WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Координація національних і міжнародних правоохоронних органів по боротьбі з економічною злочинністю - Реферат

Координація національних і міжнародних правоохоронних органів по боротьбі з економічною злочинністю - Реферат

безпеці суверенних держав.
Набирають сили небезпечні процеси об'єднання економічної та загальнокримінальної злочинності, керівників злочинних угруповань з корумпованими посадовими особами органів влади та управління. Більш наполегливими є спроби злочинців "вписатись" в економічний простір, використати засоби кримінального походження для організації та розвитку власного бізнесу, приватизації великих об'єктів господарського комплексу держави.
Ще у березні 1992 року керівники урядів країн Співдружності прийняли рішення про спільні заходи щодо боротьби з організованою злочинністю та іншими небезпечними її видами на території СНД. Для координації було створено відповідне бюро, з метою посилення боротьби зі злочинністю планувалось виконання наступних завдань: формування спеціалованого банку даних; сприяння у здійсненні міждержавного розшуку злочинців; забезпечення погоджених дій при проведенні комплексних операцій, які зачіпають інтереси кількох держав-учасниць Співдружності; відпрацювання рекомендацій по боротьбі з транснаціональною злочинністю. Проте аналіз виконання зазначених завдань свідчить, що правоохоронні органи практично не займаються спільним викриттям небезпечних організованих угруповань, які здійснюють економічні злочини міжнародного масштабу.
Передусім, причиною цього є відсутність чіткої правової регламентації зазначених заходів міждержавними правовими актами. Тому необхідно терміново укласти міждержавні угоди про співробітництво у сфері боротьби з економічною злочинністю; про порядок взаємодії слідчо-оперативних груп на території інших держав; про порядок взаємодії органів внутрішніх справ, митної та податкової служби, прикордонних військ.
Доцільно також розширити форми таких прямих зв'язків у боротьбі зі злочинністю, як використання прямих контактів між керівниками правоохоронних органів, що взаємодіють з приводу розв'язання загальної проблеми по боротьбі з економічною злочинністю; створення тимчасових цільових груп для вирішення завдань у сфері боротьби з економічною злочинністю; створення нових "інтегруючих" органів з питань координації управління безпосередньопрямими зв'язками у процесі боротьби з економічною злочинністю. У свою чергу, інформаційні зв'язки повинні утворити сукупність взаємовідносин щодо використання інформації для спільного прогнозування ситуації, більш ефективного застосування методів координації в управлінні правоохоронними органами по боротьбі з економічною злочинністю.
Зазначене дає підстави зробити висновок, що на національно-державному та міжнародному рівнях необхідно визнати першочерговими такі заходи протидії економічній злочинності: законодавче закріплення пріоритетними міжнародно-правових норм боротьби з економічною злочинністю; приведення національного законодавства відповідно до міжнародно-правових норм; забезпечення точного, повного, всебічного й безперешкодного застосування національно-правових норм, які відповідають світовим стандартам як у власній практиці роботи правоохоронних органів, так і у відносинах з відповідними органами взаємодіючих іноземних держав.
Доцільно також врахувати та використати фактори, які сприяють активізації міжнародних зв'язків щодо боротьби з економічними злочинами, зокрема: ріст розповсюдженості економічної злочинності; необхідність протидії її світовим масштабам; адекватним рівнем розвитку міжнародного співробітництва правоохоронних органів; прагнення багатьох дружніх держав сприяти активному залученню України до міжнародного співробітництва; наявність реальної перспективи збільшення масштабів відмивання "брудних коштів" у світі в цілому; активізація діяльності у міжнародних організаціях, насамперед за програмами ООН та FATF з питань міжнародного співробітництва у боротьбі з економічною злочинністю.
Необхідно створити умови, при яких особливо ефективними у боротьбі з економічною злочинністю стануть заходи щодо координації управління органами правопорядку, фінансовими та регулятивними структурами в єдиній системі обміну інформацією, що перетворить їх у своєрідну клірингову систему для сприяння обміну необхідною інформацією з питань економічної злочинності та фінансових порушень та допоможе правоохорон-ним органам своєчасно вийти на слід злочинних елементів та їх доходів кримінального походження.
Література:
1. Смирнов Ю. За безпеку і спокій наших громадян міліція платить високу ціну // Урядовий кур'єр. - 2002. - 26 грудня. - № 242.
2. Кризис нам не грозит. До выборов // Сегодня. - 2003. - 15 января.
3. Евро-Атлантическая активность // День. - 2003. - 14 января. - № 5.
4. Биленчук П.Д., Еркенов С.Е., Кофанов А.В. Транснациональная преступность: состояние и трансформация: Уч. пособ. / Под ред. П.Д. Биленчука. - 1999. - С. 302-305.
5. Луць Л.А. Деякі аспекти взаємодії правових систем Ради Європи, Європейського союзу та держав-учасниць // Держава і право: Збірник наукових праць. - 2002. - Вип. 16. - С. 11-17.
6. Мельникова Э.Б. Теоретическая концепция международного сотрудничества в сфере уголовной юстиции // Уголовная юстиция, проблемы международного сотрудничества. - М.: Юристъ, 1995. - С. 1-20.
7. Смирнов М.П. Зарубежная налоговая и криминальная полиция и их оперативно-розыскная деятельность. - М.: Изд-во МГУ, ЧеРо, 2000. - С. 301-305.
8. Цепелев В.Ф. Транснациональный аспект организованной прес-тупности и некоторые проблемы борьбы с ней // Актуальные проблемы теории и практики борьбы с организованной преступностью в России: Материалы научно-практической конференции. - М., 1994. - С. 87-90.
9. Режим і законодавство Сполучених Штатів Америки у сфері бо-ротьби з відмиванням грошей. - К.: Міністерство юстиції України (Відділ радника з юридичних питань Посольства США в Україні. Центр правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України), 2001. - 35 с.
10. FATF запровадила санкції проти України // КРОК. - № 24. - Грудень. - 2002.

 
 

Цікаве

Загрузка...