WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Деякі аспекти удосконалення та оптимізації національної системи протидії організованому наркобізнесу і наркоманіям - Реферат

Деякі аспекти удосконалення та оптимізації національної системи протидії організованому наркобізнесу і наркоманіям - Реферат

наркоділерів, вони найчастіше утворюють фрагменти транспортних артерій наркомережі, де використовуються як "носії", особливо, героїну, у біологічних контейнерах, таких як піхва у жінок, шлунки у так званих "мулів" - перевізників наркотичних засобів, або зашивання під шкіру на стегнах і сідницях. Спрацьовує правило використання наркобізнесом шляхів переправлення нелегальних мігрантів. Це доводить, що наркобізнес налагодив взаємодію з іншими видами організованої злочинної діяльності та згрупувався у світових масштабах [5, с. 80].
За збут наркотиків відбувають покарання в місцях позбавлення волі представники 20 країн світу: Афганістану, Пакистану, Ірану, Йорданії, Нігерії, Сирії, Польщі, Болгарії, Угорщини тощо, а також члени етнічних наркоугруповань.
У травні 2006 року в м. Києві затримано громадянина Нідерландів (етнічного афганця), в якого вилучено 1920 пігулок "екстазі", які він контрабандним шляхом на власному автомобілі привіз із Голландії.
Цього ж місяця в Закарпатській області в Ужгородському районі затримано громадянина Польщі, в якого вилучено 1015 пігулок "екстазі" (за цінами "чорного" ринку, їх вартість становить понад 100 тис. грн.), а також револьвер системи "Наган" та 219 набоїв.
В даному разі основу протидії міжнародному/транснаціональному наркобізнесу має складати не сам факт затримання перевізника та конфіскації наркозасобів на території України, а заплановане відстеження та "накриття" всього ланцюгу наркобізнесової діяльності, встановлення: кому передбачалося здати нарковантаж, в яких нічних установах та місцях дозвільного перебування молоді планувався збут і т. ін. Ефективність подібних затримань, взятих окремо, є невисокою, натомість затриманих контрабандистів поїдуть нові.
Потребується формування інституту офіцерів зв'язку з питань боротьби з контрабандним наркобізнесом при дипломатичних представництвах України і міжнародних антинаркотичних організаціях, таких як Управління по наркотиках і злочинності ООН, Адміністрації США з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків (DEA), Федеральна служба з контролю за наркотиками Російської Федерації.
Працівники ДБНОН МВС України, УБНОН МВС України у Дніпропетровській обл. спільно з правоохоронцями Угорщини на Закарпатті у липні 2006 року при проведенні оперативної закупівлі викрили злочинну групу наркоділків з міжнародними зв'язками. Вилучено 15 тис. пігулок "екстазі" з Угорщини вартістю понад 1,5 млн. грн. Це свідчить про оформлення вітчизняного наркобізнесу і його організованість, якщо фігурують подібні "чорні" суми, які заробляються для продовження наркобізнесу і розгортання його інфраструктури.
Залишається невирішеним дуже важливе питання: скільки зареєстровано і розслідувано злочинів, вчинених у складі наведених та інших розкритих і ліквідованих організованих груп, що спеціалізуються на вчиненні наркобізнесу. Щороку у статистиці МВС України фіксується показник "Ліквідовано ОЗГ" і "Ліквідовано міжнародних наркоканалів" без представлення статистики щодо зареєстрованих і закінчених досудовим і судовим провадженням кримінальних справ по цих позиціях, які є основоположними у протидії наркобізнесу.
На підтвердження цього: протягом 9 міс. 2006 року задокументовано 14,9 тис. фактів збуту наркотиків, 3,3 тис. злочинів скоєно у складі групи, пред'явлено 14,1 тис. обвинувачень та до суду направлено 5,7 тис. справ відносно наркозбувальників без зазначення "у складі ОЗГ".
Стала тенденція щорічного зростання виявлених і ліквідованих міжнародних наркоканалів, статистика з високими показниками МВС України щодо ліквідованих ОЗГ жодним чином не впливає на "географію" контрабандного постачання в Україну наркозасобів. Традиційно експортна контрабанда триває стосовно амфетамінів, метамфетамінів, "екстазі" та ЛСД з територій Західної Європи; ефедрину, наркомістких лікарських препаратів - з Румунії, Молдови, Болгарії; кокаїну - з Андського трикутника; героїну - з Афганістану у складних схемах транспортування (транзитом). Проблемним питанням залишається облік та організація боротьби з контрабандним вивезенням наркозасобів з території України до найближчих сусідів, у першу чергу, - до Російської Федерації, відокремлені показники чого відсутні у статистиці МВС України.
Статистичні дані свідчать про зниження активності боротьби з організованими злочинними групами, що діють у сфері незаконного обігу наркотиків, при тому, що загальна кількість виявлених злочинів даної категорії в цілому по Україні збільшилась. Правоохоронними органами України, насамперед спецпідрозділами Міністерства внутрішніх справ України, ліквідовано організованих злочинних угруповань у сфері незаконного наркообігу у 2004 році 43, у 2005 - 39. Не відомо, скільки за 9 міс. 2006 р. ДБНОН вульгарно показує цифру 39, як за 2005 рік. Це ж формалізм!
Стосовно учасників цих ОЗГ направлено до суду у 2004 році 114 кримінальних справ, у 2005 - 96 та за 7 місяців 2006 року - 58.
Також у 2004 році викрито 12, 2005 - 7 і за 7 місяців 2006 року - 5 ОЗГ, що використовували доходи від незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин. Протягом 9 міс. 2006 року виявлено 159 злочинів по лінії використання доходів від незаконного наркообігу, за вчинення яких затримано 147 осіб, закінчено провадженням та направлено до суду 136 кримінальних справ. Дані не можна прив'язати до попередніх показників (у складі перелічених ОЗГ за 2006, чи ні), вони є різними і викликають великі сумніви. Плутанина у статистиці може бути спровокованою штучно, щоб неможливо було розібратися з реальним станом речей.
Відповідно до даних Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України, що підтверджується даними Міністерства внутрішніх справ України, протягом 2004 - 2006 років наркотичні речовини та лікарські засоби переважно переміщувались через державний кордон України з півдня та заходу країни на схід та північ, тобто з країн Східної Європи і Республіки Молдова до Російської Федерації та Республіки Білорусь.
Протягом 9 місяців 2006 року в цілому по Україні органами Державної митної служби з незаконного наркообігу вилучено майже 102 кг наркотичних речовин, більше 28 тис. таблеток, 188 ампул, понад 1 кг психотропних речовин і 2 кг прекурсорів. У той самий час підрозділами МВС України вилучено загалом по країні з НОН понад 35 т наркозасобів, більше 4 кг психотропних речовин, 373 кг прекурсорів. Порівнюючи з даними МВС України, стає зрозумілим, що мінімальні вилучення "важких" наркотичних засобів і психотропів Державною митною службою України при їх величезних обсягах вже усередині країни доводять майже повну відсутність системи з перехоплення наркозасобів на державних кордонах країни, всі вилучені наркозасоби -контрабандного проходження. Серйозною прогалиною в роботі митників є відсутність даних про великі вилучення на кордоні "важких" наркотиків і психотропів, коли вони потім виявляються у незаконному наркообігу у середині країни, а також відсутність у статистиці даних щодо походження наркозасобів - вивіз з території України, або завезення на її територію контрабанди наркозасобів.
За 9 місяців 2006 року органами Державної митної

 
 

Цікаве

Загрузка...