WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Забезпечення безпеки працівників органів державної податкової служби України суб’єктами охоронної діяльності - Реферат

Забезпечення безпеки працівників органів державної податкової служби України суб’єктами охоронної діяльності - Реферат


Реферат на тему:
Забезпечення безпеки працівників органів державної податкової служби України суб'єктами охоронної діяльності
Службова діяльність працівників органів державної податкової служби України, підрозділів податкової міліції нерозривно пов'язана з професійним ризиком - можливою небезпекою. Для останніх професійний ризик у загальному розумінні є не що інше як невизначеність результатів (наслідків) здійснення окремих, а також комплексу операцій, зокрема оперативно-профілактичного характеру, та всіх інших заходів, що вживаються працівниками підрозділів податкової міліції ДПС України відповідно до наданих їм чинним законодавством повноважень і свого призначення при виконанні оперативно-розшукової, кримінально-процесуальної та охоронної функцій та поставлених завдань.
Небезпечність професійної діяльності податківців не викликає сумнівів. Це підтверджується практикою діяльності працівників органів ДПС і проведеними дослідженнями. Небезпека супроводжує працівників органів ДПС, підрозділів податкової міліції як при виконанні службових обов'язків, так і поза ними. Значна кількість таких випадків прямо пов'язана з професійною діяльністю податківців.
У Волинській області, наприклад, 8 лютого 2000 року о 17 годині 10 хвилин біля ДПІ в Любомильському районі стався вибух під приватним автомобілем "Ауді-80", що належав начальнику відділу податкової міліції цієї ДПІ, внаслідок чого автомобіль зазнав значних пошкоджень, було також пошкоджено автомобіль "Фольксфаген-Гольф", що знаходився поряд з ним і вибито скло в декількох вікнах адмінбудинку державної податкової інспекції; 29 вересня 2000 року о 12 годині 40 хвилин під час несення чергування добовим нарядом чергової частини ВПМ Конотопської ОДПІ Сумської області помічником чергового був затриманий зловмисник при спробі пронести до приміщення ОДПІ пристосування у вигляді рукоятки, заряджене для стрільби газовими набоями ; 16 листопада 2000 року о 5 годині 20 хвилин в м. Самборі Львівської області невідомий проник до приміщення Самбірської ОДПІ і, погрожуючи ножем сторожу, зламав замки дверей у кількох службових приміщеннях, звідкіля забрав гроші у сумі 200 гривень та монітор з клавіатурою до комп'ютера, після чого зник. На жаль, перелік таких подій можна продовжити. І тому недаремно питання мінімізації професійного ризику податківців (лат. minimus - найменше, доведення чого-небудь до найменших розмірів), забезпечення їх особистої безпеки сьогодні є одним із найважливіших у системі ДПС України.
Забезпечення особистої безпеки працівників є невід'ємною складовою мінімізації професійного ризику. Як відомо, особиста безпека забезпечується комплексом основних (безпосередніх) і допоміжних (забезпечувальних) заходів. Торкаючись мінімізації професійного ризику податківців, тобто заходів, спрямованих на зниження його рівня, виділимо серед них організаційно-правові, що стосуються охорони адміністративних будівель та приміщень органів ДПС, підрозділів податкової міліції, підвищення надійності якої позитивно відбивається і на забезпеченні особистої безпеки працівників, суб'єктами охоронної діяльності: структурними підрозділами податкової міліції, недержавними охоронними структурами, підрозділами охорони інших відомств.
