WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Деякі аспекти удосконалення та оптимізації національної системи протидії організованому наркобізнесу і наркоманіям - Реферат

Деякі аспекти удосконалення та оптимізації національної системи протидії організованому наркобізнесу і наркоманіям - Реферат

показників СІН на здорове міське населення України.
Найбільш ураженим регіоном є Автономна Республіка Крим, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська області та місто Київ, де на долю цих регіонів припадає 58 % від усіх облікованих наркоспоживачів України. Найбільший приріст облікованих споживачів наркотиків у 2006 році зареєстрований у Миколаївській (68,3 %), Львівській (50,4 %), Донецькій (27,2 %) та Херсонській (44,1 %) областях, місті Севастополі (36,8 %). Разом з тим, найбільша кількість оперативних закупок (769) проведена у Луганській області, що не вплинуло жодним чином на зниження рівня наркоспоживання (+ 25,6 %, але тут зареєстрований найвищий показник з надходження наркозасобів міжнародними каналами - 18); у Запорізькій області проведено 501 оперативну закупку і не перекрито жодного міжнародного каналу наркозасобів, але приріст наркоспоживання є сталим і складає +6,4 %; у Миколаївській області проведено 352 оперативні закупки і 11 контрольованих поставок, викрито всього 2 міжнародні канали, в результаті по Україні ця область має найвищий показник наркозалежних. Якщо порівняти з Одеською областю, де проведено майже таку ж кількість оперативних закупок - 354, а от контрольованих поставок 15 і викрито 19 міжнародних каналів, то зрозуміло, чому динаміка зниження наркоспоживання суттєво знизилася - 30 %. Необхідно гармонічно поєднувати заходи силової протидії незаконному наркообігу, об'єднуючи разом і оперативні закупки, і контрольовані поставки, наголошуючи на виявленні міжнародних каналів наркопостачання, особливо у прикордонних з іншими державами областях, у першу чергу, з Росією і країнами Західної Європи.
Рівень розповсюдженості вживання наркозасобів є вищим на півдні та сході України, меншим - на заході, що обумовлено об'єктивними причинами: у східних регіонах розвинена важка промисловість, рівень урбанізації - високий, на півдні розвинений морський транспорт і вантажоперевезення, завдяки чому популярним для наркобізнесу морським шляхом постачаються наркозасоби, відносно невисоким рівнем ураження наркоспоживання відмічаються західні регіони, що детермінується заробітчанством у Західній Європі переважної кількості молодого і дорослого населення цих земель.
За соціальним станом серед наркоманів переважають безробітні - 74,5 %, кількість робітників складає 9,3 %, службовців - 0,6 %, учнівської та студентської молоді - 2,8 %, інших верств населення - 17,2 %. Із загальної кількості осіб, які перебувають на обліку, понад 70 % становлять молоді люди віком до 29 років, неповнолітні - 3 % жінки - 17,7 %. Особливо вражає зростання кількості наркоспоживачів серед сільських жителів - 23,2 %.
Протягом 2002-2006 років наркоманами та особами в стані наркотичного сп'яніння скоєно 72,5 тис. злочинів корисливо-насильницької спрямованості, з яких 2,6 тис. убивств, тяжких тілесних ушкоджень, розбоїв та грабежів.
Відсутність дієвої системи індивідуальної профілактики наркоманії та вчинення на цьому ґрунті тяжких та особливо тяжких злочинів виступає суттєвим чинником повторної і рецидивної наркозлочинності та загальнокримінальної.
У 2006 році працівниками міліції на оперативний облік поставлено 20,6 тис. осіб, причетних до незаконного обігу наркотиків, усього ж на обліку перебуває понад 454 тис. таких осіб, у тому числі 243,5 тис. засуджених або таких, що перебувають під слідством, уже цього року їх обліковано 23,3 тис.
Міністерство охорони здоров'я України наголошує на тому, що система збору даних та обліку МВС України не може цілком відображати стан наркоситуації, тому що лише у червні 2006 року МВС України на облік поставлено понад тисячу осіб за правопорушення у сфері НОН, у тому числі до цієї кількості потрапили особи, які незаконно (не за медичним призначенням) вживають наркозасоби. У такому разі не можна говорити про високе фахове значення даних ДБНОН МВС України.
Система охоплення стаціонарним лікуванням Міністерства охорони здоров'я України хворих на розлади психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин (у нашому разі - лише наркотичних засобів без психотропних речовин та аналогів перших і других) у 2005 році дає невтішні результати. На загальну кількість поширеності розладів психіки в результаті вживання наркозасобів, тобто кількість наркозалежних, що перебувають на диспансерному наркологічному обліку, склала на 01.01. 2006 року 84 тис. 325 осіб з показником 179 осіб на 100 тис. здорового населення, ще 32 тис. 663 осіб - на профілактичному обліку (після проходження лікування у стаціонарі), тобто, на наркологічному обліку перебувало загалом майже 117 тис. осіб з наркотичними проблемами; всього по Україні лише 11 тис. 339 були охоплені стаціонарним лікуванням і 28 тис. 304 - амбулаторним, разом - 39 тис. 643 особи перебували на наркологічному обліку із загалу 117 тис., тобто, наркологічною службою було охоплено лише 33,8 % від загальної кількості облікованих наркоспоживачів, менше половини тих, хто потребує надання наркологічних послуг.
У такому разі подальша видача ліцензій Міністерством охорони здоров'я України на відкриття численних комерційних наркологічних закладів при реальному знищенні державної наркологічної служби представляється засобом збагачення величезної купи наркологів за рахунок мінімального охоплення тих, хто потребує реальної наркологічної допомоги. Безумовно, якщо статтею 14 Закону України "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними" передбачено можливість добровільного лікування наркозалежних у лікувальних закладах різних форм власності, не можна беззаперечно перешкоджати цьому, але вимоги статті Закону України не передбачають знищення державної системи наркологічної допомоги за рахунок роздуття її комерційної складової. Це жодним чином не вирішує проблеми третинної профілактики наркоспоживання, а створює легальну можливість збагачуватися комерсантам-наркологам за рахунок людського горя, здоров'я і життя.
Протягом 2006 року виявлено 51,4 тис. наркозлочинів, 49 %, або 20,2 тис. складають тяжкі та особливо тяжкі (для порівняння: за 2005 рік у сфері незаконного наркообігу вчинено 65,017 тис. злочинів, серед яких тяжких та особливо тяжких - 24,4 тис.).
Цікаво, на наш погляд, отримати від Судової адміністрації України дані: скільки закінчено судовим провадженням з винесенням вироку кримінальних справ у 2005 році за ці 65 тис. наркозлочинів, зокрема, - за вчинення понад 24 тис. тяжких та особливо тяжких деліктів у сфері НОН. Тоді можна говорити про якість слідчо-судової правопорушень у сфері НОН.
Попит на наркотики породжує їх пропозицію та навпаки, незаконна пропозиція (організований наркобізнес) стимулює цей попит. До незаконного обігу наркотиків залучаються громадяни, які вбачають у ньому досить легкий і швидкий спосіб збагачення. Серед них -69 % непрацюючі, половина - у віці до 30 років, значний прошарок яких складають жінки та підлітки, остання з яких є соціально незахищеними і все частіше використовуються наркоділками.
Однією з проблем для України є нелегальні мігранти. Виступаючи водночас в якості кур'єрів і

 
 

Цікаве

Загрузка...