WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Міжнародний досвід боротьби з кримінальними іммігрантами - Реферат

Міжнародний досвід боротьби з кримінальними іммігрантами - Реферат

покарання за вчинений злочин шляхом використання розбіжностей (наприклад, щодо визначення складу злочину та призначення за нього покарання) у кримінальних кодексах країн, на територіях яких злочин вчинено. З урахуванням міжнародного характеру організованих злочинних угруповань, контролюючих процес незаконної міграції, це завдання стає вкрай необхідним для здійснення ефективної протидії.
Очевидно, що одним з наступних кроків у даному напрямі стає уніфікація деяких аспектів кримінально-процесуального законодавства з метою збору та використання доказів протиправної діяльності членів міжнародних організованих злочинних груп.
1. Організація, фінансування та проведення різноманітних міжнародних заходів (науково-практичні конференції, семінари, наради, стажування, навчання) з метою координації та розробки спільних заходів з протидії нелегальній міграції, поширення рівня професійної підготовки представників державних органів транзитних країн, які беруть участь у боротьбі з нелегальною міграцією, у тому числі співробітників правоохоронних відомств.
2. Матеріально-технічна допомога державним структурам, які беруть участь у боротьбі з нелегальною міграцією. Зокрема, виділяються кошти на обладнання таборів для тимчасового перебування затриманих нелегальних мігрантів, надається необхідне обладнання поліцейсько-військовим формуванням, що здійснюють функції з фізичної охорони національних кордонів.
За обґрунтованими підрахунками західних експертів, витрати на надання матеріально-технічної допомоги транзитним країнам, особливо тим, що суміжні з ЄС, для організації та здійснення ними більш ефективної протидії незаконній міграції, є значно меншими, ніж ті, яких може зазнати член Союзу у разі незаконного проникнення на його територію відповідної кількості мігрантів.
3. Організація взаємодії з правоохоронними органами та спеціальними службами транзитних країн, в тому числі по лінії оперативно-розшукової діяльності, з метою проведення спільних заходів щодо знешкодження конкретних міжнародних організованих злочинних угруповань, що діють на каналах нелегальної міграції.
4. Здійснення заходів, що є аналогічними тим, які використовуються на територіяхкраїн-постачальників нелегальних мігрантів.
Необхідно також зазначити, що поряд з вищенаведеними основними напрямами роботи зарубіжних країн "на дальніх підступах", аналіз наявної інформації дозволяє з великим ступенем достовірності стверджувати, що у процесі боротьби з кримінальною міграцією вони використовують інші, в тому числі й "негласні", форми і методи. Про це, зокрема, можуть свідчити факти обізнаності іноземних фахівців щодо окремих аспектів криміногенної обстановки у транзитних країнах, а також непоодинокі повідомлення у зарубіжних засобах масової інформації стосовно причетності деяких національних спецслужб до проведення операцій на територіях інших країн щодо затримання окремих злочинців чи знешкодження злочинних угруповань (характерним прикладом є затримання 15 лютого 1999 р. у Кенії співробітниками турецьких спецслужб лідера Робітничої партії Курдистану А. Оджалана).
За висновками зарубіжних експертів-аналітиків з питань боротьби з організованою злочинністю, практична реалізація концепції "роботи на дальніх підступах" є досить ефективною [10].
У свою чергу, аналіз ситуації, що складається навколо України у сфері боротьби з незаконною міграцією, дозволяє зробити деякі загальні висновки стосовно основних факторів, що впливають або впливатимуть на її формування:
1. Внаслідок вжиття країнами ЄС активних заходів з протидії незаконній міграції ситуація у цій сфері безпосередньо на їх територіях в цілому контролюється та поступово стабілізується.
2. У результаті розширення ЄС, через приєднання до нього ряду суміжних з Україною країн, найближчим часом наша держава межуватиме на заході з цією європейською організацією, яка, в свою чергу, намагатиметься надійно прикрити свої східні кордони з метою недопущення проникнення на територію ЄС незаконних мігрантів.
3. У разі неспроможності вирішити завдання щодо зниження інтенсивності міграційних потоків через власну територію Україна ризикує перетворитися з транзитної країни на пункт тривалого перебування незаконних мігрантів.
4. Проаналізувавши процедури надання дозволів на в'їзд в Україну та механізми пропуску через кордон України та порівнявши їх з практикою розвинутих країн в цій сфері важко не дійти висновку про те, що на сьогодні Україна дуже відстає від міжнародних стандартів внутрішньодержавної безпеки.
З урахуванням вищевикладеного пріоритетними завданнями нашої держави є перенесення основних акцентів протидії кримінальній міграції на роботу на "дальніх підступах" з метою зниження інтенсивності міграційних потоків та їх переорієнтації на інші напрями та вдосконалення чи навіть розроблення нової політики щодо процедури перетинання державного кордону.
Конкретні шляхи вирішення цієї проблеми потребують подальшого ретельного наукового дослідження та швидкої практичної реалізації.
Список використаних джерел
1. Малиновська О.А. Мігранти, міграція та Українська держава: аналіз управління зовнішніми міграціями: Монографія. - К.: Вид-во НАДУ, 2004. - 236 с.
2. Малиновська О.А. Україна, Європа, міграція: міграції населення України в умовах розширення ЄС. - К.: Бланк-Прес, 2004. - 171 с.
3. Клинова Е.В. Правовое положение беженцев в странах Европейского Союза: Статус беженца, право на убежище. - М.: ИНИОН, 2000. - 103 с.
4. Оліфер В.І., Жук В.О., Мосьондз С.О. Імміграційний контроль: підходи до вивчення // Наук. вісник НАВСУ. - К., 2004. - № 2. - С. 22-27.
5. Олефір В.І. Адміністративно-правове регулювання протидії нелегальній міграції та торгівлі людьми: Монографія. - К.: Друкарня МВС України, 2004. - 308 с.
6. Чернышова О. Законодательные амнистии для незаконных иммигрантов: может ли западный опыт быть полезным для России // Иммиграционная политика западных стран: Альтернативы для России / Под ред. Г. Витковской: Междунар. орг. по миграции. Моск. исслед. программа по миграции. - М.: Гендальф, 2002. - C. 213-226.
7. Регенсбургер Г. Боротьба з нелегальною міграцією і торгівлею людьми: Тези доповідей міжнар. конф., 20-21 черв. - К., 2003. - C. 11-15.

 
 

Цікаве

Загрузка...