WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Особливості відповідальності за шкоду, заподіяну неповнолітніми, недієздатними і громадянами не здатних зрозуміти значення своїх дій - Реферат

Особливості відповідальності за шкоду, заподіяну неповнолітніми, недієздатними і громадянами не здатних зрозуміти значення своїх дій - Реферат

частина
ДОГОВІР
Місто Івано-Франківськ, четвертого вересня тисяча дев'ятсот дев'яносто дев'ятого року.
Їм, які нижче підписалися: з однієї сторони - Кубрак Марія Степанівна, непрацездатна по віку (по стану здоров'я), яка проживає в м.Івано-Франківську по вул. Шевченка, 54, і з другої - Іщенко Віктор Петрович, який проживає по вул. Галицька, 126/43, уклали даний договір про наступне:
1. Я, Кубрак Марія Степанівна, передаю у власність громадянина Іщенко Віктора Петровича жилий будинок з господарськими і побутовими спорудами, який належить мені на праві приватної власності і знаходиться в м. Івано-Франківську по вул. Шевченка під номером п'ятдесять чотири на земельній ділянці розміром 400 кв. м.
На вказаній ділянці розташовані двоповерховий цегляний будинок з жилою площею 95,5 кв. м., а також господарські і побутові будови і споруди - літня кухня розміром 24 кв.м., яка позначена на плані літерою "К", приміщення для зберігання господарського інвентаря і твердого палива розміром 15 кв.м., позначено в плані літерою "Г", пивниця розміром 8 кв.м., яка позначена літерою "П".
Цей будинок належить мені, Кубрак Марії Степанівні, на підставі свідоцтва про право на спадщину по закону, виданого Першою Івано-Франківською нотаріальною конторою 08 вересня 1981 року по реєстру №1-2478 і зареєстрованого в Донецькому міському боро технічної інвентаризації 04 жовтня 1981 року під № 5603.
2. Ціна відчужуваного жилого будинку визначена нами в сто двадцять тисяч (120 000) гривень.
3. Інвентаризаційна (страхова) оцінка будинку складає п'ятнадцять тисяч (15 000) гривень.
4. Я, Іщенко Віктор Петрович, зобов'язують довічно повністю утримувати громадянку Кубрак Марію Степанівну, забезпечуючи її харчами, одягом, доглядом, необхідною допомогою і зберігши в її безплатному довічному користуванні половину жилої площі будинку.
5. Вартість матеріального забезпечення (харчування, одягу, догляду і необхідної допомоги) визначена сторонами в розмірі 200 гривень в місяць.
6. Даний договір може бути розірваний по згоді сторін, а в випадках невиконання його умов і відмови від добровільного розірвання однією з сторін - в судовому порядку.
7. Відчужуваний будинок нікому не проданий, не закладений, не подарований, в спорі і під забороною (арештом) не стоїть.
8. Витрати по складанню і завіренню даного документа оплачує громадянин Іщенко Віктор Петрович.
9. Зміст ст. 425-429 ЦК України сторонам роз'яснено.
Даний договір складений в трьох екземплярах, один з яких зберігається в нотаріальній конторі, а остальні видаються Кубрак М.С. і Іщенко В.П.
Підписи:
Засвдчуючий надпис
Заборона відчуження жилого будинку
в зв'язку з договором довічного утримання.
З А Б О Р О Н А:
04 вересня 1999 року, мною Кочан Майєю Вікторівною, державним нотаріусом Першої Івано-Франківської державної нотаріальної контори на основі ст. 54 Закону України "Про нотаріат" в зв'язку з засвідчення даного договору довічного утримання накладається заборона відчуження вказаного в договорі жилого будинку, який належить Кубрак Марії Степаніні, до закінчення договору довічного утримання.
Зареєстровано в регістрі для регістрації заборон за № 6473
Стягнуто державне мито в розмірі тисячу п'ятсот (1500) гривень.
Гербовий штамп Державний нотаріус Підпис
Кочан М.В. ________
