WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Тенденції формування національної антинаркотичної політики України - Реферат

Тенденції формування національної антинаркотичної політики України - Реферат

повідомлення…" є безрезультатними. Але, згідно з даними, у 2004 р. електронна база даних системи моніторингу містила первинну інформацію про понад 74 тис. хворих на наркоманію [5, с. 4]. А за даними ДБНОН МВС України, за той самий рік на облік було поставлено трохи менше 24 тис. наркоспоживачів разом узятих, з яких з діагнозом "наркоманія" - лише 12,6 тис. осіб. Тут явно проступають колосальні розходження у відомчих статистиках та величезний суб'єктивізм і латентність усередині кожної з них через відсутню до сих пір єдину державну систему обліку і моніторингу наркоситуації в країні за всіма напрямами і для всіх без винятку правоохоронних та інших органів державної влади - облік наркозахворювань; моніторинг поширення наркоманій з територіальним обхватом; простеження і виведення звідси традиційних і появи нових детермінант розвитку поширення наркоманій та продукованої на цьому тлі наркозлочинності і т. ін.
Вважаємо за необхідне відновити вивчення можливостей і переваг застосування програм замісної терапії у разі виведення діянь опіатних наркоманів з кола криміналізованих правопорушень з незаконними наркозасобами, тому що сьогодні в Україні такими підтримуючими програмами охоплено близько 200 осіб. Цьому напряму варто приділити особливу увагу, разом із профілактикою наркоспоживання, тому зменшення ринку попиту наркозасобів за рахунок медичної реабілітації і психолого-соціального відновлення особистості є, на наш погляд, прямим ударом по ринку пропозиції - організованому наркобізнесу.
З огляду на непоодинокі факти розповсюдження наркотичних лікарських препаратів серед медичного персоналу, виникла необхідність прийняття заходів більш жорсткого контролю у сфері легального обігу наркотиків в системі Міністерства охорони здоров'я України.
На особливу увагу заслуговує запровадження програм лікування від наркотичної залежності у закладах пенітенціарної системи, які до 2006 року в державі не використовувалися. За даними МОЗ України, перша протинаркотична лікувальна програма запланована з 2007 року [6, с. 7].
У свою чергу, з метою вироблення стратегічних напрямів державної політики у галузі психоактивних речовин - тютюну, алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів - представляється необхідним розробка і прийняття законопроекту "Про національну політику в галузі наркологічної безпеки України" та Національної стратегії у сфері обігу психоактивних речовин. Примітка. Національна стратегія принципово по-новому має відображати напрями здійснення державної політики у цій сфері: йдеться про обов'язкове об'єднання двох напрямів - зниження незаконного попиту і мінімізації протиправної пропозиції. При цьому основний наголос потребується робити на включення в систему (протидії НОН, наркобізнесу і поширенню наркоманій) соціальної складової боротьби з наркотичними проблемами, а саме: профілактики наркотичних дій; превентивної та реабілітаційної роботи соціальних служб; протинаркотичної діяльності громадськості [5].
На думку фахівців, потребується інвентаризація всіх без винятку існуючих в країні наркологічних установ різних форм власності та підпорядкування зі створенням Державного реєстру зазначених медичних наркологічних установ.
Комітет з питань охорони здоров'я Верховної Ради України. Зважаючи на ту обставину, що робота Верховної Ради України сесії 8-ого скликання розпочалася у форматі Дня Уряду, на якому розглядалося питання про незадовільну боротьбу з наркоманією, на жаль, і на сьогодні ініціатива Комітету Верховної Ради України виявилася безрезультатною. Прийнята постанова ВР України "Про інформацію Кабінету Міністрів України про посилення боротьби з наркоманією в Україні" від 22.09.05 № 2895-15 і дотепер залишається по суті невиконаною, тому що заходи, передбачені постановою ще рік тому, знову-таки висвітлюються іншими міністерствами як першочергові та невідкладні, наче розпочинаємо нову роботу, яка була визначена торік.
Вважаємо за необхідне комітетам Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму, з питань охорони здоров'я, перевірити виконання означеної постанови Кабінетом Міністрів України.
Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту. Розуміючи, що ця установа мала б бути форвардом у виробленні молодіжної антинаркотичної політики в Україні, чого дотепер бракує, представляється за необхідне цьому міністерству, разом з МОЗ України, провести облік ліцензованих закладів і установ, що проводять реабілітаційну роботу з наркозалежними, та аналіз їх діяльності.
Вважаємо, що в Україні під егідою Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту потребується створення обласних і навіть районних волонтерських об'єднань, основним напрямом діяльності яких має стати активна пропаганда відмови від наркоспоживання і одночасна допомога у ресоціалізації осіб, які пройшли курс медикаментозної реабілітації, на демонстраціях привілей здорового способу життя з одного боку і результатів наркоспоживання, з іншого.
Міністерство аграрної політики. На тлі стрімкого поширення наркобізнесу і наркоманії існують проблеми і з відтоком наркотиків / наркосировини з легального обігу до нелегального - ще недостатньо вивчено та регламентовано потребу держави у культивуванні олійного маку та конопель через відсутність жорсткої державної системи квотування; формалізований підхід Міністерства агрополітики, МВС України та Комітету з контролю за наркотиками на видачу відповідних одноразових ліцензійних свідоцтв на цей вид діяльності. Лише протягом 2001 року для культивування маку отримали дозволи і займалися його вирощуванням 66 господарств, які припускають злочинні порушення правил зберігання рослин та знищення їх залишків, що створює криміногенні умови для витоку наркосировини в нелегальний обіг. Вважаємо, що наведене потребує вдосконалення законодавчої бази та посилення контролю з боку Кабінету Міністрів, МВС та Міністерства агрополітики України.
Тільки за період з 01.09. по 31.12.2005 р. суб'єктам господарювання видано 306 ліцензій на право проведення діяльності зконтрольованими речовинами, пов'язаної з розробкою, виробництвом, виготовленням, зберіганням, перевезенням, придбанням, ввезенням, вивезенням, відпуском, знищенням наркозасобів [7, с. 23]. Пропонується визначитися з державними квотами на посів та вирощування нарковмісних рослин - маку снотворного та конопель, з огляду на щорічні потреби України у культивуванні цих рослин, представляється за можливе вирішити питання щодо закупівлі імпортної сировини коноплі та насіння маку. А щоб уникнути тиску на права сільгоспвиробників, які здійснюють посів та вирощування наркомістких рослин, варто ввести практику стимулювання посіву та вирощування альтернативних актуальних для України сільськогосподарських культур.
Державна митна служба України. Кількість ввезених в Україну наркотиків останнім часом зросла майже на 74 %, серед яких близько 49 % вилучених із НОН, контрабандно завезено з країн-найближчих сусідів. На сьогодні міжнародна діяльність України з протидії поширенню контрабанді наркотиків на її територію, рівно як і конкретних суб'єктів цієї боротьби - Адміністрації прикордонних військ і Державної митної служби України - не є жодним чином адекватною сучасній наркоситуації в нашій державі. Так, з Польщі в Україну незаконно постачаються амфетаміни,

 
 

Цікаве

Загрузка...