WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Інструментальна кримінальна агресія та її попередження щодо злочинів проти основ національної безпеки держави - Реферат

Інструментальна кримінальна агресія та її попередження щодо злочинів проти основ національної безпеки держави - Реферат

"бажаний". Щоб продати себе дорожче, необхідно вивчати попит і для досягнення успіху продавати й перепродавати себе з огляду на мінливість такого попиту. Таке постійне "перехідне положення", непідвладне людині, породжує невпевненість у завтрашньому дні. Будь-яка невдача викликає зниження рівня самооцінки свого "Я", самоповаги, а як результат - почуття безпорадності, неповноцінності, неадекватності "середовищуіснування". Залежність від попиту породжує залежність від думки інших людей (конформність), від ролей, що їм приписують і нав'язують, рольових чекань. Губиться людська індивідуальність як властивість людської неповторності. Людським стосункам стає притаманним прагматизм, що породжує байдужість до почуттів, який межує з поверхневим ставленням до особистості. Стійкі риси характеру не формуються, тому що можуть вступити в конфлікт із мінливими вимогами, що ставить ринок, і породити особистісний конфлікт, що порушить і без того хитку рівновагу. Така внутрішня неузгодженість, за наявності стійких рис, що не відповідають пропонованим вимогам, призводить до стану соціального страху. Усе це створює родючий ґрунт для інформаційно-ідеологічного впливу на особистість.
А.І. Долгова наголошує, що причини злочинів проти основ національної безпеки носять характер:
1) інформаційно-ідеологічного впливу на особистість ззовні. Тут факт здійснення проти-правного діяння є наслідком серйозного і часто тривалого переосмислення ціннісних категорій, способу життя, особистих перспектив, мотивів, що домінують. Спрямований інформаційний вплив на людину відбувається непомітно, щохвилинних результатів, як правило, не дає, але веде до стійкого відображення у свідомості сприйманих відомостей. Якщо інформація сприймається особистістю як близька, правдива і співзвучна її думкам і почуттям, причинний механізм почне функціонувати з усіма наслідками, що випливають, у вигляді здійснення особливо небезпечного державного (проти основ національної безпеки - aвт.) злочину [11, с. 556 ]. У зв'язку з цим величезну роль відіграють засоби масової інформації і сучасна література в побудові символічного моделювання і цілеспрямованого впливу (навіювання) на свідомість мас;
2) незадоволеність особистості сформованими обставинами життя - відбувається процес заміщення незадоволеності в особистому - на незадоволеність у суспільній або державній сферах [11, с. 557];
3) незгода з офіційно здійснюваною політикою уряду в цілому або по окремих питаннях оцінюється в контексті із загальним моральним складом особистості, її направленістю (установкою) [11, с. 558].
Попередження злочинності в сфері національної безпеки держави - це складний комплекс різноманітних заходів випередженого впливу загальносоціального і спеціального характеру, які тісно взємопов'язані і взаємообумовлені. Досягнення економічного зросту і стабільності, вдосконалення політичних і соціальних інститутів, які в сукупності результатів зменшують кризові явища і аномію, складають антикриміногенний потенціал суспільства. Серед багатьох засобів загальносоціального попередження найбільш впливовими, на нашу думку, є: у сфері економіки - розвиток виробництва, виважена економічна стратегія в умовах переходу до ринкових відносин; у соціальній сфері - усунення різкого соціального розшарування суспільства, забезпечення належних умов для соціалізації особистості, подолання її соціального відчуження; у правовій сфері - вдосконалення законодавства та зміцнення демократії. Відповідність законодавства в сфері національної безпеки держави умовам перехідного періоду найбільш важлива, адже "національна безпека України на данному етапі повинна включати в себе в першу чергу фактори внутрішньої стабілізації" [14, с. 3].
Саме їх взаємне доповнення дає більш високий ефект антикримінального впливу.
Спеціальне попередження злочинів проти основ національної безпеки держави грунтується на заходах загальносоціального оздоровлення всіх сфер життєдіяльності держави. На нашу думку, основними заходами спеціального попередження злочинів проти основ національної безпеки держави є:
1) посилення виховної роботи в масах, позитивні результати якої зменшать сприятливість до негативного інформаційного впливу. Як зазначив П. Сімонов, "поведінка - це потреба, озброєна інформацією про шляхи її задоволення" [15, с. 5]. Джерелом такого негативного інформаційного впливу в багатьох випадках є засоби масової інформації (ЗМІ). "Зважаючи на високу ефективність і широке розповсюдження телемоделювання, - зазначає А. Бандура, - ЗМІ відіграють надзвичайно важливу роль у формуванні людської поведінки і суспільних відносин. Найважливіше значення символічного моделювання складається в його постійно зростаючому впливі. На відміну від навчання дією, яка потребує формування дій кожного індивідуума шляхом повторення досвіду, при навчанні через спостереження одна-єдина модель може передати нові форми поведінки одночасно величезній кількості людей, які знаходяться в найрізноманітніших географічних точках [16, с. 63];
2) реалізація принципу невідворотності відповідальності включає в себе чітку та професійну роботу правоохоронних органів і спецслужб.
Об'єктом профілактичного впливу повинні бути фактори як об'єктивного (на загальнодержавному рівні), так і суб'єктивного (особистісного) характеру, що носять характер індивідуально-особистісної роботи, враховуючи стать, вік, професію тощо. "У неформальних відповідях із питань про недоліки виховання оперативні і слідчі працівники в анкетах вказують: "недостатньо поставлена робота з виховання патріотизму, особливо серед молоді", "немає у виховній роботі індивідуального підходу", "слабка виховна робота засобів масової інформації", "низький рівень професійної підготовки тих, хто повинний займатися виховною роботою" [11, с. 564-565].
Характерною щодо цього є кримінальна справа З. - організатора підготовки й здійснення серії вибухів у Москві, у тому числі у вагоні метрополітену, в результаті яких 7 чоловік загинули, 37 - одержали поранення. У січні 1979 року З. разом із виконавцями злочинних акцій Б. і С. були засуджені Верховним Судом СРСР за організацію й участь у диверсійній антирадянській організації (ст. 62 і 78 КК РСФСР) до страти.
З матеріалів кримінальної справи видно, що З. став на шлях злочинної діяльності, розділяючи ідеї націоналістичного характеру, створив організацію за назвою "Національна об'єднана партія" (НОП). Він виготовляв і поширював листівки націоналістичного змісту, написав статтю "Терор і терористи", у якій пропагував терористичні методи боротьби, за що і був засуджений за антирадянську агітацію й пропаганду.
Після відбуття терміну покарання З., залишаючись на ворожих позиціях (протиправна установка - авт.), заявив, що "листівки - це пройдений етап і треба від слів переходити до

 
 

Цікаве

Загрузка...