WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Тенденції формування національної антинаркотичної політики України - Реферат

Тенденції формування національної антинаркотичної політики України - Реферат

метамфетамін, "екстазі", ЛСД; з Болгарії, Румунії, Молдови - ефедрин, наркотикомісткі лікарські препарати; лише 0,1 % - з країн надто віддалених від нашої держави - героїн, гашиш - транзитом з Азії, Африки і Латинської Америки; кокаїн завозиться з Латинської Америки; більше 51 % вилучених наркотичних засобів і психотропних речовин вироблено на території України - опій ацетильований та екстракційний, "гвинт", марихуана і т. ін. Але будь-яка держава, яка первинно у схемі контрабандного наркобізнесу виступає як транзитна, через 2-3 роки перетворюється на країну, яка активно споживає наркотичні засоби.
Згідно з даними Державної митної служби України, ефективність перекриття каналів наркотиків є низькою через відсутність у митних органів повноважень на проведення оперативно-розшукової діяльності, а також - необхідного високотехнологічного обладнання.
З огляду на активізацію зовнішньої торгівлі і збільшення вантажопотоків через кордони України, зростає кількість провозу контрабандних наркотиків у великих вантажних автомобілях і контейнерах, в яких у спеціально налаштованих схованках транспортуються контрабандні наркозасоби. Тому Мінфіну України необхідно винайти можливості та виділити кошти для облаштування пунктів пропуску на кордонах необхідним обладнанням для проведення контролю морських контейнерів і вантажного автотранспорту.
Державна прикордонна служба України. Останнім часом застосовується практика переміщення значних партій наркотичних речовин у конструктивних схованках у вантажному транспорті і через персонал автобусів і залізничного транспорту. Вміло використовуються прогалини у чинному кримінальному законодавстві, що дозволяє організаторам контрабандного наркобізнесу залучати до перевезень неповнолітніх, пенсіонерів та інвалідів.
Враховуючи, що активізується контрабандне постачання наркозасобів - героїну і високоякісного морфіну (з 1 кг якого виробляється вже до 7 - 8 кг чистого героїну в умовах нарколабораторій не на території Афганістану, а вже в іншій країні) - Північним наркошляхом, потребує активізації проведення оперативного моніторингу наркообстановки першочергово на каналах міжнародних сполучень, а також - активний розвиток співпраці з оперативними підрозділами правоохоронних органів країн ГУАМ, БУМАД та інших прикордонних з Україною держав у попередженні, виявленні та припиненні діяльності транскордонних злочинних угруповань.
Служба безпеки України. Враховуючи, що пріоритетним напрямом протидії НОН є перекриття міжнародних контрабандних каналів, представляється за необхідне доопрацювати Комплексний план заходів по підвищенню ефективності протидії контрабанді наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів абр прекурсорів на 2006 - 2007 роки, розроблений спільно СБ України, Держприкордонслужбою, Держмитслужбою і МВС України, з огляду на актуальність даного питання і ту обставину, що контрабандні постачання (переважно транзитні), щороку зростають, а самі канали контрабандних надходжень наркозасобів не міняють своєї "географії".
Вважаємо, що наявна нині практика дублювання фактів виявлення правопорушень у сфері обігу наркотиків, які реєструються СБУ і Держ-митслужбою, по суті підміняють реальну боротьбу з незаконним обігом наркозасобів і викривлюють загальні показники протидії наркобізнесу.
Генеральна прокуратура України. Зважаючи на те, що однією з основних функцій органів прокуратури є нагляд за діяльністю ОВС у сенсі забезпечення протидії НОН і дотримання законності у цьому важливому напрямі всіма правоохоронними органами, представляється за необхідне МВС, Адміністрації Держприкордонслужби, Держмитслужби і СБ України з метою недопущення через недбалість окремих працівників названих органів уникнення правопорушниками у сфері НОН адміністративної і кримінальної відповідальності, розробити та застосовувати більш жорсткий механізм обліку та контролю протидії НОН, особливо в його організованих формах.
З огляду на комплексність наркотичних проблем пропонується налагодити взаємодію перелічених органів з можливістю створення єдиної інформаційної бази даних щодо легального і незаконно наркообігу в України (особливу увагу варто звернути на напрям профілактики і попередження наркотичної злочинності та шляхів її мінімізації з виділенням складової стосовно запобігання наркотизації неповнолітніх).
Питання протидії наркокорупції через їх величезний вплив на організацію ефективної протидії мають бути виділеними в окремий розділ організації роботи і статистики всіх без винятку правоохоронних органів, оскільки частішають кричущі факти участі в організованому українському наркобізнесі працівників регіональних УБНОНів, співробітників УСБУ, а також - факти злочинного сприяння з боку посадових осіб правоохоронних органів за певну матеріальну винагороду наркоправопорушникам уникати відповідальності.
Міністерство внутрішніх справ України - зважаючи на те, що наркобізнес посів у сфері НОН в Україні відчутні позиції - тільки за кваліфікуючими ознаками організованого збуту, вчиненого у складі організованих злочинних угруповань, - більше ніж на 90,0 %. На наш погляд, склалася відверто загрозлива ситуація стосовно забезпечення так званої "наркологічної безпеки здоров?я населення".
Складною проблемою для МВС України залишається на сьогодні встановлення всього ланцюгу злочинної діяльності, пов'язаної з контрабандою і торгівлею наркотиками. Дане питання є принциповим, і основоположним у протидії міжнародному наркобізнесу, оскільки показники вилучень і перекриття наркоканалів ростуть, але від цього контрабандні наркозасоби не зникають з нелегального ринку України, навпаки, зростає кількість синтетичних наркотичних засобів і психотропних речовин, що знову постачаються з-закордону.
Вважаємо, що робота МВС України у напрямі протидії НОН "по-старому" переводить істинну силову протидію наркобізнесу і звідси - поширенню наркоманій як його ускладнень - у традиційне для правоохоронної діяльності у сфері БНОН русло попередження, розслідування та розкриття найбільш явних злочинних проявів, пов'язаних з наркотиками, залишаючи у "тіні" основні напрями боротьби з організованою торгівлею наркотиками - наркобізнесом, а саме: запобігання та протидію контрабанді; боротьбу з організованими групами, злочинними організаціями, що спеціалізуються на наркобізнесі; виявлення всіх фігурантів кримінальних справ, особливо це стосується організованих груп і злочинних організацій з міжнародними і транснаціональними зв'язками; встановлення джерел надходження наркозасобів і виявлення схем злочинної діяльності; боротьбу з використанням коштів від НОН та їх конфіскацію; встановлення, розкриття і доказування наркобізнесової природи походження цих коштів, хоча цей зв'язок і є абсолютно прямим, оскільки використання коштів від НОН є предикатним видом злочину, тому що його вчиненню передує попередня злочинна організована наркодіяльність, що і спрямована на отримання цих прибутків.
Все це створює своєрідний захисний бар'єр від тиску правоохоронних органів на поширення наркобізнесу в Україні, відводячи увагу від його діяльності, а звідси - й знижуючи ефективність протидії його організованим злочинам.
Все наведене доводить лише одну істину: випадки вилучення наркотиків при багатоепізодності не впливають на шляхи контрабандного постачання вироблених за кордоном наркозасобів і їх внутрішньодержавного переміщення. А відтак, стає очевидною необхідність

 
 

Цікаве

Загрузка...