WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Тенденції формування національної антинаркотичної політики України - Реферат

Тенденції формування національної антинаркотичної політики України - Реферат

понад 1 тис. 300 осіб, якщо нарешті не запрацюють програми "Зниження шкоди для ін'єкційних наркоспоживачів".
2. Протягом 2007 року зростатиме як кількість контрабандно завезених наркотичних засобів, так і вироблених в умовах українських нарколабораторій. Причому, як і попередніми роками, превалюючим наркотичним засобом залишатиметься ацетильований опій, "гвинт"/ первитин, зважаючи на низьку платоспроможність населення, особливо його молодіжної частини.
3. Обумовлене соціально-економічними чинниками - відсутністю нормальних умов життя, відсутність оплачуваних робочих місць - спостерігатиметься збільшення підпільних нарколабораторій, причому не виключено, що відкриватимуться нові на території України, із залученням фахівців-хіміків з Європи, що пов'язане із втратою останніми робочих місць на своїй батьківщині.
4. Прогнозується подальше розширення, з огляду на тенденції останніх років, етнічної наркозлочинності: протягом останнього часу спостерігається зростання організованих злочинних груп, сформованих на етнічній основі. Деякі етнічні общини, що проживають в Україні, фактично перетворилися на осередки міжнародного наркобізнесу. Їх характерною рисою є забезпечення надходження в Україну більшості контрабандних наркотиків, у першу чергу героїну, гашишу, середньо азійської марихуани. За останні роки в кількох містах відбулися суди над нігерійцями і пакистанцями, які не тільки ввозили героїн, але й залучили до наркобізнесу своїх українських подруг.
5. Враховуючи негативні тенденції транснаціоналізації наркобізнесу в Україні, наявні всі умови для активного втягування наших громадян як дешевої робочої сили до різноманітних способів транспортування наркотиків. Як свідчить міжнародний досвід, незабаром доведеться стикатися з численними випадками перевезення наркотиків у біологічних контейнерах в Україну, не лише в людських отворах, а й підшитими під шкірою тваринок, немовлят, дорослих перевізників, так званих "мулів"; почастішають випадки контрабанди наркотиків у шлунках. Зрозуміло, що йдеться першочергово про такі важкі і недешеві наркотичні засоби, як героїн і кокаїн.
6. Як і раніше, улюбленими видами транспорту наркобізнесменів залишатимуться морські судна і автотранспорт, особливо вантажний, де легко приховувати великі партії наркотиків.
7. З огляду на пункт 6, прогнозується ще один дуже важливий аспект міжнародного наркобізнесу в Україні - постачання не готового до споживання наркотику, а проміжної субстанції - опію. Тут виникло припущення про так звану диверсифікацію світового ринку героїну - можливо, наркоділкам є сенс і є більш безпечним доставляти не героїн, а високоякісний опій (тут пам'ятаємо пропорцію 1:7"8), щоб потім з нього виготовляти той самий героїн в нових облаштованих підпільних нарколабораторіях в Україні і не тільки, а не в Афганістані. Зрозуміло, що легше контрабандно переправити 10 кг опію, з якого потім виробити близько 80 кг героїну, ніж контрабандно перевезти через кордон ту саму вагу готового наркопродукту.
8. Зважаючи на сучасні тенденції наркобізнесу у світі та Україні, прогнозується найближчими роками розширення ринку синтетичних наркозасобів і так званих клубних наркотиків - метамфетаміну, "екстазі". Прогнозовано, що найближчим часом зростатиме і кількість підпільних нарколабораторій з виробництва "синтетики" на території України для наближення ринку виробництва до ринку споживання.
