WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Деякі аспекти удосконалення та оптимізації національної системи протидії організованому наркобізнесу і наркоманіям - Реферат

Деякі аспекти удосконалення та оптимізації національної системи протидії організованому наркобізнесу і наркоманіям - Реферат

служби за незаконний наркообіг (незаконне переміщення через державний кордон) порушено 76 кримінальних справ, але невідомо, скільки - за наркозлочини у складі організованих груп або міжнародних злочинних організацій.
Примітка. Зазначені "важкі" наркотики і психотропи не потрапляють у жодному разі на територію України з повітря, як це буквально має місце у країнах-виробниках кокаїну, коли наркопродукт скидають у важкодоступних місцевостях, наприклад Колумбії, з гелікоптерів у визначеному місці і визначений час, потім він "розтаскується" партіями перевізниками по свій країні далі, а проходить митний контроль України.
За 9 місяців 2006 року підрозділами Служби безпеки України з незаконного наркообігу вилучено 1,022 кг героїну, 1, 410 кг кокаїну та більше 14 кг психотропних речовин (амфетаміну, МДМА), які не виробляються на території України і мають виключно контрабандне походження і пройшли митний і прикордонний контроль, що підтверджує вкрай низьку ефективність організації взаємної роботи і спільної протидії контрабандному наркобізнесу. Загалом по Україні ліквідовано 113 каналів контрабанди наркотиків, припинено діяльність 29 організованих груп та 1 транснаціональної злочинної організації, що доводить підвищений інтерес міжнародного і особливо небезпечного транснаціонального наркобізнесу до нашої країни. Але ці тенденції проявляються на ґрунті вкрай низької взаємодії правоохоронних органів та відсутності надійного заслону наркоекспансії на державному кордоні України.
На сьогодні бракує системи індикаторів ризику контрабанди новими шляхами; не вивчено та не досліджено вже наявні типові способи приховування та камуфляжу наркотиків, схеми переміщення наркозасобів через державний кордон України; не прогнозується поява нових способів контрабанди на конкретних ділянках державного кордону; не враховуються можливості проактивної (випереджальної) діяльності щодо недопущення вчинення контрабанди.
Основним показником протидії контрабанді наркозасобів на території України може бути реальне скорочення вилучення обсягів наркотиків і психотропів іноземного виробництва усередині країни з нелегального обігу за умов їх сталих великих конфіскацій на кордоні або шляхом проведення контрольованих поставок; кількість арештів та засудження злочинців за контрабанду; реальне зменшення кількості вилучень з незаконного експортного наркообігу контрабандної наркосировини українського походження на території наших найближчих сусідів.
При проведенні оперативно-розшукової діяльності підрозділами органів охорони державного кордону переважну кількість наркозасобів затримано при вивезенні з України - експортний наркобізнес - 70 %, а поза пунктами пропуску - близько 60 %. Практично всі випадки затримань поза пунктами пропуску здійснено на російській, білоруській та молдавській ділянках державного кордону. Причому, наявна відверта тенденція превалювання кількості вилучених наркозасобів, що вивозяться з України (експортний наркобізнес), над тими речовинами, що контрабандно завозяться в Україну (імпортний наркобізнес), що підтверджує гостру потребу в підвищенні рівня протидії внутрідержавному сировинному наркобізнесу. Наприклад, затримання та вилучення наркотиків за роками при завезенні в Україну: 2004 рік - майже 164 кг, при вивезенні з України - 315,8 кг; 2005 рік, відповідно, - 134,6 кг і 524,3 кг; за 9 місяців 2006 року, відповідно, - майже 94,2 кг і 210,5 кг.
Перевагу імпортного сировинного наркобізнесу з території України до сусідніх держав підтверджують дані вилучень за видами наркотиків за 2006 рік:
- марихуана - в Україну завезено понад 54 кг, вивезено маже 65 кг;
- макова солома, відповідно, - 23,8 кг 94 кг;
- коноплі - 14,5 кг і 26,8 кг;
- гашиш - 0 кг та 1,4 кг.
У разі запиту у правоохоронних органів Російської Федерації - Федеральної служби з контролю за обігом наркотиків, Республіки Білорусь та Молдови можна було б проаналізувати факти вилучень української контрабандної наркосировини на території Росії та виявити негативні тенденції у розвитку наркоситуації на території країн-сусідів України та розробляти перспективні плани взаємодії і проведення спільних міждержавних заходів протидії міжнародному наркобізнесу в регіоні.
Потребує активізації і оперативно-розшукова діяльність органів Служби безпеки України на цьому напрямку. Так, лише кожна четверта кримінальна справа порушується за матеріалами оперативно-розшукових справ.
З огляду на вищезазначене, пропонується наступне.
Кабінету Міністрів України розробити:
- Закон України "Про профілактику поширення наркоманій";
- Проект закону України "Про національну політику в галузі наркологічної безпеки України";
- Проект доповнень до Закону України "Про рекламу" щодо заборони будь-яких рекламних послуг, товарів, предметів, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини, прекурсори або їх назви, зображення, логотипи тощо;
- Проект закону України "Про внесення змін до закону України "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів" від 15 лютого 1995 року" у частині застосування статті 9. Використання об'єктів масового перебування громадян для вживання чи збуту наркотичних засобів або психотропних речовин;
- у передбаченому законом порядку увійти до Верховної Ради України із законодавчою ініціативою про внесення змін до Кримінального кодексу України, інших законодавчих актів щодо декриміналізації злочинів, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 309 КК України;
- разом зі Службою безпеки України, Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством науки і освіти України, Міністерством охорони здоров'я України - Державну програму профілактики наркоманії серед населення України на 2007-2010 роки;
- з метою нейтралізації та протидії наркотичній злочинності в України розробити та затвердити Комплексну програму протидії контрабанді наркотиків через державний кордон України (за аналогією "Контрабанда СТОП").
Список використаних джерел
1. Болотин В., Болотин И. К вопросу административно-правового и гражданско-правового противодействия экономическим потерям общества, связанным с наркотическими средствами и психотропными веществами // Междунар. науч. - практ. журнал "Закон и жизнь". - Кишинэу: "Динамо" и М.А.", 2005. - № 1. - 58 с.
2. Роганов С.А. Расследование преступлений в сфере нетрадиционного наркобизнеса. - СПб.: Изд-во "Юрид. центр России", 2005. - 549 с.
3. Смирнова І.В. Тенденції формування національної антинаркотичної політики України //Боротьба з орг. злочинністю і корупцією (теорія і практика). - К.: Міжвідомч. наук. - дослід. центр з проблем боротьби з орг. злоч., 2006. - № 14.
4. Чуркин А.А., Мартюшов А.Н. Краткое руководство по использованию МКБ-10 в психиатрии и наркологии. - М.: Изд-во "Триада-Х", 1999. - 232 с.
5. Смирнова І.В. Досвід Адміністрації США з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків (DEA) // Боротьба з орг. злочинністю і корупцією (теорія і практика). - К.: Міжвідомч. наук. - дослід. центр з проблем боротьби з орг. злоч., 2005. - № 12.

 
 

Цікаве

Загрузка...