WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Міжнародний досвід боротьби з кримінальними іммігрантами - Реферат

Міжнародний досвід боротьби з кримінальними іммігрантами - Реферат

Іспанії відповідно до нового законодавства нелегальні іммігранти можуть бути негайно депортовані з країни [5].
Цікавим є досвід Баварії - там дуже добре зарекомендував себе так званий прихований розшук. Після скасування прикордонного контролю на кордоні з Австрією було сформовано законодавчу основу для незалежного від наявності чи відсутності конкретної підозри контролю на прикордонних територіях, на автомобільних шляхах республіканського значення та у громадських закладах міжнародного транспортного сполучення. Таким чином ці території рівномірно охоплює пошукова мережа. Метою таких заходів є запобігання нелегальному в'їзду в країну та боротьба з міжнародною злочинністю, яка не визнає кордонів. Успішність такоїдіяльності підтверджує її правильність та доцільність. З часом багато інших земель Німеччини створили за цим прикладом таку саме систему і навіть Конституційний Суд Німеччини визнав правомірність такого методу [6].
У Німеччині та низці інших країн в пунктах пропуску через кордон використовують й відповідні технічні методи. Так, наприклад, застосовуються прилади для вимірювання рівня двоокису кисню, за допомогою яких доволі легко виявити схованих осіб, що намагаються нелегально перетнути кордон, - необхідність ретельної особистої перевірки вантажних машин відпадає [7].
Очевидно, що у боротьбі з нелегальною міграцією необхідно виробити певні заходи боротьби з діями злочинців, що переправляють мігрантів, а не власне з мігрантами, які нерідко стають жертвами злочинів. Разом з тим, чим жорсткіший встановлюється контроль, тим більш вірогідно, що потенційні мігранти будуть змушені звертатися до послуг "перемитників". Таким чином, посилення імміграційного контролю на руку організаторам кримінальних структур.
Не можна оминути увагою систему EURODAC на яку держави-члени ЄС покладають великі сподівання. У ній зберігаються дані про шукачів притулку та нелегальних мігрантів з усієї Європи. Перевага полягає, наприклад, у тому, що тепер одній особі не можна буде подавати подання щодо надання притулку в кількох європейських країнах (членах ЄС) одночасно без ризику бути викритим.
Ще одним суттєвим та безперечно важливим аспектом є реально існуюча вимога сьогодення, що полягає у поліпшенні захисту особистих документів від підробок. Більш прийнятним, як свідчить міжнародний досвід, є зберігання ідентифікуючої інформації (особистих даних) в електронному вигляді на певному носії. До того ж слід застосовувати захищувальні ознаки вищої категорії. Доцільним видається інтегрування фотографій у візові етикетки [8] та включення до певних особистих документів біометричних даних, що має особливе значення у боротьбі з тероризмом.
Впровадження складних захисних елементів пояснюється тим, що паспорт, розроблений з використанням традиційних технологій, не витримує ніякої критики з погляду його підробки з використанням офісної техніки, яка сьогодні стала доступна широким верствам населення. Тому 25 вересня 2000 року в м. Брюсселі представниками урядів держав-членів ЄС була прийнята Резолюція з питань безпеки паспортних документів та інших дорожніх документів. Резолюцією ухвалено, що з 1 січня 2005 року в країнах Євросоюзу вводяться загальнообов'язкові мінімальні стандарти безпеки у сфері виробництва паспортних і проїзних документів, спрямовані на захист паспортів від підробок. І хоча правоохоронці досить часто стикаються з підробкою паспортів, проблема набула надзвичайної актуальності після терористичних актів 11 вересня 2001 року в США і вибухів у Лондоні у 2005 році. Тому біометричні паспорти в найближчі 2-3 роки повинні стати звичайним явищем у всьому світі [7].
Важливу роль відіграють також Європол та Інтерпол. Боротьба з організаторами нелегального перетину кордонів є одним із найважливіших завдань Європолу. В першу чергу, Європол покликаний підтримувати у цьому плані держави, які входять до цієї організації. Схожі завдання має й Інтерпол. Здебільшого він виконує аналітичну роботу й допомагає своїм членам викривати і винищувати організації, які займаються переправленням нелегальних мігрантів через кордони.
На думку дослідників, малорезультативність зусиль із запобігання нелегальній міграції пояснюється також і іншими обставинами. По-перше, неефективність регулювання ринку, високі податки та інші платежі роблять економічно вигідним порушувати закон, незважаючи на ризик покарання. По-друге, витрати на імміграційний контроль після досягнення певного рівня стають вищими, ніж та шкода і втрати, які спричиняє нелегальна міграція. Тому суспільству вигідніше визнати певну кількість нелегалів, ніж постійно збільшувати видатки на посилення контролю [2].
Так, останніми роками деякі європейські країни - Бельгія, Греція, Іспанія, Італія, Люксембург, Португалія, Франція, Швейцарія - вдалися до "імміграційних амністій", які полягають у легалізації іноземців, котрі проживали в країні нелегально, проте не були помічені у порушеннях закону, працюють, мають необхідний заробіток. Ними скористалися понад 1,5 млн. осіб. Критерії відбору тих, хто міг сподіватися на "амністію", були досить різними: сімейний критерій; критерій сфери зайнятості; стану здоров'я; навчання; термін перебування в країні тощо [4].
Критики "імміграційних амністій" стверджують, що замість зменшити приплив нелегальних працівників періодична легалізація їх заохочує, адже люди вдаються до нелегального працевлаштування в надії, що з часом його буде легалізовано. Противники "імміграційних амністій" закидають також урядам, що ці акції свідчать про їх неспроможність регулювати міграційні процеси, більше того, небажання здійснювати відповідну роботу, оскільки замість розробки детального законодавства, створення адміністративних органів, налагодження їх роботи набагато легше час від часу просто вдаватися до легалізації "нелегалів".
Поряд із висловлюваннями проти, існує багато аргументів на користь цих акцій. По-перше, легалізація виводить людей із "тіні", дозволяє їм отримати кращу роботу і умови проживання, стати більш корисними членами суспільства. Вона звужує базу для правопорушень як з боку нелегальних мігрантів, так і громадян, які сприяють "нелегалам" або використовують їх, і тому є вкрай важливою з погляду національної безпеки. Легалізація забезпечує уряди

 
 

Цікаве

Загрузка...