9. Враховуючи динаміку наркобізнесу, зростатимуть і темпи організованості наркоугруповань, і з'являтимуться справжні злочинні організації, особливо коли йтиметься про інтереси міжнародного і транснаціонального наркобізнесу, то, безумовно, групами осіб за попередньою змовою вже не обійтись. Прогнозовано, що найближчим часом реальна кількість організованих груп наркобізнесу може сягнути відмітки 60 - 70.
10. Як і попередніми роками, велику проблему у протидії наркотизації населення та попередження наркобізнесу створюватимуть розважальні заклади, нічні клуби та дискотеки, які у більшості випадків є осередками збуту наркотичних засобів і психотропних речовин.
11. Враховуючи, що наркобізнес є стадійною діяльністю, останньою виступає використання коштів від незаконного обігу наркотиків, беручи до уваги, що організована злочинна наркодіяльність і далі набиратиме обертів, зрозуміло, що потребуватимуться і схеми "відмивання" грошей, і корумпованість працівників владних структур, які надаватимуть платні послуги наркоділкам, прогнозується зростання кількості випадків використання коштів від НОН - вона може збільшиться, приблизно, до 190 - 200 зареєстрованих злочинів, реальний ж показник буде набагато більшим, навіть якщо зважити на кількість прогнозованих організованих злочинних груп і особливо злочинних організацій.
12. На жаль, зберігатиметься відчутна диспропорція між суто наркоманською статтею - 309 Кримінального кодексу України, злочини по якій складаютьблизько 70 % всіх кримінальних справ по наркозлочинах, та 307 КК України, якою передбачено відповідальність за вчинення протиправних дій з наркотиками саме з метою збуту, що, безумовно, шкодить справі подолання наркобізнесу в Україні, яка сьогодні у даному аспекті зведена до покарання наркоманів, а не тих осіб, які організують мережу наркобізнесової діяльності та успішно збувають тим самим наркозалежним продукт організованого наркобізнесу - спочатку "ілюзорне щастя", потім - гіпотетичну втрату всіх життєвих орієнтирів і, нарешті, смерть.
Список використаних джерел
1. Всемирный доклад о наркотиках (2006). Краткий обзор // United Nations, Office on Drugs and Crime . - 11 марта 2006 года.
2. Смирнова І.В. Досвід Адміністрації США з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків (DEA) // Боротьба з орг. злочинністю і корупцією (теорія і практика). - К.: Міжвідомч. наук. - дослід. центр з проблем боротьби з організованою злочинністю, 2005. - № 12.
3. Противодействие незаконному обороту наркотических средств и психотропных веществ: Учеб. пособие. Ч.ІІ // Под ред. А.Н. Сергеева. - М.: ГУБНОН СКМ МВД России, Моск. акад. МВД России: Изд-во "ЩИТ-М", 2001. - 638 с.
4. Смирнова І.В. Протидія наркобізнесу та наркоманії в Україні (кримінологічний аспект) // Наук. вісник Національної акад. внутрішніх справ України. - К.: НАВСУ, 2004. - № 3.
5. Лінський І.В., Мінко О.І., Первомайський Е.Б. Актуальні тенденції поширення залежності від психоактивних речовин в Україні: Аналіт. огляд. - Х.: Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України, 2004. - 26 с.
6. Вієвський А.М. Довідково-аналітичні матеріали до засідання Ради національної безпеки і оборони України з питання: "Про стан протидії наркотичній злочинності в Україні та шляхи її нейтралізації". - К., 2006. - 19 с.
7. Довідка до розгляду на засіданні робочої групи з підготовки засідання Ради національної безпеки і оборони України з питання "Про стан протидії наркотичній злочинності в Україні та шляхи її нейтралізації". - К.: РНБО України, Міжвідомчий наук. - дослід. центр, 2006. - 29 с. - Вих. № 110 від 17.10 2006 р.
8. Стан протидії наркотичній злочинності в Україні та шляхи її нейтралізації: Аналіт. довідка. - К.: Міжвідомч. наук. - дослід. центр, 2006. - Вих.. № 8 від 24.01.2006 р. - 30 с.
І.В. Смирнова. Тенденції формування національної антинаркотичної політики України. "Боротьба з організованою злочинністю і корупцією (теорія і практика)" 14'2006.

 
 

Цікаве

Загрузка...