WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Онтологія та деонтологія юриста - Реферат

Онтологія та деонтологія юриста - Реферат

за межами юридичної установи, дома, на відпочинку і т.д. Він повинен завжди бути готовим прийти на допомогу людям.
Юрист виконує ті обов'язки, які закладені в онтології Всесвіту. Всесвіт ніби чекає на його деонтологічний процес. Цей процес повинен бути таким, щоб "терапевтично" втручатись у порушення гармонійності іншими особами. Але "лікуючи" хворе суспільство, юрист не повинен сам порушувати онтологічних засад. Тобто правові рішення повинні бути справедливими і людина, яка заслуговує покарання, повинна бути покараною.
Деонтологічні засади юриста пов'язані з професійною етикою. Тому потрібно висвітлити спільні та відмінні риси між юридичною деонтологією та професійною етикою, принципи та їх функції. Окремо зупинитися на деонтологічній правосвідомості. Показати , що окремих видів свідомості не існує (це стосується лише почуття). Але виняток становить правова свідомість та релігійна свідомість, що потребує аналізу їх існування. Деонтологічна правосвідомість не є видом, а тільки проявом правосвідомості у конкретний момент при виконанні службових обов'язків. Зміст деонтологічної правосвідомості залежить від службових обов'язків окремих юридичних спеціальностей, (на цьому треба зупинитися окремо).
Деонтологія юриста полягає не тільки у прийнятті рішення, у покаранні людей, а й здійсненні правового виховання. Найбільш значимим у юриста є обов'язок навчити людину захищати себе від злочинних посягань. Суть самозахисту не повинна зводитись до фізичних дій, технічного оснащення, а й до віктимологічних аспектів. Тобто людина повинна звинувачувати не тих, хто зробив її зло, біль, а передусім себе, що стало наслідкомнедотримання норм природного права.
4. "Зв'язок юридичної деонтології з іншими науками" - це питання не тільки першої лекції. З висвітленням наступних тем все більше усвідомлюється цей зв'язок і поглиблюються знання з багатьох наук.
Слід наголосити, що юридична деонтологія пов'язана практично з усіма науками, які існують. Йдеться передусім про ті науки, які вивчаються у середній школі та у вищому навчальному закладі юридичного профілю.
У середній школі вивчаються основи гуманітарних, природних, точних і спеціальних наук. Гуманітарні науки: мова, література, історія, суспільствознавство, географія, основи правознавства та інші дають можливість сформувати загальну уяву про життя людини на Землі, її проблеми та способи їх вирішення. Гуманітарний кругозір потрібно постійно розширювати, а не обмежуватися тим, що було вивчено раніше. Кожна із цих наук стає у пригоді юристові щоденно. Тому й не дивно, що вступні іспити на юридичні факультети проводяться саме з гуманітарних дисциплін.
Природничі науки середньої школи: природознавство, біологія, зоологія, хімія, анатомія і фізіологія людини та ін. стають у пригоді юристові не тільки у конкретних випадках, де ці знання потрібно розширювати, а в розумінні життя у Всесвіті. Адже рослинний і тваринний світ передували появі людини. Людський організм діє синхронно до рослин і тварин, тому так само синхронно повинна працювати й розумова діяльність, зокрема юридична.
До точних наук: математики, фізики, астрономії, креслення тощо юристи часто відносяться скептично, посилаючись на їх абстрактність і непотрібність. Але навіть наочне зображення місця події потребує знань математики, креслення, не кажучи про те, що часто приходиться проводити різноманітні обчислення, виведення процентів і т.д.. Закони фізики, астрономії - це закони Всесвіту, яких ми часто несвідомо дотримуємось.
У вищому навчальному закладі вивчають як юридичні, так і не юридичні дисципліни, які формують юриста як спеціаліста, фахівця. Однак слід звернути особливу увагу на філософію, а в майбутньому на філософію права. Філософія пронизує наскрізь будь-яку професійну діяльність, а для юридичної деонтології вона є ще й методологічною, орієнтиром, дороговказом. Тому юридична деонтологія є філософсько-правовою наукою, вступом до юридичної спеціальності.
Потрібно показати роль кожної юридичної науки (в тому числі й галузевих наук) у формуванні юридичної деонтології.
Література
Сорокин П.А. Человек. Цивилизация. Общество / Пер. с англ. - М., 1992.
Белый А. Символизм как миропонимание. - М., 1994.
Леви В.Л. Искусство быть собой. - М., 1991.
Залманов А.С. Тайная мудрость человеческого организма (глубинная медицина). - М., 1991.
Клизовский А. Основы миропонимания новой эпохи. В 3 т. - Рига, 1990.
Святий Августин. Сповідь / Пер. з латин. - К., 1999.
Філберт, Бернгард. Світи перед Богом / Пер. з нім. та англ. - Львів, 1996.
Гарольд Дж. Берман. Вера и закон: примирение права и религии / Пер. с англ. - М., 1999.
Гельвеций К.А., Про людину, її розумові здібності та її виховання / Пер. з фр. К., 1994.
Гриценко В. Людина і культура. - К., 2000.
Арендт Г. Становище людини / Пер. з англ. - Львів, 1999.
Досвід людської особи: Нариси з філософської антропології. - Львів, 2000.
Ваньє Ж. Бути людиною / Пер. з англ. - Львів-Київ, 2000.
Пивоев В.М. Философия культуры: Учебное пособиє. - СПб., 2001.
Юм Д. Трактат о человеческой природе. - Минск, 1998.
Гуревич П.С. Культурологія. - М., 2000.
Кормич Л.І., Багацький В.В. Культурологія. - Харків, 2002.
Культурология / Под ред. Н.Т. Багдасарєян. - М., 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...