WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Стан та перспективи розвитку міжнародного співробітництва у сфері протидії нелегальному автомобільному бізнесу - Реферат

Стан та перспективи розвитку міжнародного співробітництва у сфері протидії нелегальному автомобільному бізнесу - Реферат

місцезнаходження, можливість до самостійного пересування. Також у своєму повідомленні правоохоронні органи зобов'язані вказати адресу органу (суду) або посадової особи, до яких може звернутися потерпілий для захисту права власності та вирішення питання про повернення транспортного засобу.
До зазначеного необхідно додати, що питання безпосередньо пов'язані з поверненням транспортних засобів до компетенції НЦБ Інтерполу не входять. Можна також зазначити, що Інтерпол не проводить розшук транспортних засобів у повному розумінні цього слова, він є свого роду посередником між правоохоронними органами різних держав, оскільки Інтерпол відповідно до ст. 2 Статуту має за мету лише забезпечення широкої взаємодії всіх органів (установ) кримінальної поліції у світі, створення та розвиток установ, які зможуть ефективно сприяти попередженню кримінальної злочинності [9, с. 138]. Діяльність Інтерполу у розшуку викраденого автотранспорту є основним компонентом, оскільки для перевірки факту наявності автомобіля у розшуку та отримання запитів на розшук транспортних засобів використовуються виключно офіційні канали Інтерполу.
Виникнення нових способів викрадення автомобілів, переміщення їх через кордони держав, сучасне технічнезабезпечення злочинних угруповань змушує правоохоронні органи всіх країн світу та Генеральний секретаріат Інтерполу вдосконалювати інформаційне законодавче та технічне забезпечення своєї діяльності, випереджати способи протидії виявленню викрадених автомобілів. До призначення Генеральним секретарем Рональда Ноубла у 2000 році Інтерпол функціонував у п'ятиденному режимі, оперативність реагування на повідомлення була низькою. З призначенням його на посаду Інтерпол працює у цілодобовому режимі. Ноублу також належить ідея запровадження нової інформаційно-пошукової системи "I-24/7", що розшифровується як "Інтерпол - 24 години, сім днів на тиждень", яка прийшла на зміну протоколу обміну даними засобами електронної пошти. На сьогоднішній день цей банк даних містить інформацію про 3,5 млн. викрадених транспортних засобів, більш ніж 10 тис. розшукуваних злочинців та 12 млн. загублених або викрадених документів. Інтеграція даних про автомобілі, втрачені документи та розшукуваних осіб в одному інформаційному масиві дає можливість встановлювати зв'язки між особами, документами та вкраденими автомобілями та проводити перевірки більш ефективно. Загалом, за допомогою баз даних Інтерполу у світі станом на грудень 2006 року встановлено 26 тис. автомобілів, що, у порівнянні з результатом 2005 року (18 тис.), говорить про активне використання інформації практичними підрозділами правоохоронних органів [10].
У 2003 році НЦБ Інтерполу Україні реорганізувало інформаційне забезпечення та приєдналося до проекту інформаційної мережі Генерального секретаріату Інтерполу "I-24/7". На сьогоднішній день активно впроваджується забезпечення доступу до цієї системи представників НЦБ Інтерполу України в УМВС. Станом на 1 січня 2007 року доступом до цієї мережі забезпечені всі управління внутрішніх справ в областях. Спільно з Адміністрацією Державної прикордонної служби та Державною митною службою розробляється проект підключення всіх контрольно-перепускних пунктів на Державному кордоні України до мережі I-24/7, що практично унеможливить переміщення викраденого автотранспорту та злочинців через кордон, оскільки дані про викрадені автомобілі в Європі вносяться до бази даних вже через кілька годин після заяви про викрадення автомобіля.
На даний час пріоритетними напрямами удосконалення діяльності НЦБ Інтерполу в Україні у цій галузі є забезпечення доступу до баз даних Генерального секретаріату Інтерполу та кваліфікована підготовка співробітників міськрайвідділів, що суттєво покращить розшукову роботу на місцях. Існують проблеми із забезпеченням міськрайвідділів базами даних Інтерполу, які полягають у тому, що для моніторингу пошукових запитів у системі І-24/7 реалізовано автоматичну систему сповіщень про факт перевірки транспортного засобу, тому після перевірки автомобіля за базою даних у разі співпадання номерів та агрегатів (навіть часткового) необхідно буде пояснити причину перевірки країні-ініціатору перевірки. Якщо в Україні не виникає проблем з контролем за підставами перевірки з огляду на невелику кількість комп'ютерів, підключених до інформаційно-пошукової системи, то, як показує зарубіжний досвід, наприклад у Нідерландах, де комп'ютери всіх райвідділів забезпечені базою даних Інтерполу, контроль за пошуковими запитами практично не здійснюється, хоча керівництво Інтерполу мріє про той день, коли кожен офіцер поліції або співробітник митної служби буде мати моментальний доступ до баз даних Інтерполу і зможе терміново отримувати інформацію про підозрюваних в аеропорту, на кордоні та всередині країни.
Список використаних джерел
1. Широков А. Интерпол готов рассекретиться в Интернете // Континент Сибирь. - Новосибирск. - 2002. - 11 сент.
2. Електронний портал автомобілістів. Статистика угонов автомобилей. .
3. Сифонов Д. Угонщики сменили Toyota на Lexus .
4. Дунина А. Берегись автомобиля. Угнанного .
5. Горенская Е.В. Береги железного "коня"! // Интерпол в России. - 2000. - № 4. - С. 28.
6. EUCARIS против международной преступности // Интерпол в России. - 2001. - № 2. - С. 11.
7. Інструкція про порядок використання правоохоронними органами можливостей Національного центрального бюро Інтерполу в Україні у попередженні, розкритті та розслідуванні злочинів: Затв. наказом Міністерства внутрішніх справ України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Державного комітету у справах охорони державного кордону України, Державної митної служби України, Державної податкової адміністрації України від 9 січня 1997 р. № 3/1/2/5/2/2 // Довідник працівника міліції / Відп. ред. М.В. Білоконь; Упоряд. С.М. Гусаров, В.Г. Слободянюк, С.М. Калюк. - К.: Видавнича компанія "Воля", 2003 - 2004. - Кн. 2.
8. Устав международной организации уголовной полиции (Интерпол) .
9. Овчинский В.С. Интерпол (в вопросах и ответах). - М.: ИНФРА - М, 2001.
10. Офіційний сайт МОКП - Інтерпол .
О.Н. Карпов. Стан та перспективи розвитку міжнародного співробітництва у сфері протидії нелегальному автомобільному бізнесу. "Боротьба з організованою злочинністю і корупцією (теорія і практика)" 15'2007.

 
 

Цікаве

Загрузка...