WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Імідж державної податкової служби як умова її ефективної діяльності - Реферат

Імідж державної податкової служби як умова її ефективної діяльності - Реферат

податкових органів, а великий вклад у це зробить створення відповідного іміджу.
Як правило, іміджеві роботи проходять у декілька етапів:
1. Уточнення того, що саме в собі Ви хотіли б змінити і для чого Вам це потрібно.
Перш за все, для створення іміджу податкової служби потрібно скласти план дії і сформулювати допустимі в діяльності служби або результати при виконанні накреслених дій.
2. Діагностика (імідж-тест).
Дуже важливим є етап визначення дійсного іміджу податкової служби і це можна зробити шляхом опитування, анкетування, тестування. Це дозволить правильно вибрати наступні кроки для зміни іміджу. Також буде легше вибрати найбільш ефективні способи реалізації задуманого.
3. Складання спеціального сценарію змін.
Після проведення діагностики можна вивести кінцевий сценарій, програму, які дозволять створити новий імідж податкових органів.
4. Розробка системи рольових ігор і спеціальних тренінгів [8].
Якщо імідж структури залежить не тільки від самої структури, її дій, а і від самих працівників, то, звичайно ж, велика кількість заходів, направлених на зміну іміджу, буде направлена саме на них. У працівників цієї сфери повинен бути свій імідж, який відповідатиме їх роботі.
Перш за все, працівники повинні володіти тактикою спілкування, яка передбачає такі вимоги:
- необхідно володіти декількома варіантами поведінки в однотипних ситуаціях і вміти оперативно користуватися ними;
- у будь-якому спілкуванні, перш за все діловому, не слід допускати будь-якої конфронтації, а тим паче - конфлікту. При конфронтації спілкування ніколи не буде успішним, неминучі і психологічні втрати. Звичайно, можливі гарячі суперечки і розходження опонентів з принципових позицій. Головне, щоб протистояння не переросло в особисту неприязнь;
- вміло використовувати механізм психологічної взаємодії, до якого відносяться симпатія, довіра, повага і, звичайно ж, манери. Манера спілкування є не що інше, як візуально доступна інформація до сприйняття. Впливу манер зазнають найрізноманітніші люди [4, C. 246-248].
5. Навчання Вас вмінню дивитися на себе по-новому і діяти по-новому.
Створення іміджу - не одноразова дія. Це безперервний процес. Імідж постійно потрібно підтримувати, і тому, створивши новий імідж, необхідно навчитися дивитися на себе, на свою структуру по-новому, а діяти по-новому - це обов'язково. Без дії не буде результатів, а без правильних дій - хороших результатів.
6. Реалізація Ваших цілей.
Реалізація, тобто втілення планів у життя, - це найважливіший етап. Його обов'язково підтримають попередні етапи [7].
У даний час робота з формування іміджу ДПС ведеться недостатньо. У суспільній свідомості немає повного, комплексного розуміння, що передбачає та чи інша програма. Спокуса сказати всім одне і те ж одними словами призводить до загального роздратування, а також до нерозуміння населенням дій державної податкової служби.
Виходячи з того, що імідж - суспільне обличчя організації, можна сказати, що його формування здійснюється через зміну громадських зв'язків і перетворення громадських відносин з цільовими аудиторіями. Громадськість можна поділити на "відкриту" і "закриту". Представниками "відкритої" громадськості для податкових органів є всі платники податків, "закритої" - співробітники даної сфери [8].
