WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Службова недбалість як передумова корупції та організованої злочинності - Реферат

Службова недбалість як передумова корупції та організованої злочинності - Реферат

службової етики.
За відомостями прес-служби СБУ, найбільше порушень фіксується щодо незаконного відшкодування ПДВ. Так, Управлінням СБУ м. Києва виявлені факти службової підробки і недбалості в діях співробітниці ДПІ у Печерському районі м. Києва, що сприяла безпідставному поверненню ПДВ у розмірі майже 1 млн. грн. одному з товариств із обмеженою відповідальністю. На підставі матеріалів СБУ прокуратурою м. Києва у відношенні податківця порушена кримінальна справа.
У цілому, за повідомленням прес-секретаря Голови СБУ, "рівень корупції в державі дійсно "зашкалює" у всіх державних органах і установах".
Зазначаються непоодинокі факти непрофесіоналізму та тяганини при розслідуванні резонансних кримінальних справ, що вказує на незадовільну роботу правоохоронних та державних органів із дотримання законодавства про боротьбу з організованою злочинністю і корупцією. Робота правоохоронних органів області з виконання вимог чинного законодавства по боротьбі з корупцією не відповідає вимогам сьогодення. Звертаємо увагу на те, що, зокрема із надісланих в минулому році до суду 296 протоколів, до адміністративної відповідальності притягнуто лише 146 осіб. В половині випадків провадження у справах закриваються в судах за відсутністю складу правопорушень та за малозначимістю.
Органами державної податкової служби ДПА у Львівській області, вважають народні депутати, на неналежному рівні здійснюються заходи з попередження та припинення правопорушень, пов'язаних з отриманням коштів від незаконного відшкодування податку на додану вартість. За інформацією Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, протягом двох років посадові особи ЗАТ "Львівський лікеро-горілчаний завод" незаконно завищували обсяги щодо продажу за межі України паперу офсетного та картону з метою ухилення від сплати ПДВ та незаконного відшкодування відсотку з експертних обсягів продажу цих товарів. В результаті безконтрольності та службової недбалості податківців на сьогодні згаданому підприємству безпідставно відшкодовано з державного бюджету більше 15 млн. грн. [17].
Отже, службова недбалість є однією з передумов створення та успішного функціонування організованих груп та злочинних угруповань на підприємствах, установах, організаціях, створює умови для корупційних правопорушень внаслідок невиконання або неналежного виконання службовою особою своїх службових обов'язків, передусім у сфері господарської діяльності.
У цьому зв'язку, на нашу думку, було б доречно створити автоматизовану базу даних про чинники службової недбалості, поширені та найбільш небезпечні види організованої злочинної діяльності та корупції з метою розробки порядку та методики міжвідомчого використання цих інформаційних систем для удосконалення аналітично-прогнозної, управлінської, профілактичної, експертної діяльності.
Враховуючи негативні наслідки службової недбалості та забезпечення ефективного захисту населення від злочинних посягань, МВС України, іншим правоохоронним органам необхідно постійно вести пошук шляхів удосконалення стратегії і тактики протидії цьому явищу з метою недопущення прийняття на службу в органи правопорядку осіб, які вчинили корупційні та інші правопорушення [9]. Для цього необхідне впровадження системи колективної оцінки і прийняття рішень при призначенні на керівні посади, створення електронної системи документообігу, єдиної бази даних з найважливіших напрямів діяльності МВС. Зокрема, обліку автомобілів, видачі посвідчень на право управління транспортними засобами, дозвіл на володіння зброєю і т. ін.
