WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Податок на додану вартість - Курсова робота

Податок на додану вартість - Курсова робота

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАФЕДРА ФІНАНСІВ
КУРСОВА РОБОТА
НА ТЕМУ:
"ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ"
Виконав: студент ІІІ курсу 16 групи
ФЕФ 0104 Скирта А.І.
КИЇВ - 1998
План:
1. Економічна суть податків, функції та класифікація. Місце податку на додану вартість в системі непрямих податків.
2. Роль податку на додану вартість у формуванні Державного бюджету України. (таблиця)
3. Принципи побудови і аналіз механізму стагнення та уплати податку на додану вартість до бюджету.
4. Проблеми та економічні шляхи вдосконалення стягнення податку на додану вартість до Державного бюджету України.
Економічна суть податків, функції та класифікація. Місце податку на додану вартість в системі непрямих податків.
Податки, збори, інші обов'язкові платежі до бюджетів і внески до державних цільових фондів - це обов'язкові внески і платежі, що здійснюються платниками у порядку і на умовах, визначених законодавчими актами України.
Сукупність податків, зборів, інших обов'язкових платежів до бюджетів і внесків до державних цільових фондів, що утримуються у встановленому порядку, і складає систему оподаткування.
Платниками податків та інших обов'язкових платежів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно з законодавчими актами покладено обов'язок платити податки та здійснювати інші обов'язкові платежі.
Податки - це обов'язкові платежі, що стягуються державою з юридичних і фізичних осіб.
Податки виконують такі функції:
Фіскальну - пов'язану з формуванням джерел державних видатків;
Розподільчу - перерозподіл доходів юридичних і фізичних осіб відповідно до прийнятих у суспільстві критеріїв доцільності і соціальної справедливості;
Регулюючу - регулювання особистих, колективних, суспільних інтересів, а також взаємовідносин держави з різними секторами виробництва.
Залежно від різних ознак податки поділяють на прямі та непрямі, державні та місцеві, загальні та спеціальні.
Прямі податки - бувають реальні та особисті. Вони встановлюються на доход і майно фізичних та юридичних осіб.
Реальні податки - стягуються з окремих видів майна. До них належать: земельний податок на власників будівель, податок на власників транспортних засобів, сільськогосподарський податок.
Особисті податки - стягуються з джерел доходу або за декларацією при особистому обкладанні. Залежно від об'єктів обкладання розрізняють такі види особистих податків: прибутковий податок з населення, податок на прибуток підприємств; податок на прибуток іноземних юридичних осіб; податок на доходи; плата за трудові ресурси; плата за воду; лісовий податок; екологічний податок; податок, що регулює витрату коштів, спрямованих на споживання.
Непрямі податки - податки на товари та послуги, що встановлюється як надбавка до ціни товарів, тарифів, послуг і видів діяльності. Непрямий податок (податок з обороту) в основному реалізується на товари тривалого користування, предмети одягу, алкогольні напої, тютюнові вироби і фактично є податком на споживання.
Мито - податок на імпортні, експортні і транзитні товари, що надходять у доход бюджету.
Податок на додану вартість - стягується з частини вартості, що утворюється на кожній стадії виробництва або обігу, його сума входить до продажної ціни на товари (послуги) і оплачується кінцевим споживачем.
Державні податки встановлюються та стягуються центральними органами управління, місцеві - органами управління на відповідній території.
Загальні податки визначаються державою, спеціальні (цільові) - використовуються для певних функцій, наприклад, соціальне страхування, яке використовується на забезпечення пенсій, допомог.
Роль податку на додану вартість у формуванні Державного бюджету України.
Розглянемо структуру надходжень та місце податку на додану вартість в податкових надходженнях до Державного бюджету України.
Як видно з наведеної таблиці, частка податкових надходжень з усіх доходів Державного бюджету не має стабільного значення, але в середньому коливається навколо 50%. В поточному році частка податкових надходжень становить 54,4%.
В той же час частка податку на додану вартість в податкових надходженнях теж знаходиться в межах 50%. В поточному році вона становить 41,5%.
Виходячи з наведених даних можна зробити висновок, що податок на додану вартість є одним з провідних і найбільш прибуткових для держави податком. Так як податкові надходження становлять приблизно половину доходів Державного бюджету, а податок на додану вартість - половину податкових надходжень, то виходить що податок на додану вартість складає приблизно 25% усіх доходів Державеого бюджету України. Тож своєчасне і в повному обсязі стягнення податку на додану вартість значним чином впливає взагалі на дохід бюджету, тому потрібно приділяти більше уваги до вдосконалення механізму стягнення цього податку. Бо як видно з даних виконання Державного бюджету України з надходжень податку на додану вартість, в жодному році план не був виконаний. В Державному бюджеті України на 1998 рік було заплановано доходів від надходжень податку на додану вартість в розмірі 8756000 тисяч гривень.За даними Державної податкової адміністрації України фактичні надходження за 10 місяців 1998 року склали 4069114,93 тисячі гривень. Таким чином неважко підрахувати, що й наприкінці 1998 року бюджет не дорахується значної суми коштів від надходжень податку на додану вартість.
Принципи побудови і аналіз механізму стягнення та уплати податку на додану вартість в бюджет.
Платники податку на додану вартість
Платниками податку на додану вартість є:
" Установи незалежно від форм власності і відомчої приналежності, маючи згідно законодавства України статус юридичних осіб, здійснюючи виробничу і комерційну діяльність;
" Підприємства з іноземними інвестиціями, що здійснюють виробничу та іншу комерційну діяльність;
" Індивідуальні (сімейні) приватні підприємства, здійснюючі виробничу та іншу комерційну діяльність;
" Філіали, відділи та інші відокремлені підрозділи установ, що знаходяться на території України, самостійно реалізуючі товари (роботи, послуги);
" Міжнародні об'єднання ті іноземні юридичні особи, що здійснюють виробничу та іншу комерційну діяльність на території України.
Об'єкти оподаткування
Об'єктами оподаткування є:
" Обороти по реалізації на митній території України товарів, виконаних робіт та наданих послуг;
" Товари, що ввозяться на територію України у відповідності до митних правил, встановленими митним законодавством України.
При реалізації товарів об'єктом оподаткування є обороти по реалізації усіх товарів як власного виробництва так і придбаних на стороні.
З метою оподаткування товаром вважається: продукція (річь, виріб) в тому числі виробничо-технічного призначення; будівлі та споруди та інші види нерухомого майна; електро- і теплоенергія, газ, вода.
При реалізації робітоб'єктом оподаткування є об'єми виконаних будівельно-монтажних, ремонтних, науково-дослідних, дослідно-конструкторських, технологічних, проектно-пошукових, реставраційних та інших робіт.
При реалізації послуг об'єктом оподаткування є виручка отримана від надання:
" Послуг пасажирського та вантажного транспорту, враховуючи транспортування (передачу права власності) газу, нафти, нафтопродуктів, електричної та теплової енергії,

 
 

Цікаве

Загрузка...