про проведення таких слідчих дій, а він, у свою чергу, - до генеральної прокуратури України з клопотанням про підготовку звернення до центрального органу юстиції відповідної країни із запитом.
У клопотанні, про яке говориться, обов'язково вказується, до якого органу воно адресо-вано, прізвище, ім'я, по батькові особи, за участю якої потрібно провести окремі слідчі дії, місце проживання, дату народження, громадянство, рід занять; опис і кваліфікація вчиненого злочину, зміст статті, яка передбачає кримінальну відповідальність.
Після зазначення цих відомостей варто викласти саме доручення про проведення слідчої дії та інші дані, які можуть знадобитися для його виконання.
Уся інформація, яка міститься в базах даних НЦБ Інтерполу, має три рівні доступу, що сприяє розподілу інформації: на ту, що можна розповсюджувати без будь-яких обмежень, розповсюдження якої можливе тільки на підставі дозволу НЦБ чи органу-ініціатора її надсилання в Укрбюро Інтерполу; та таку, розповсюдження якої можливе лише з дозволу міністра внутрішніх справ України або його заступників. Усі вищевказані рівні доступу встановлюється НЦБ Інтерполу або органом - ініціатором надсилання інформації до НЦБ. Інформація, що надійшла до МВС каналами Інтерполу, вміщується в інтегровану базу даних НЦБ за такими під-системами: документ, особи, транспорт, фірми, номерні речі, валюта, предмети мистецтва; залежно від потреб передбачено створення нових підсистем і вдосконалення існуючих.
З огляду на вищевикладене можна зробити висновок, що взаємодія, організована належним чином між НЦБ Інтерполу в Україні та податковою міліцією, може суттєво вплинути на показники роботи останньої і сприяти попередженню аналогічних правопорушень на території інших держав-учасниць Міжнародної організації кримінальної поліції. Про ефективність і доцільність взаємодії між податковою міліцією та НЦБ Інтерполу в Україні свідчать такі факти: протягом 2002 року обмін інформацією між НЦБ Інтерполу та ДПА України відбувався у 1173 випадках, з яких щодо злочинів у сфері економіки - 1124, злочинів пов'язаних із транспортними засобами - 17, злочинів проти особи - 12. Результатами такої взаємодії стало порушення працівниками податкової міліції 50 кримінальних справ, до державного бюджету відшкодовано збитків на суму 13 млн 944 тис. 447 гривень; протягом першої половини 2003 року кількість контактів між НЦБ та підрозділами ДПА, по злочинах у сфері економіки, склала 131.
Однак незважаючи на такі позитивні результати, необхідно виділити і ряд проблем, що стосуються перш за все співпраці між Укрбюро Інтерполу з НЦБ

 
 

Цікаве

Загрузка...