Доречно розробити реальні правові механізми, які б могли ефективно протидіяти службовій недбалості. Особливо це стосується законодавства, що регулює функціонування державної служби, підбір кадрів в органи державної виконавчої влади, оплату праці, ротацію кадрів, проведення атестації, виконання етичних норм. Актуальним є розробка і затвердження Положення про порядок прийняття на службу, звільнення, ротації державних службовців, Типових регламентів роботи колегіальних органів, прийняття законів України "Про громадський контроль за державною діяльністю", "Про нормативно-правові акти", проведення комплексної ревізії та внесення змін до регуляторного законодавства у сфері господарської діяльності.
Таким чином, одним із напрямів протидії корупції та організованій злочинності у сучасних умовах є активізація та ефективне застосування заходів попередження й профілактики службової недбалості, викорінення некомпетентності та непрофесіоналізму у формуванні діяльності державного апарату.
Список використаних джерел
1. Мельник М.І. Корупція - корозія влади (соціальна сутність, тенденції та наслідки, заходи протидії). Монографія. - К.: Юрид. думка, 2004. - 400 с.
2. Концепція подолання корупції в Україні "На шляху до доброчесності": Затв. Указом Президента України від 11 вересня 2006 р. № 742/2006 // Офіц. вісн. України. - 2006. - № 37. - Ст. 2540.
3. Дульський О. Хто зупинить корупціонера? // Уряд. кур'єр. - № 62. - С.12. - 2007. - 6 квіт.
4. Офіційний вісник України. - 2006. - № 10. - Ст. 636.
5. Офіційний вісник України. - 2006. - № 51. - Ст. 3418.
6. Департамент інформаційних технологій МВС України. - К., 2005; Департамент інформаційних технологій МВС України. - К., 2006.
7. Кальман О.Г. Взаємозв'язок організованої злочинності та корупції у сфері економіки // Вісн. Акад. правових наук України: Зб. наук. праць. - Х.: Право, 1997. - № 4(11). - С. 188-191.
8. Відомості Верховної Ради України. - 1995. - № 3 4. - Ст. 266.
9. Василенко С.Ю. Связь коррупции и организованной преступности // Громадська експертиза. Акт. проблеми боротьби з корупцією в України. - К., 2004. - Вип. 4. - С. 42.
10. Таций В.Я., Борисов В.И. Научное обеспечение путей противодействия коррупции в Украине //Громадська експертиза. Акт. проблеми боротьби з корупцією в України. - К., 2004. - Вип. 4. - С. 45.
11. Кальман О.Г. Корупція в Україні та організаційно-правові основи боротьби з нею // Зеленецький В.С., Кальман О.Г. // Право України. - 2001. - № 4. - С. 188 - 191.
12. Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією визнав незадовільною роботу правоохоронних та державних органів у Львівській області по дотриманню законодавства про боротьбу з організованою злочинністю і корупцією: Повідомлення [Електр. рес.] // Верховна Рада України, Інформ. управління. - 2002. - 12 червня. - Режим доступу . - Загл. з екрану. - Щоденне поновлення.
13. Постанова Верховної Ради України від 3 листопада 2005 року № 3070-ІV "Про стан боротьби з організованою злочинністю у 2004 - 2005 роках" // Голос України. - 16 лист. - 2005. - С. 3.
14. Кірсанов В. Відмито 113 мільярдів гривень [Електронний ресурс]; Кірсанов В. // Дзеркало тижня. - 2007. - 7-13 квітня. - № 13 (642) - Режим доступу . - Загл. з екрану.
15. Пікалов С.В. Відповідальність за кінцевий результат [Електронний ресурс]; Пікалов С.В. // "ОРД" - человек не терпит насилия! - 2007. - 26 бер. - Режим доступу . - Загл. з екрану.
16. Комірчий П.О. Під прицілом - корупція [Електронний ресурс]; Комірчий П.О. // "ОРД" - Человек не терпит насилия! - 2007. - 15 бер. - Режим доступу . - Загл. з екрану.
17. Остапенко М. СБУ помітила корупцію в податковій [Електронний ресурс]; Остапенко М. // Влада & бізнес. - 2007. - 25 січ. - Режим доступу . - Загл. з екрану.
Т.Є. Дунаєва. Службова недбалість як передумова корупції та організованої злочинності. "Боротьба з організованою злочинністю і корупцією (теорія і практика)" 15'2007.

 
 

Цікаве

Загрузка...