WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Податок на промисел - Курсова робота

Податок на промисел - Курсова робота

повторним порушенням у розмірі двох середньомісячних зарплат. Приховування даних доходу вчинені навмисно тягне за собою кримінальну відповідальність згідно відповідного законодавства України.
Своєчасно несплачені суми податків стягуються за весь час заборгованості бюджету із нарахуванням пені в розмірі 0,2 % із суми недоїмки за кожний день прострочення включаючи день сплати.
Податкові органи здійснюють контрольні та документальні перевірки звітів декларацій. За результатами перевірки складаються акти в яких відображають виявлені порушення, а також пропагандують заходи щодо ліквідації. Акт в обов'язковому порядку повинен бути підписаний керівником. Дії податкових органів можуть бути оскаржені у вищу податкові інстанції. Ці скарги розглядаються і рішення по них виносяться не пізніше 30 денного строку з моменту надходження скарги у разі незгоди з прийнятим рішенням вищого податкового органу, воно може бути оскаржено у судовому порядку.
ТЕМА 4: ФОРМИ ОПОДАТКУВАННЯ В УКРАЇНІ.
1. Спрощена система оподаткування обліку та звітності суб'єктів малогопідприємства.
2. Фінансовий с/г податок.
3. Структура податкової системи (самостійно).
1. Указом президента України про спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва встановлено що спрощена система оподаткування обліку та звітності запроваджується для таких суб'єктів малого підприємництва: фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичних особи і в трудових відносинах з якими включають членів їх сімей протягом року перебуває не більш 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації товарів, робіт, послуг, за рік не перевищує 500000 грн.
Це юридичні особи суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми власності в яких на рік середня облікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції, товарів, робіт і послуг за рук не перевищує 1000000 грн. Виручкою від реалізації продукції вважається суми фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або касу за здійснені операції з продажу продукції, товарів, робіт та послуг).
Суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи які мають право самостійно обирати спосіб оподаткування доходів за даним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Ставка єдиного податку для суб'єкта малого підприємництва фізичних осіб визначають місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і повинні становити не менше 20 грн. і більше 200 грн. на місяць. У разі коли фізична особа здійснює кілька видів підприємницької діяльності для яких визначається різні ставки єдиного податку нею придбається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок ще не перевищує встановленої максимальної ставки. У разі коли платники єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю підприємницької діяльності членів його сім'ї ставка єдиного податку збільшується на 50% на кожну особу.
Суб'єкт підприємницької діяльності це фізична особа яка сплачує єдиний податок звільняється від обов'язку нараховувати відрахування та перерахування до державних цільових фондів пов'язаних з виплатою зарплати працівникам які перебувають з ним у трудових відносинах включно членів його сім'ї.
Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа, що сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень державних казначейств України наступного дня після надходження коштів перерахованих сум єдиного податку в таких розмірах:
- до місцевого бюджету 43%
- до пенсійного фонду України 42%
- на обов'язкове соціальне страхування 15%
- у тому числі до державного фонду сприяння зайнятості населення 4%.
Суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа яка перейшла на спрощену систему оподаткування обліку та звітності самостійно обирає одну з таких ставок єдиного податку.
1) 6% з суми виручки від реалізації продукції без урахування акцизного збору у разі сплати ПДВ
2) 10% з суми виручки від реалізації.
ІІ. Закон України "Про фіксований господарський податок" визначає механізм стягнення фіксованого с/г податку, що оплачується с/г товаровиробниками у грошовій формі у вигляді поставок с/г продукції. Відповідно до ст. 2 цього закону платниками фіксованого с/г податку є всі без винятку с/г підприємства, які займаються виробництвом, вирощуванням, переробкою та реалізацією с/г продукції в яких сума отриманого доходу від реалізації с/г продукції власного виробництва та продуктів її переробки за звітний рік перевищує 50% загальної суми валового доходу:
Фіксований с/г податок відповідно до статті 1 закону сплачується замість 20 обов'язкових платежів:
- податок на прибуток
- плата за землю
- податок з власників ТЗ
- комунальний податок
- збір на пенсійне та соц. страхування
- плата за придбання торгов. патенту та ін.
Відповідно до положення "Про порядок та стягнення фіксованого с/г податку", сума фіксованого с/г податку на поточний рік визначається платником податку виходячи з площі с/г угідь та їх грошової оцінки відповідно до методики грошової оцінки земель с/г призначення та населених пунктів.
Розрахунок фіксованого с/г податку здійснюється за формою затвердженого державної податкової адміністрації України і подається до органу податково служби за місцем знаходження платника податку до 1.02 поточного року.
ІІІ. Самостійно.
ТЕМА 5: НЕПРЯМІ ПОДАТКИ
1. ПДВ. Платники податку, база оподаткування, ставки податку.
2. Акцизний збір.
3. Мито.
І. Система податку на додану вартість була розроблена у Франції 1954 р. економістом М.Лорс. Починаючи з 60 рр. вона набула великого поширення у Західній Європі та ін. країнам.
ПДВ - є частиною новоствореної вартості і сплачується до державного бюджету на кожному етапі виробництва товарів, виконання робіт та надання послуг. Додана вартість - це прибуток, з/п з нарахування до неї та ін. витрати пов'язані з власним виробничими процесом.
Зарубіжні країни використовують ПДВ встановлюючи не одну ставку, а цілу систему:
- знижену
- стандартну
- підвищену
Знижена - застосовується до товарів першої необхідності, медикаментів та медичних послуг.
Підвищеного - оподатковує предмети розкоші.
Розмір зниженої - у Європейських країнах коливається від 0 до 17%, стандартної від 12-23% і підвищеної від 25-33 %.
Ставка в Європейських країнах встановлена на всі експортні товари.
Згідно з рішенням КМУ від 06.01.95 вилученням та нарахуванням до бюджетів окремих податків і платежів здійснюється в такому порядку:
1. ПДВ нараховується за ставкою 20%
2. По

 
 

Цікаве

Загрузка...