Саме "закрита" громадськість і відіграє визначальну роль при виконанні цього завдання. Потрібно знати, що без культури діяльності податкових органів позитивний імідж сформувати просто неможливо. У даному випадку підходить приклад з клерком, що був наведений вище. Якщо людина, яка ніколи не мала справи з податковими органами, зіткнеться з байдужим, невихованим працівником, то і думка про цю службу складеться в неї негативна. Імідж податкової служби залежить від кожного її працівника, і це повинні зрозуміти, перш за все, самі податківці. Для цього потрібно розробляти правила поведінки, навчати цих правил самих працівників і встановлювати міру покарання за створення негативного іміджу податкової служби. Повинен проводитися ретельний відбір її працівників. Окрема умова - чітке дотримання закону.
Для працівників податкової служби неприпустима грубість. Грубіян мимохіть соромить оточуючих. Він не намагається завдати їм шкоди, не бажає принизити їх чи образити. Грубіян не намагається зробити зле, хоча часто це робить. Груба людина просто залишається сама собою, поступає відповідно до властивостей своєї особистості, не рахується ні з особливостями інших людей, ні з реальними обставинами [2, C. 220-221].
Недопустима і така риса характеру, як гарячність. Гарячкувата людина легко виходить із себе, позбавляється найнадійнішої схованки для кожного з нас - власного "я" [2, C. 179]. А невігластво - це корінь багатьох лих, у тому числі і моральних дефектів особистості. Звинувачень на адресу невігластва може назбиратися більше, ніж на рахунку більш нетерпимих пороків [2, C. 220-221].
Характеристика цих негативних якостей ще більше підтверджує, що людина, яка працює в сфері оподаткування, повинна бути комунікабельною, врівноваженою, стриманою, коректною, справедливою і, обов'язково, спеціалістом своєї справи. Тільки тоді вона відповідатиме позитивному іміджу податкової служби. У такому випадку працівник підтримуватиме авторитет своєї сфери діяльності, а не руйнуватиме його.
Цікаво згадати і про емблему податкової служби, точніше про її колір - зелений. Даний колір підібрано дуже вдало. На думку психологів, зелений - дозволяючий колір, а деякі відтінки його діють заспокійливо. У Америці цей колір асоціюється зі сподіваннями, в Китаї - колір юності і символ розкішного життя, в Індії - символізує мир і сподівання, для мусульман - охоронець від дурного ока. Люблять його в Мексиці, Австралії, Ірландії, Єгипті. Найбільш популярний цей колір в Австралії. Але сіро-зелений не дуже люблять у Франції. [5, C. 193].
Створення іміджу податкової служби - не проста мета, оскільки проблема податків - одна із найбільш складних і суперечливих у світовій практиці.
Кажуть правду, турбуючись про імідж, починайте з серця і розуму, інакше Вам не допоможуть ні гучні фрази, нізовнішній вигляд.
Література:
1. Панасюк А.Ю. Вам нужен имиджмейкер? Или о том, как создать свой имидж. - 2-е изд. - М.: Дело, 2000. - 240 с.
2. Энциклопедия пороков. Оправдание изъянов и слабостей человеческой натуры. - К.: Наукова думка, 1996. - 240 с.
3. Ожегов С.И. Словарь русского языка. - М., 1973.
4. Бороздина Г.В. Психология делового общения: Учебник. - 2-е изд. - М.: ИНФРА-М., 2003. - 296 с.
5. Семенов А.К., Маслова Е.Л. Психология и этика менеджмента и бизнеса. - 2-е изд. - М.: Информационно-внедрический центр "Маркетинг", 2000. - 200 с.
6. Моисеев В.А. Паблик рилейшнз. Теория и практика. - К.: Вира-Р, 1999. - 367 с.
7. "Ваш имидж" - профессионально об имидже и не только. - Image.in.net.ua
8. Формирование имиджа www.cfin.ru/press/marketing
9. Налоговые системы зарубежных стран: Учебник для вузов / Под ред. проф. В.Ф. Князева, проф. Д.Г. Черника. - 2-е изд., перераб. и доп. - М.: Закон и право, ЮНИТИ, 1997. - 191 с.
10. Мещерякова О.В. Налоговые системы развитых стран мира (справочник). - М.: Фонд "Правовая культура", 1995. - 240 с.
11. Сергеечева В. Практикум манипулятора. Выбор слабых мест. - СПб.: Питер, 2002. - 256 с. (Серия "Бизнес-психология").

 
 

Цікаве

Загрузка...