WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Імідж державної податкової служби як умова її ефективної діяльності - Реферат

Імідж державної податкової служби як умова її ефективної діяльності - Реферат

Підсвідомість - це сфера психіки, куди надходить інформація, де вона зберігається певний час і використовується за призначенням. Можна сказати, що підсвідомість - це бездонна криниця, в якій інформація, як капля в морі. І якщо який-небудь сигнал подіяв на орган відчуття людини і при цьому не усвідомився нею з різних причин, то шукати цей сигнал треба в її підсвідомості.
Аналізуючи вплив іміджформуючої інформації на виникнення думки, психологи виділили три психологічні ситуації:
1) людина знає, чому у неї така думка, і ці знання відповідають дійсності;
2) людина знає, чому в неї така думка, але об'єктивно ці знання не відповідають дійсності, тобто вона просто придумала собі таке пояснення і сама в нього вірить;
3) людина не знає, чому у неї така думка [1, С. 21].
Всі сигнали, що поступають до людини, оцінюються з погляду можливого їх впливу на існування індивіда і перш за все визначається - належить цей сигнал до "нейтральних" чи він може вплинути на існування даної особи. Якщо сигнал відноситься до останніх, то він значимий для індивіда, а якщо до перших - не значимий, і тоді ні організм, ні особистість на нього ніяк не реагують. Але сигнал може бути значимий як у позитивному, так і в негативному аспекті. Позитивно значимий сигнал - це той, який підвищує життєздатність (через сприятливу його дію або на фізіологію людини, або на його психіку), а негативно значимий - створює дискомфорт або щось пошкоджує чи руйнує. Тобто будь-який сигнал, що оцінюється як позитивний чи негативний, має значення для людини [1, С. 30].
Звідси і випливає один із головних принципів формування іміджу: формуючи імідж, потрібно більше впливати на підсвідомість людей, ніж на їх свідомість. Автор книги "Вам потрібен іміджмейкер" А.Ю. Панасюк вважає, що приблизно 80 % усіх зусиль з формування іміджу потрібно направити на сферу підсвідомості людей.
Думка, яка виникла в людини під впливом підсвідомої інформації, - вона нібито її власна, бо не очевидне джерело цього почуття ("щось в ньому приваблює"). Але, оскільки люди довіряють собі більше, ніж іншим, то і підсвідомій думці вони довірятимуть більше, ніж свідомій.
Це більше залежить від інформації, отриманої при спілкуванні. Свідома думка може виникнути на основі як усвідомленої, так і неусвідомленої прямої іміджформуючої інформації, несвідома думка (відношення) може виникнути тільки на основі неусвідомленої прямої іміджформуючої інформації.
Опосередкована іміджформуюча інформація (ОІФІ) - це та інформація, яка отримана поза спілкуванням. Можна виділити три джерела такої інформації:
1) "треті особи", тобто особи, які повідомили про Вас деяку інформацію;
2) наслідки (результати) Вашої праці;
3) сформоване середовище перебування об'єкта.
Офіційна ОІФІ може бути представлена або у вигляді досьє, або у вигляді усної офіційної заяви.
Існує також неофіційна ОІФІ. До неї слід віднести всілякі легенди, чутки, плітки, анонімки, які грають дуже велику роль у створенні іміджу. Найбільш дієвими є чутки (плітки) в суспільстві, де існує низький рівень довіри до офіційної інформації. Інша справа, якщо інформація виходить від лідера думки ( особа, чиї позиції, погляди і, нарешті, думка приймаються більшістю даної групи людей). Загалом - потрібно шукати лідера думки [1, с. 55-570].
Оскільки благополуччя фірми (підприємства, установи, структури) залежить і від відношення до них партнерів, споживачів, суспільства в цілому, то у міру росту ролі суспільної думки, цей взаємозв'язок проявлятиметься все помітніше. А саме це відношення часто визначається уявою про фірму. А імідж - це і є уява, яка складається у людини, аудиторії, групи людей про товар, проект, людину, фірму, організацію. Це можна сказати і про державну податкову службу, яка є невід'ємною частиною державного механізму. Як би ми не критикували цю структуру, але все ж держава і суспільство не можуть повноцінно функціонувати без неї.
Іноді здається, що імідж не потрібно створювати, що він створюється сам по собі. До того ж його значення важко прослідкувати, тим паче відобразити в цифрах [6, С. 134-135]. Це добре, якщо імідж, що створюється, є сам по собі позитивним, а якщо навпаки? Адже податкова служба змушена "відривати" частину прибутків людини, а це викликає не зовсім приємне відчуття у того, хто ці гроші заробляє. Але, як говорять, у медалі є дві сторони: а як же пенсіонери, хворі люди, діти в дитячих будинках тощо? Чому б цей фактор не взяти за основу? Такі аргументи є незаперечними і на них в першу чергу слід робити акцент. Одним із завдань податкової служби є збір податків і боротьба з тими особами, які ухиляються від їх сплати. Саме з цього і постає питання створення такого іміджу податкової служби, який би міг допомогти кожній особі та і всьому суспільству усвідомити необхідність сплати податків.
В ідеалі хотілося б, щоб податкова служба мала налагоджені зв'язки з населенням, щоб були сформовані довірливі відносини.
Зв'язок з населенням може формуватися через виконання таких функцій:
- консультування з використанням норм законодавства з питань оподаткування;
- вивчення загальної думки, відносин і очікувань з боку населення;
- розробка рекомендацій, необхідних заходів для формування думки;
- встановлення і підтримання двостороннього спілкування, що ґрунтується на точності використаних знань і повній інформації;
- попередження конфліктів;
- залучення до служби кваліфікованих працівників.
Існує поговірка: "Оточуючі тебе цінять рівно на стільки, наскільки цінуєш себе ти сам". Це можна сказати і щодо державної податкової служби. Так, названа служба ще досить молода, але не можна все їй вибачати саме через це. Створення належного іміджу є умовою її ефективної діяльності. Це значно складніше, чим створити імідж нікому не відомої структури, тому що при згадці про ДПС виникають досить неоднозначні почуття і не завжди позитивні. А тут потрібно акцентувати увагу не на симпатіях, а на почутті обов'язку. Сплата податків повинна бути не неприємним важким тягарем, а усвідомленим беззаперечним обов'язком.
На жаль, імідж ДПС України ще не сформований досить позитивно. Над цією проблемою потрібно постійно працювати, інакше імідж все одно складатиметься в оточуючих, але вже стихійно і, можливо, не на користь, а на шкоду. Адже імідж завжди політично, економічно і соціально обумовлений і залежить від суспільної думки щодо тих чи інших проблем [6, С. 137].
Як зазначив директор ПР-компанії "Берсон Марстеллер-Україна" Майкл Уіллард, "імідж компанії такий же важливий, як і їїфінансове положення. Імідж не знаходить відображення в фінансових документах, але впливає на показники компанії" [6, С. 134-135]. Таким чином, якщо в державної податкової служби буде неналежний імідж, то з нею просто не рахуватимуться. Це потягне за собою збільшення і без того великого списку способів ухилення від сплати податків. Причиною цього може стати недоско-налість податкового законодавства, безкарність порушників у сфері оподаткування. Сама думка про несплату податків чи заниження податкових ставок повинна бути недопустимою.
Тісно співвідносяться поняття "імідж" і "авторитет". Дуже багато в авторитеті залежить від іміджу. Якщо створити позитивний імідж, тобто зі знаком , то можна стверджувати, що від цього залежатиме авторитет людини, фірми, підприємства, структури. Авторитетною повинна стати і структура

 
 

Цікаве

Загрузка...