Примітка: Заборона записується на договорі довічного утримання.
Висновки
В даній курсовій роботі, тема якої "Особливості відповідальності за шкоду, заподіяну неповнолітніми, недієздатними і громадянами не здатних зрозуміти значення своїх дій", ми дали загальну характеристику поняттю та елементам зобов'язань, що виникають внаслідок заподіяння шкоди, коротко описали особливості та підстави позадоговірної відповідальності та її функції. Більш детально в даній роботі висвітлено питання відповідальності за шкоду, заподіяну неповнолітніми, недієздатними і громадянами, нездатними розуміти значення своїх дій.
Правовою основою курсової роботи є: Конституція України як Основний Закон; Цивільний кодекс України; Цивільний процесуальний кодекс України; Кодекс про шлюб та сім'ю України; Кримінальний Кодекс України; Постанови Пленуму Верховного Суду України.
Для об'єктивного призначення міри відповідальності не другорядне значення має вік особи, її фізичний та душевний стан. Враховуючи вищеперераховані особливості чинне цивільне законодавство передбачає індивідуальний підхід до розгляду кожної справи.
З викладеного в даній курсовій роботі теоретичного матеріалу можна зробити слідуючі висновки:
- заподіяння шкоди іншій особі - одна з підстав виникнення зобов'язань;
- неповнолітні, які не досягли 15 років не відповідають за шкоду, заподіяну ними іншим особам, в тому числі за заподіяння шкоди з використанням джерела підвищеної небезпеки;
- до відповідальності притягуються обидва батьки підлітка, оскільки батько і мати мають рівні права та обов'язки щодо своїх дітей. Батьки користуються рівними правами і несуть рівні обов'язки щодо своїх дітей і у випадках, коли шлюб між ними розірвано;
- суд може зменшити розмір відшкодування шкоди батьками (усиновителями) чи опікунами залежно від їх майнового стану;
- якщо неповнолітній, який не досяг 15 років, заподіє шкоду тоді, коли він перебував під наглядом навчального, виховного або лікувального закладу, вони несуть майнову відповідальність за шкоду, якщо не доведуть, що шкода виникла не з їх вини;
- батьки (усиновителі) чи піклувальники несуть відповідальність за власну неправомірну винну поведінку, вони після відшкодування шкоди не можуть вимагати від своїх дітей сплачених ними коштів, навіть коли їх діти на цей час досягли 18 років;
- суб'єктами відповідальності за шкоду заподіяну недієздатною особою є опікуни або юридичні особи, які зобов'язані здійснювати нагляд за недієздатними особами;
- під виною опікуна або юридичноїособи слід розуміти нездійснення нагляду за недієздатним на момент заподіяння ним шкоди;
- дієздатний громадянин, який заподіяв шкоду стані раптової втрати свідомості чи в стані афекту, не відповідає за заподіяну ним шкоду, оскільки він невинний.
Список використаних першоджерел
1. Конституція України.
2. Цивільний кодекс Української РСР
3. Цивільний процесуальний кодекс України
4. Кодекс про шлюб та сім'ю України.
5. Кримінальний Кодекс України.
6. Постанови Пленуму Верховного Суду України від 27 березня 1992 р.
7. Постанови Пленуму Верховного суду України (1995-1998). Правові позиції щодо розгляду судами окремих категорій цивільних справ / Відп. редактор П.І. Шевчук. - К.: Юрінком Інтер, 1998. - 72 с.
8. Захсит цивільних справ у суді. Посібник / Укладачі В.В.Комаров, В.А. Бігун, П.І. Радченко. За ред. В.В. Комарова. - Х.: Основа, 1995. - 256 с.
9. Цивільне право: підручник для студентів юрид. вузів та факультетів. - К.: Вентурі., 1997. - 544 с.
10. Повышение роли гражданско-правовой ответственности в охране прав и интересов граждан и организаций // Под ред. Я.Н.Шевченко - К.: Наук. думка, 1988. - с. 368.

 
 

Цікаве

Загрузка...