WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Взаємодія податкової міліції з іншими державними органами України у сфері протидії податковим правопорушенням - Реферат

Взаємодія податкової міліції з іншими державними органами України у сфері протидії податковим правопорушенням - Реферат

характеризується складністю виявлення та документування протиправних діянь.
Оскільки виготовлення та реалізація алкогольних напоїв, тютюнових виробів та паливно-мастильних матеріалів належить до надприбуткових видів підприємницької діяльності, то відповідно отримали поширення надходження в торговельну мережу фальсифікованих, неякісних товарів. За даними ГУПМ ДПА України за півроку 2001 р. податковою міліцією було встановлено 530 підпільних цехів, які займались виготовленням контрафактних спиртних напоїв. Останнім часом збільшилась кількість тютюнових виробів, які надходять на територію України контрабандним шляхом. У зв'язку з цим необхідно вжити заходів щодо призупинення криміногенних процесів у даній сфері.
Проблема протидії правопорушенням у сфері обігу підакцизних товарів має різноплановий прояв і тому потребує взаємодії різних дер-жавних органів (Державної митної служби, Служби безпеки, органів внут-рішніх справ, органів державної податкової служби України). Правовою основою діяльності окремих державних органів у цьому напрямі є відомчі нормативні акти:
- наказ "Про вдосконалення діяльності по охороні і супроводженню підакцизних товарів, що переміщуються транзитом через митну територію України";
- наказ "Про створення міжвідомчих комісій з контролю за транзитом підакцизних товарів та затвердження Положення про міжвідомчі комісії за транзитом підакцизних товарів";
- наказ "Про посилення контролю за реалізацією суб'єктами підприємницької діяльності алкогольних напоїв та тютюнових виробів";
- наказ "Про проведення спільної операції "Тютюн";
- розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 1996 р. № 760 - Р;
- постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження пере-ліку шляхів і напрямів транзиту підакцизних товарів через територію України та пунктів на митному кордоні, через які здійснюється ввезення та вивезення цих товарів, та граничні терміни транзитів підакцизних товарів автомобільним і залізничним транспортом через територію України" від 6 травня 1996 р. № 484.
Координуючим центром у протидії правопорушенням у сфері транзиту підакцизних товарів є міжвідомчі комісії по контролю за переміщенням цих товарів. Зазначені комісії створені у всіх пунктах пропуску на митному кордоні України. До складу міжвідомчих комісій входять співробітники трьох відомств (Державної митної служби, Міністерства внутрішніх справ, Державної податкової адміністрації України). До функціональних обов'язків членів комісії входить здійснення контролю за надходженням підакцизних товарів, що переміщуються транзитом через митну територію України, а також отримання оперативної та достовірної інформації про фактичне вивезення таких товарів за межі митної території України.
Контроль за діяльністю суб'єктів підприємництва у сфері реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів на території України здійснюється спільно декількома державними органами (Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Державною податковою адміністрацією, Міністерством внутрішніх справ, Державним комітетом України у справах захисту прав споживачів).
Зазначеними органами на підставі спільних планів можуть здійсню-ватись перевірки суб'єктів підприємницької діяльності на предмет дотри-мання законодавства у сфері реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Під час перевірок встановлюється:
- наявність дозволів (ліцензій) на право здійснення торгівлі (оптової, роздрібної) алкогольними напоями і тютюновими виробами;
- документів, які підтверджують належну якість товарів;
- наявність сертифікатів відповідності;
- маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів марками акцизного збору;
- дотримання порядку щодо обов'язкової реєстрації місць зберігання оптових партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Аналіз криміногенної ситуації та результати оперативно-розшукових матеріалів свідчать про те, що основним каналом незаконного (контра-бандного) надходження тютюнових виробів та алкогольних напоїв є молдово-румунський та російський напрями. Контрабандний товар в Україну ввозиться автомобільним та залізничним транспортом. На території України контрабандні партії підакцизних товарів перевантажуються на автомашини з українськими номерами та розвозяться оптовим покупцям. Як свідчить практика перевірки транспортних засобів, які ввозять через митниці алкогольні напої та тютюнові вироби, до 30-40 % занижується кількість цих товарів у супровідних документах.
Найбільш поширеними схемами ухилення від оподаткування при ввезенні підакцизних товарів на митну територію України є:
- контрабандне ввезення товарів;
- виконання операцій псевдотранзиту;
- декларування факту ввезення товару на фіктивні фірми;
- підробка документів фіктивною фірмою на ім'я суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності;
- заниження митної вартості товару;
- ввезення одного виду товару (марки, сорту) під виглядом іншої.
Для приховування факту надходження оптових партій контрабандних підакцизних товарів (а також товарів у результаті псевдоекспорту) використовуються:
- складські приміщення овочевих баз, військових частин тощо;
- гаражно-будівельні кооперативи;
- приватні будинки, дачі, квартири.
Для ефективної діяльності щодо виявлення правопорушень у сфері обігу підакцизних товарів підрозділи податкової міліції використовують можливості автоматизованого обліку "Митниця", який ведеться митними органами та АРМу "КРП" щодо реєстраціївідвантаження продукції (товарів) на території України.
Через різницю ставок акцизного збору на сигарети на території Російської Федерації, України, Молдови, на територію України контрабандним шляхом почали завозитись значні партії тютюнових виробів. Поширення зазначених фактів та ускладнення криміногенної ситуації викликало необхідність прийняття відповідних заходів протидії. На виконання доручення Президента України від 12 січня 2001 р. № 1-14/15 доручено провести спільну операцію "Тютюн", "Тютюн - 2". У проведенні операцій беруть участь співробітники Державної митної служби, Державної податкової адміністрації, Служби безпеки, Державного комітету у справах охорони державного кордону, Міністерства внутрішніх справ, Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України.
Основними формами взаємодії при проведенні спільної операції "Тютюн" є:
- наради представників органів учасників операції;
- здійснення оперативних заходів на предмет виявлення каналів нелегального надходження тютюнових виробів;
- посилення оглядової роботи в пунктах пропуску (автомобільного, залізничного, авіаційного, морського (річкового) транспорту через державний кордон України при здійсненні митного та прикордонного контролю;
- посилення протидії в сфері контрабандного ввезення тютюнових виробів на кордоні з Російською Федерацією, Молдовою, Білоруссю;
- здійснення перевірки (огляду) транспортних засобів з вантажами, які переміщуються територією України;
- встановлення реального надходження тютюнових виробів із-за кордону;
- проведення перевірок суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють імпорт, зберігання та реалізацію тютюнових виробів на предмет виявлення необлікованої, контрабандної, неякісної, небезпечної та фальсифікованої продукції;
- виявлень місць виготовлення фальсифікованих тютюнових виробів;
- ліквідація каналів реалізації контрабандної продукції (реалізація "з рук", в роздрібній торгівлі, на ринках, автошляхах) тощо.
Взаємодія та координація діяльності органів державної податкової служби та інших правоохоронних органів знаходять прояв і в інших напрямах, які потребують окремого розгляду.

 
 

Цікаве

Загрузка...