WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Податок на промисел - Курсова робота

Податок на промисел - Курсова робота

недієздатним, застосовується ставка, однакова за розміром з діючою в органах РАЦС - 0,03 неоподатковуваного мінімуму. У випадку поділу майна при розірванні шлюбу стягується 5 відсотків від ціни позову(тобто вартості майна).
З будь-яких майнових позовних заяв стягується 5 відсотків ціни позову, і іноді громадянин (позивач) не може сплатити велику суму. Для окремих категорій громадян чинним законодавством (Декретом Кабінету Міністрів України "Про державне мито") передбачені загальні або спеціальні пільги.
За подачу позовних заяв про неправомірні дії органів державного управління і службових осіб, які порушують права громадян, сплачується держмито за ставкою 0,05 неоподатковуваного мінімуму (85 коп.)
За аналогічною ставкою справляється держмито і від заяв та скарг у справах окремого виробництва. До таких належать заяви про визнання громадянина частково дієздатним або недієздатним, безвісти зниклим або померлим, справи про усиновлення дітей, відновлення прав на втрачені цінні папери на пред'явника та деякі інші.
Крім того, за повторну видачу копії судового рішення, вироку, визначення або іншої постанови суду держмито справляється у розмірі 0,02 неоподатковуваного мінімуму (34 коп.).
Державне мито сплачується позивачем у разі подання позовної заяви. Тобто, якщо держмито не сплачене, то суддя зобов'язаний відмовити громадянину в розгляді справи. Це правило поширюється майже на всі види дій, за які справляється держмито: воно повинно сплачуватись до або в момент вчинення дії та видачі відповідного документа.
Звільняються від сплати держмита при поданні заяв до суду громадяни, які звертаються з позовами, що випливають з авторського права, прав на відкриття, винахід, раціоналізаторські пропозиції та промислові зразки. Пільга передбачена і для громадян, які звернулися з касаційною скаргою або скаргою на рішення, що набрало чинності у справі розірвання шлюбу, а також з позовом про стягнення аліментів.
Не справляється державне мито при поданні громадянами заяв про відшкодування збитку, у результаті якого нанесено травму або має місце інше ушкодження здоров'я; у зв'язку зі смертю годувальника; якщо матеріальний збиток завданий у результаті злочину.
Звільняються від сплати держмита в суді сторони у суперечках, пов'язаних з відшкодуванням збитку, нанесеного громадянину незаконними діями органів державної влади, а саме: незаконним осудом, притягненням до кримінальної відповідальності, взяттям під варту, незаконним накладенням адміністративного стягнення у вигляді арешту або виправних робіт. Якщо суперечка пов'язана з виплатою грошової компенсації, відшкодуванням майна або поверненням його вартості реабілітованим жертвам політичних репресій, держмито також не справляється.
Крім цього, надається пільга споживачам при поданні позовної заяви у зв'язку з порушенням їх прав.
Ще однією установою, що справляє державне мито, є державна нотаріальна контора. Якщо громадянин хоче укласти угоду купівлі-продажу нерухомого майна, автотранспорту, скласти заповіт або оформити доручення, він обов'язково повинен сплатити держмито. Дехто може заперечити: адже існує приватний нотаріат, біржа, та й не всі угоди або доручення потрібно оформляти нотаріально. Це дійсно так.
З 1993 р. в Україні поряд з державними нотаріальними конторами існує приватний нотаріат причому за вчинення нотаріальних дій приватні нотаріуси беруть плату, розмір якої встановлюється за домовленістю сторін. Однак необхідно пам'ятати, що плата за вчинення нотаріальних дій приватним нотаріусом згідно з законодавством не може бути меншою за ставку державного мита, що справляється в державних нотаріальних конторах (відповідно, може і перевищувати ці ставки).
Приватний нотаріус не уповноважений:
- накладати та знімати заборони відчуження жилого будинку, квартири, гаража. Земельної ділянки, та іншого нерухомого майна;
- видавати свідоцтва про право власності на частину в спільному майні подружжя у випадку смерті одного з подружжя;
- видавати свідоцтва про право на спадщину;
- вживати заходи щодо охорони успадкованого майна;
- посвідчувати договори довічного утримання;
Основні ставки державного мита за вчинення нотаріальних дій:
- за посвідчення заповітів - 0,05 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;
- за видачу свідоцтва про право на спадщину - 0,5 відсотка суми спадщини;
- за видачу сім'ї свідоцтва про право власності на частку в загальному обсязі майна, нажитому під час шлюбу, - 0.03 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;
- за посвідчення автентичності кожного підпису на документах - 0,02 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;
- за посвідчення дійсності копій документів і витягів з них (за сторінку) - 0,03 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;
- за видачу дублікатів нотаріально завірених документів - 0,03 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Від сплати державного мита звільняються громадяни за посвідчення їхніх заповітів і договорів дарування майна на користь держави або державних підприємств, установ та організацій, а також за видачу громадянам свідоцтв про право на спадщину:
- на майно осіб, які загинули при захисті СРСР і України, у зв'язку з виконанням інших державних або цивільних обов'язків, з виконанням обов'язків громадянина щодо порятунку життя людей, охорони суспільного порядку і боротьби зі злочинністю, охорони власності громадян, колективної або державної власності;
- на майно осіб, які загинули або померли внаслідок захворювання, пов'язаного з Чорнобильською катастрофою;
- на майно громадян, реабілітованих у встановленому порядку;
- на житлові будинки в сільській місцевості за умови, що ці громадяни постійно проживають у цих будинках і працюють у сільській місцевості;
- на житловий будинок, пай у житлово-будівельному кооперативі, квартиру, що належить спадкодавцю за правом власності, якщо вони проживали в цьому будинку і квартирі протягом шести місяців до дня смерті спадкодавця;
- на внески в установах банків, страхові суми за договорами особистого і майнового страхування, цінні папери, суми авторського гонорару і винагород за відкриття, винаходи, раціоналізаторські пропозиції і промислові зразки;
- на майно осіб фермерського господарства, якщо вони с членами цього господарства.
Від сплати державного мита звільнені також неповнолітні за видачу їм свідоцтва про право на спадщину.
Пільги встановлені для чорнобильців усіх категорій; інвалідів 1-ої і 2-ої груп, інвалідів Великої Вітчизняної війни і сімей воїнів (партизан), що загинули чи безвісти зникли, та інших осіб, яким надані пільги Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту".
Для окремих платників додаткові пільги щодо сплати державного мита, яке

 
 

Цікаве

Загрузка...