Аналіз відомчих нормативних актів ДПА України дає можливість визначити поняття охорони адміністративних будівель і приміщень як комплекс організаційно-практичних заходів, спрямованих на своєчасне попередження, виявлення та припинення в них та на прилеглій території: спроб несанкціонованого проникнення сторонніх осіб; внесення, завезення або розміщення зброї, вибухівки, інших небезпечних і шкідливих виробів, речовин і предметів, заборонених технічних засобів; порушень правил пожежної безпеки; фактів протиправних посягань на життя, здоров'я, честь і гідність працівників, особисте майно, що їм належить, службову доку-ментацію, податкову інформацію, майно й іншу власність органів ДПС України, а також забезпечення їх нормальної службової діяльності. (Див. схему № 1).
Охорона повинна у першу чергу гарантувати належні умови для ефективної праці, сприяти якісному виконанню оперативно-службових завдань, забезпечувати особисту безпеку працівників під час їх перебування на робочих місцях, схоронність майна. Та, на жаль, недоліки в цій роботі ще мають місце.
Проведені ДПА України в першому кварталі 2001 р. перевірки на місцях показали, що на практиці вирішені поки що не всі питання, що стосуються забезпечення надійної охорони адмінбудівель і приміщень. Із загальної кількості 1 140 підрозділів (524 податкових інспекції, 154 філії, 462 підрозділи податкової міліції) у власних приміщеннях розташовано 344 інспекції та 80 філій, орендують приміщення 182 інспекції та 76 філій. Спільно із ДПА (ДПІ) розташовано 368 підрозділів податкової міліції, окремо - 94, також орендують приміщення - 76 підрозділів податкової міліції. Охорона зазначених приміщень здійснюється: податковою міліцією - в 225 приміщеннях (19,7 %), державною службою охорони - в 249 (21,8 %), сторожовою охороною - в 426 приміщеннях (37,4 %). Всього зазначеними службами охороняється 900 приміщень (78,9 %), у 240 приміщеннях (21,1 %) будь-яка охорона взагалі відсутня. Технічними засобами охоронної сигналізації не обладнано 170 приміщень (14,9 %), пожежної сигналізації - 157 (13,8 %) .
Схема 1
Охорона адмінбудівель і приміщень органів ДПС України
Все ж останнім часом, за наявності окремих недоліків, ситуація з розміщенням органів ДПС, підрозділів податкової міліції у власних приміщеннях і їх охороною дещо поліпшується. Це зазначено в наказі ДПА України "Про наслідки перевірки наказів ДПА України від 5 листопада 1999 р. № 613 та від 14 вересня 2000 р. № 490" від 9 квітня 2001 року. № 156. Станом на 1 квітня 2001 р. із загальної кількості 524 ДПІ і 154 відділень у власних приміщеннях розміщено 344 ДПІ та 80 відділень (62,5 %). Разом в ДПА (ДПІ) знаходиться 368 підрозділів податкової міліції з 462 (79,7 %).
Що стосується охорони, то запроваджена в системі ДПА статистична звітність дає можливість відносно чітко відслідкувати такий аспект охорони адміністративних будівель і приміщень органів ДПС, підрозділів податкової міліції, як забезпечення схоронності їх майна.
Дані відділу фізичного захисту ДПА України щодо посягань на державне майно органів ДПС - його крадіжок і пошкоджень, їх питомої ваги в загальній кількості протиправних дій, що були зареєстровані за останні п'ять років у 1997-2001 рр., наведено в таблиці 1.
Таблиця 1
Дані про крадіжки та пошкодження державного майна органів ДПС України, їх питому вагу в загальній кількості протиправних дій, зареєстрованих у 1997-2001 рр.
Статистика свідчить, що у 1997-2001 рр. в адмінбудівлях і приміщеннях органів ДПС скоєно 49 крадіжок та пошкоджень державного майна, що становить 5,9 % від загальної кількості протиправних дій. До 1999 року цей відсоток поступово зростав і у 1999 році сягнув 11,2 %. Але потім він зменшувався і у 2001 р.дорівнював вже 2,5 %. Якщо розглядати окремо види крадіжок та пошкоджень державного майна, то пік цих протиправних дій також припадає на 1999 р. (5,6 % на кожний вид). У 2001 р. їх питома вага зменшилась - до 2,5 % крадіжок, а пошкоджень держмайна органів ДПС в адмінбудівлях і приміщеннях ДПС зовсім не було допущено. Безумовно цьому сприяв комплекс важливих заходів, що було

 
 

Цікаве

Загрузка...