WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Службово-функціональні виміри юридичної діяльності - Реферат

Службово-функціональні виміри юридичної діяльності - Реферат

спеціаліста, який може робити якусь справу. Робочусилу завжди можна і потрібно використати незалежно від кваліфікації і місця перебування. Відношенні корисності, використання завжди скеровано проти людини, проти особистості. Це - речові відносини.
Панування ринкової економіки і пов'язане з ним панування речових відносин призводить до викривлення свідомості і всієї психіки людини. Психологія людини - споживача, влаштована таким чином, що вона намагається розширити сферу свого споживання, і готова споживати все, що можна, включаючи й інших людей і всю природу, що вносить свій внесок у сучасну економічну ситуацію і призводить до екологічної проблеми.
Тому одним із механізмів координації ринкової економіки є економічна культура юриста. Курсанту (студенту) потрібно розкрити її зміст, компоненти, принципи та функції.
3. Важливим для практичної діяльності юриста є "Логічні засади професійно-юридичної гри". В даному випадку гра не служить розважанням, радощам людини, а здійснюється заради практичної мети - виконання службових обов'язків. Вона формою вільного самовиявлення юриста, яка передбачає реальну відкритість світові можливого й розгортається у вигляді виконання правових смислів.
Зміст рольової гри реалізується юристом у взятій на себе ролі (посаді), згідно з певними правилами поведінки - матеріальними і процесуальними нормами, що регулюють її виконання. Юрист постійно виконує рольову, а точніше професійно-юридичну гру, яку повинен виконувати не за наказом (це протилежність гри), а в міру потреби, усвідомивши свою потребу перед громадянами, суспільством в цілому.
Юридична діяльність має естетичний аспект гри, відображає гру душевних сил (уяви і розуму), що сприяє реалізації своєї індивідуальності. Гра тих чи інших духовних сил людини пов'язана із вільною грою професійних відчуттів, які приносять задоволення. Юрист повинен грати лише красою, гармонією, рівновагою. Чим більше краси буде у його професійній діяльності, тим більше він вникатиме у неосягнуті іншими особами таємниці буття. Без краси юрист не має можливості зрозуміти суть правового явища.
Тобто юридична діяльність подібна до шахової гри. Перший хід повинен бути у юриста, і він повинен виграти партію. У шахах нечесності не проходять, все логічно обґрунтовано, гармонія полягає в тому, що кожному ходу одного партнера відповідає один хід іншого і т.д. Правила шахів є непорушними і математично обґрунтованими.
Тому курсантові (студентові) необхідно приступити до висвітлення математичної культури юриста, її компонентів, принципів та функцій.
Цінності професійно-юридичної гри завжди релятивні, умовні: умовно існує противник, боротьба, перемога і т.д. Моральні цінності, а особливо вищі - безумовні. Для професійної культури юриста у професійно-юридичній грі є певний "набір святинь", тобто заборона робити нечесні фальшиві прийоми з метою будь-яким способом розкрити, наприклад, злочин. Наявність такого "набору святинь" є ознакою моральної стабільності і можливості юриста думати логічно. Так що логічний зміст має не сама професійно-юридична гра, а спосіб її організації, юридичний досвід, вміння володіти акторськими прийомами.
Далі курсант (студент) готує матеріал "Акторська культура юриста" і висвітлює його при відповіді.
4. До висвітлення теми "Службовий етикет юриста в екстремальних ситуаціях" необхідно підійди з такою послідовністю, в якій перше місце займає поняття екстремальної ситуації.
Екстремальними (від лат. - крайній, граничний) називають ситуації, які ставлять перед людиною великі труднощі, зобов'язують її до повного, крайнього, граничного напруження сил і можливостей, щоб справитися з ними і вирішити поставлене завдання.
Вся юридична діяльність міститься в житті суспільства і його громадян, у зіткненні мети і намірів різних людей, невгамовну спрагу задоволення потреб (часто деформованих), в конфлікти, кипіння пристрастей, загостренні почуттів - все те, що містить реальне життя. Юридична справа - це життєві випадки, які є предметом юридичного розгляду. Із них не можливо виключити людину зі всією складністю її поведінки та відносин і вирішувати юридичні завдання, обмежуючись одним правом. Підготовка до того, щоб розібратися у всій гамі психологічних відтінків і залежностей, характеризують реальну підготовку юриста.
Особливо високим рівнем екстремальності володіють надзвичайні обставини - явища і фактори природного, техногенного чи соціального характеру, які часто порушують нормальне життя населення, суспільну небезпеку і порядок на певній території. Це - дія стихійних сил природи (землетруси, урагани, лісові пожежі, епідемії і епізоотії та ін.), аварійні зміни техносфери (аварії на хімічних, екологічно небезпечних виробництвах, атомних електростанціях, катастрофи транспорту, руйнування будівель і т.д.) та соціальні катаклізми (масові безпорядки, терористичні акти, захоплення заручників і літаків, дії незаконних збройних формувань, групова протидія силам правопорядку і т.д.).
В екстремальних умовах практично завжди застосовуються силові прийоми та вогнепальна зброя (особливо це стосується працівників міліції та працівника інших силових структур). Йдеться про використання фізичної сили і вогнепальної зброї не для самозахисту, а для виконання службового обов'язку. Тому курсанту (студенту) необхідно висвітлити зміст фізичної і вогнепальної культури працівників міліції, розкрити компоненти, принципи та функції. Але при цьому більше наголошувати про перебування в екстремальних ситуаціях.
Творчим завданням є для курсанта (студента) виокремити службовий етикет із зовнішньої культури юриста і розкрити його зміст на випадок екстремальних ситуацій. Звичайно, у спокійній обстановці юрист має можливість дотриматися всіх вимог службового етикету, але в екстремальних ситуаціях приходитися чимось нехтувати, а інше виконувати бездоганно. Перейшовши до висвітлення зовнішньої культури юриста, її компонентів, принципів, функцій, слід надавати перевагу екстремальним ситуаціям, яких в професійній діяльності скоріше більше, ніж у звичайних, буденних.
Література
Концепции современного естествознания / Под ред. С.И. Семигина.- Ростов н/Д, 2001.
Теорія оперативно-службової діяльності правоохоронних органів України. - Наукове видання / За ред. В.Л. Регульського. - Львів, 2000.
Гадамер Г.-Г. Істина і метод / Пер. з нім. У 2-т. Т.І. Герменевтика І. - К., 2000.
Ріх А. Хозяйственная этика / Пер. с нем. М., - 1996.
Смоляренко А.М. Юридическая педагогика. - М., 2000.
Сливка С.С. Самозахист населення: моральний аспект. - Львів, 1996.
Етика ділового спілкування. - К., 1999.
Перминов В.Я. Философия и основания математики. - М., 2001.
Шуман А.Н. Философская логика: Истоки и эволюция. - Минск, 2001.
Этика сотрудников правоохранительных органов / Под ред. Г.В. Дубова: Учебник. - М., 2002.
Политическая и экономическая єтика / Пер. с нем. - М., 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...