WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Податкові пільги - Реферат

Податкові пільги - Реферат

обов'язків;
- з безкоштовної передачі продукції (робіт, послуг) власного виробництва допоміжними сільськими господарствами і лікувально-виробничими трудовими майстернями (цехами, дільницями) будинків-інтернатів та територіальних центрів з обслуговування самотніх громадян похилого віку (пенсіонерів), за умови, що така передача здійснюється для забезпечення власних потреб зазначених закладів;
- з надання в сільській місцевості сільськогосподарськими товаровиробниками послуг з ремонту шкіл, дошкільних закладів, інтернатів, закладів охорони здоров'я та подання матеріальної допомоги (в межах одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на місяць на одну особу) продуктами харчування власного виробництва та послуг з обробки землі багатодітним сім'ям, ветеранам праці і війни, реабілітованим громадянам, інвалідам праці, інвалідам дитинства, одиноким особам похилого віку, особам, котрі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та школам, дошкільним закладам, інтернатам, закладам охорони здоров'я;
- з надання в сільській місцевості сільськогосподарськими товаровиробниками в період проведення польових робіт послуг з харчування механізаторів і тваринників продуктами власного виробництва в польових їдальнях.
Звільняються від оподаткування операції з продажу товарів (робіт, послуг), передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав та представництв міжнародних організацій в Україні, а також для використання дипломатичним персоналом цих дипломатичних місій та членами їхніх сімей, котрі проживають разом з особами цього персоналу. Порядок звільнення та перелік операцій, що підлягають звільненню, встановлюються Кабінетом Міністрів України за принципом взаємності стосовно кожної окремої держави.
Звільняються від оподаткування операції з ввезення (імпортування) в українські порти риболовецькими підприємствами необробленого вилову морської риби, безхребетних, ракоподібних або мушлей чи зазначеного вилову, підготовленого до реалізації до моменту його продажу. Порядок митного контролю берегових підприємств, що зберігають або переробляють продукти такого вилову, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до Закону України "Про податок з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів" із змінами і доповненнями від сплати податку звільняються:
а) підприємства автомобільного транспорту загального користування - щодо зайнятих на перевезенні пасажирів транспортних засобів, на які в установленому законом порядку визначено тарифи оплати проїзду в цих транспортних засобах;
б) установи та організації, що фінансуються з Державного бюджету України, а саме - установи та організації Міністерства оборони України, Національної гвардії України, Прикордонних військ України, Цивільної оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Прокуратури України за умови цільового використання цих транспортних засобів у службових справах та в межах встановлених лімітів кількості транспортних засобів;
в) особи, визначені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та Законом України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", щодо одного легкового автомобіля з об'ємом циліндрів двигуна до 2200 см куб. (ГАЗ-24 до 2500 см куб.), а також інваліди І і II груп - щодо одного автомобіля з ручним керуванням;
г) особи, визначені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", - щодо одного легкового автомобіля з об'ємом циліндрів двигуна до 2200 см куб. (ГАЗ-24 до 2500 см куб.) до відселення та протягом трьох років після переселення їх із зони гарантованого добровільного відселення і зони посиленого радіоекологічного контролю;
д) на 50 відсотків - сільськогосподарські підприємства - товаровиробники за трактори колісні, автобуси та спеціальні автомобілі для перевезення людей з кількістю місць не менше десяти.
У той же час відповідно до статті 23 Закону України "Про Державний бюджет України на 1995 рік" передбачено додаткову пільгу щодо звільнення підприємств та господарських організацій незалежно від підпорядкованості їх та форм власності від сплати до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення внесків від витрат на оплату праці їхніх працівників, віднесених до категорії 1 і 2 осіб, котрі постраждали внаслідок Чорнобильської ката-строфи.
Звільняються також від сплати збору відповідно до Закону України "Про формування Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення" від 20.06.1997р. (із змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 15 січня 1998 року):
- підприємства вугільної промисловості;
- підприємства, що здійснюють видобуток залізної, марганцевої та уранових руд підземним способом і будівництво шахт;
- підприємства (об'єднання) та організації Українського товариства сліпих і Українського товариства глухих, в яких інваліди становлять більш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих на основному виробництві. Перелік підприємств (об'єднань) та організацій Українського товариства сліпих і Українського товариства глухих, які звільняються від сплати збору, затверджує Кабінет Міністрів України.
Продовжує діяти пільга з прибуткового податку (в межах п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів на кожний повний місяць) учасникам бойових дій, інвалідам війни, особам, котрі мають особисті заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", передбачена ст. 23 Закону України "Про Державний бюджет України на 1994 рік".
Слід відмітити, що Законом "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" розширено коло пільг та осіб, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ст. 6 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" громадянам, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи і віднесені до 1 та 2 категорій, сукупний оподатковуваний доход зменшується до 10 неоподатковуваних мінімумів, а громадянам, віднесеним до 3 та 4 категорії, - до 5 неоподатковуваних мінімумів. Сукупний оподатковуваний доход інвалідів з дитинства, інвалідів І і II груп (крім інвалідів, на котрих поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни,гарантії їх соціального захисту"), в тому числі інвалідів І і II груп із зору, зменшується за кожний місяць до 5 неоподатковуваних мінімумів.
Закон України "Про плату на землю" передбачає пільги для певної категорії землекористувачів. Відповідно до статті 11 цього закону від земельного податку звільняються:
- заповідники, національні, дендрологічні і зоологічні

 
 

Цікаве

Загрузка...