WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Кримінологічний аспект стратегії формування та розвитку електронного банкінгу - Реферат

Кримінологічний аспект стратегії формування та розвитку електронного банкінгу - Реферат


Реферат
на тему:
Кримінологічний аспект стратегії формування та розвитку електронного банкінгу
Глобалізація світової економіки під впливом транскордонних засобів електронної телекомунікації, зокрема Інтернет, надає широкі технологічні можливості для здійснення господарської діяльності. Важливою складовою цієї діяльності є оперативне (швидке) здійснення розрахунків, управління фінансовими потоками, у тому числі на міждержавному рівні із застосуванням міжнародної банківської системи електронних платежів.
В останні роки національна і міжнародна кредитно-фінансова системи, у тому числі й корпоративні банківські інформаційні системи електронних платежів, зазнали значних технологічних перетворень, пов'язаних з інтеграцією з Інтернет. Банки найбільше зацікавлені у такій інтеграції, зокрема, у реалізації ідей: "віртуальних грошей" (е-mane), "пластикової електронної валюти" "електронних гаманців" і т.ін.
Однією з постійно існуючих проблем при цьому є безпека формування та розвитку глобальних електронних інформаційних систем під впливом нових здобутків науково-технічного прогресу у сфері інформатики [1-18].
Різні проблеми розвитку інформатизації суспільства, у тому числі у сфері економіки, знайшли широке висвітлення у публікаціях вітчизняних та зарубіжних дослідників. Серед вітчизняних дослідників можна відмітити таких, як Д.С. Азаров, В.М. Брижко, В.М. Бутузов, В.Д. Гавловський, Р.А. Калюжний, В.Я. Мацюк, А.А. Музика, В.А. Некрасов, Б.В. Романюк, І.Ф. Хараберюш, О.І. Хараберюш, М.Я. Швець, В.К. Шкарупа та ін.
Мета проведення дослідження була визначена комплексно: у контексті кримінологічного аспекту суспільних відносин у інформаційній сфері стосовно кіберзлочинності та визначення кримінологічних досліджень як джерела формування міжнародного інформаційного права й інформаційного права України у аспекті міжнародної та національної безпеки.
Серед основних завдань дослідження було визначено прогнозування нових напрямків протидії кіберзлочинності, у тому числі у аспекті проблематики національної та міжнародної безпеки у сфері застосування сучасних комп'ютерних інформаційних технологій, як основи формування інформаційного суспільства.
Розкриття основних результатів дослідження пропонується, виходячи з того, що як інновація, нині серед практиків і у наукових колах виношуються нові ідеї розвитку економіки суспільства під впливом здобутків інформатики. За приклад, пропонується звернути увагу на новий різновид електронного банкінгу: інтеграцію через Інтернет банківського та бухгалтерського обслуговування приватних підприємців, особливо тих, бізнес яких здійснюється на основі індивідуальної трудової діяльності. При цьому банк традиційно не виступає в ролі податкового агента, а надає тільки інформаційні послуги, у тому числі стосовно підготовки документів бухгалтерського обліку та податкової звітності клієнту. При цьому клієнт-підприємець має можливість не тільки здійснювати оперативний управлінський контроль своєї фінансової спроможності, але і за своїм підписом сплачувати з банківських рахунків податки, інші обов'язкові платежі та звітувати у відповідних державних органах про результати своєї господарської діяльності, у тому числі із застосуванням електронного підпису.
Для деяких вітчизняних фінансистів та правників сьогодні це може здатися фантастикою. Але, свого часу, фантастикою здавалися ідеї першопрохідців електронного світу. "У телефоні стільки слабких місць, що його не можна серйозно розглядати як засіб для спілкування", - зазначала внутрішня інструкція компанії Western Union у 1876 році. Нині телефонний е-банкінг зробив цю компанію всесвітньою. Том Ватсон, засновника ІВМ, колись скептично говорив, що на світовому ринку може знайтися попит на 5 комп'ютерів. Нині важко уявити солідний банк без комп'ютерної інформаційної системи. "Немає ніяких підстав думати, що хтось захоче мати комп'ютер у своєму домі", - говорив у 1977 році Кен Ослон, засновник корпорації Digital Equipment …. [11].
Подальші дослідження подібних прогнозів в історії формування інформаційного суспільства та коментарі стосовно розвитку електронних інформаційних технологій - справа часу і зацікавлених у цьому дослідників.
Як приклад, тільки в Україні кількість Інтернет - користувачів, за даними компанії MMG (Miniwatt's marketing group), з 2000 до 2005 років збільшилася у 25 разів і становить приблизно 5 млн. (11,3 % населення) [9]. Кількість магазинів в російському Інтернет за 2006 рік збільшилася приблизно на 47 %. За оцінками експертів Інтернет - корпорації Яндекс, у 2006 році російський ринок стосовно роздрібної електронної торгівлі товарами із застосуванням Інтернет зріс на 42 %. Обороти західної е-торгівлі зросли приблизно на 25 % [10].
Останнім часом для оперативного фінансового обслуговування у сфері Інтернет - торгівлі з'явилася нова послуга банківської діяльності, яка отримала на практиці умовну назву - мобільного електронного банкінгу (мобе-банкінг). Ця послуга вже практикується багатьма банками передових у технічному відношенні країн шляхом агрегації з послугами електронних (пластикових) кредиторських та дебіторських карток, а також розширення мережі банкоматів. Агрегація Інтернет та стільникової мобільної телефонії дала нові прояви і правовідносин у фінансовій сфері.
Звертає на себе увагу наступне повідомлення у засобах масової інформації. 12 лютого 2007 року Асоціація операторів мобільного зв'язку (GSMA), яка об'єднує операторів стандарту GSM, у співпраці з MasterCard (у якій приймають участь 25 тисяч банків) оголосили про розробку пілотної програми зі створення грошових переказів через стільникові телефони. Передумовами цього є те, що у 2006 році в різних країнах тільки мігранти відправили додому в загальній кількості 200 млрд. дол. Нова технологія покликана спростити відправлення грошей на транскордонному рівні і до 2012 року у чотири рази збільшити світовий обсяг грошових переказів. MasterCard і 19 операторів мобільного зв'язку з клієнтською базою 600 млн. у 100 країнах світу вже почали випробувати електронну систему міжнародних грошових переказів. За повідомленнями учасників ринку, серед них найбільші міжнародні оператори мобільного зв'язку Vodafone, індійський Bharti Airtel, єгипетський Orascom Telecom,

 
 

Цікаве

Загрузка...