WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Адміністративна відповідальність за незаконне перетинання державного кордону України - Реферат

Адміністративна відповідальність за незаконне перетинання державного кордону України - Реферат


Реферат на тему:
Адміністративна відповідальність за незаконне перетинання державного кордону України
Постійні організаційні перетворення державних органів, на які покладалися завдання регулювання міграційних процесів протягом останніх 13 років, надання їм функцій регулювання від питань національних меншин до питань релігії, свідчать про те, що в Україні ще не вироблено єдиної концепції державної політики в сфері регулювання міграційних процесів. Більш того, немає чіткого розуміння масштабів загрози національній безпеці України з боку такого явища, як незаконна міграція.
На сьогодні не існує дієвого способу припинити неодноразові спроби якого-небудь іноземця або особи без громадянства незаконно проникнути в Україну. Навіть при його виявленні, йому загрожує тільки адміністративне стягнення, передбачене ст. 2041 КУпАП, після відбуття якого він знову і знову може намагатися незаконно проникнути в Україну, поки це йому не вдасться.
Очевидно, що законодавець абсолютно необґрунтовано виключив статтю 331 Кримінального кодексу України, що передбачала кримінальну відповідальність за незаконне перетинання державного кордону. На нашу думку, при незаконному перетинанні державного кордону порушується не порядок управління міграційними процесами, як вказується в науково-практичному коментарі до Кодексу про адміністративні правопорушення України, а право держави на суверенітет над своєю територією. При цьому держава не контролює частину своєї території, через яку вільно переміщаються в будь-якому напрямі особи, які можуть перевозити товари, наркотики, зброю та ін.
Разом з тим недосконалість сучасного законодавства щодо регулювання міграційних процесів може слугувати причиною притягнення до відповідальності невинних осіб. Метою даної статті є розгляд питань, пов'язаних із притягненням іноземців та осіб без громадянства до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушень, передбачених ст. 2041 КУпАП, і запропонування деяких змін у нормах чинного законодавства.
Стаття 2041 КУпАП "Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України" за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади, передбачає накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Ті самі дії, вчинені групою осіб або особою, яких протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох місяців із відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Чинність цієї статті не поширюється на випадки повернення в Україну без встановлених документів громадян України, які стали жертвами злочинів, пов'язаних із торгівлею людьми, а також на випадки прибуття в Україну іноземців чи осіб без громадянства з метою отримання притулку або набуття статусу біженця, якщо вони у встановлений законом термін звернулися до відповідних органів державної влади щодо надання їм притулку чи статусу біженця [1].
Відповідно до статті 35 Закону України "Про державний кордон України" особи, винні в порушенні або у спробі порушення режиму державного кордону України, прикордонного режиму або режиму в пунктах пропуску через державний кордон, у незаконному переміщенні або спробі незаконного переміщення через державний кордон вантажів, матеріалів, документів і інших предметів, а також в інших порушеннях законодавства про державний кордон України, несуть кримінальну, адміністративну або іншу відповідальність [2].
Згідно зі ст. 29 Закону України "Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства" іноземці і особи без громадянства, які намагаються перетнути державний кордон України з порушенням установленого порядку, підлягають адміністративній і кримінальній відповідальності на загальних підставах. Це означає, що ця категорія осіб підлягає юрисдикції України і відповідає за здійснення правопорушення так, як і громадяни України [3].
Закон України "Про державний кордон України" у ст. 1 визначає, що державний кордон України - лінія і вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, що визначають межі території України (суші, вод, надр, повітряного простору), тобто просторова межа дії державного суверенітету України.
Залізничне, автомобільне, морське, річкове, паромне, повітряне та інше сполучення через державний кордон України здійснюється в пунктах пропуску, які встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства України і міжнародних договорів.
У пунктах пропуску через державний кордон України створюються контрольно-пропускні пункти Державної прикордонній служби, митні і інші установи, що здійснюють контроль на державному кордоні.
Законами України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" від 21.01.1994, "Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства" від 04.02.1994, а також постановою Кабінету Міністрів № 1074 від 29 грудня 1995 р. "Про Правила в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію" визначається перелік документів, що дають право громадянам України, іноземцям і особам без громадянства на виїзд із України і в'їзд в Україну. Іноземці і особи без громадянства можуть в'їжджати в Україну по дійсних національних паспортах або документах, що їх заміняють. При цьому іноземці повинні одержати у встановленому порядку в'їзну візу, якщо інше не передбачено законодавством України. Перетинання державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України (після пред'явлення одного з документів, зазначених у ст. 2).
Об'єктивна сторона даного правопорушення виражається в перетинанні державного кордону України поза пунктами пропуску, а також у пунктах пропуску через державний кордон України без установлених документів або дозволу відповідних органів державної влади.
Під незаконним перетинанням державного кордону громадянами України, іноземними громадянами і особами без громадянства слід розуміти залишення особою території однієї і переміщення на територію іншої держави шляхом самовільного (без відповідного документа або відповідного дозволу) перетинання державного кордону України.
Незаконне перетинання може бути зроблено будь-яким способом (пішки, уплав, з використанням транспортних засобів тощо), у різний час доби і у будь-якому місці державного кордону.
Адміністративнеправопорушення вважається закінченим із моменту фактичного незаконного перетинання

 
 

Цікаве

Загрузка...