WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Аспекти професійного почуття юриста - Реферат

Аспекти професійного почуття юриста - Реферат

небезпечних ситуацій, а також навички застосування зброї з метою припинення злочинних діянь.
Компоненти: юридична процедура реалізації права, духовний механізм дії права, психологічний механізм дії права, моральний механізм дії права, значення тактико-технічних характеристик та прицільної снайперської стрільби, техніка безпеки, надання необхідної медичної допомоги потерпілому.
Принципи: боротьба за законність, підвищена відповідальність, безпомилковість, швидкість реагування, культура професійних рухів, техніка безпеки, тренувальність.
Функції: ефективне регулювання перебігом подій у правовому явищі, правове застереження від проявів надмірних повноважень, поліпшення дій механізму правового регулювання, вироблення юридичної тактики застосування вогнепальної зброї, збільшення законних методів правового впливу.
Довідка: вогнепальна зброя - це зброя, в які для вильоту кулі (снаряда) з каналу ствола використовується енергія хімічного розкладу вибухових речовин (наприклад, пороху). Сучасна вогнепальна зброя поділяється на артилерійську, призначену для зруйнування об'єктів, розташованих на значній віддалі або в укриттях, на стрілецьку (пістолети, автомати, гвинтівки, кулемети та ін.) - для знищення відкрито розташованих цілей. Розрізняють також індивідуальну та ґрунтову вогнепальну зброю.
Звідси: застосування зброї - це важлива форма реалізації правових норм і ступеня управлінської діяльності. Імпульсивна та вольова правоохоронна діяльність працівників міліції повинна регулюватися правовим контролем реалізації норм щодо вогнепальної зброї.
Примітка: 1) вогнепальназброя - смертельний засіб, і працівник міліції зобов'язаний професійно опанувати усі складові механізму дії не тільки закріпленої табельної, а й інших видів зброї, яка є на озброєнні органів внутрішніх справ.
2) Принцип техніки безпеки - це необхідний атрибут розумового та фізичного аспектів правозастосування і є похідною нормою для працівника міліції, свідченням його високого професіоналізму.
Нюанс: юридична процедура у вогнепальній культурі - явище вимушене і працівник міліції не має права одноосібно здійснювати правосуддя.
7. Фізична культура окремих юристів
Фізична культура юриста - це знання працівником міліції правил застосування фізичного впливу, свідоме ставлення та психологічну готовність до застосування фізичної сили, уміння використовувати спеціальні прийоми при затриманні правопорушника. Фізична культура - це складне, багатозначне соціокультурне явище. Яке вимагає своєрідного підходу до його осмислення, розуміння й аналізу, адже воно окреслює і культуру фізичних дій, і процес фізичного виховання.
Компоненти: психологічна готовність, уміння виконувати спеціальні прийоми, свідоме ставлення до застосування фізичних дій, фізичні норми.
Принципи: доцільність фізичних дій, законність, повна змобілізованість, інтелектуальність, ненасильство.
Функції: підготовка правоохоронця до безпомилкових дій у ситуаціях, коли потрібні точний і обґрунтований розрахунок фізичних сил; озброєння правоохоронця комплексом заходів і виховання у нього стійкості до невдач; допомога керівникові міліції в екстремальних умовах; збереження власного здоров'я і життя й недопущення завдання розладу чи ліквідації їх у правопорушника, подання першої медичної допомоги особам, які потерпіли. Сила у фізичному смислі здатність змінювати форму матеріальних мас, викликати їх рух, змінювати напрям і швидкість руху чи приводити тіло у стан спокою. Скритою називається сила до тих пір, поки вона бездіє, - сила у власному смислі. Уявлення про силу мають свою основу і в психіці, будучи пов'язані з переживаннями людиною внутрішніх напружень.
Довідка: фізичне виховання працівників міліції - це цілеспрямований, активний процес його фізичного розвитку й удосконалення тілесної культури та професійної спрямованості реалізації юридичних норм у правових явищах. Фізичне виховання здійснюється в єдності з інтелектуальним, моральним, трудовим і естетичним вихованням.
Сила нервової системи - одна із основних властивостей нервової системи, яка проявляється в її здатності витримувати тривалі і значні навантаження без видимих ознак втоми чи гальмування. У житті людини сила нервової системи пов'язана з її витривалістю і працездатністю, психологічною стійкістю, особливо в екстремальних умовах, де нервова система відчуває великі і тривалі навантаження.
Звідси: завдання працівника міліції полягає в тому, щоб зрозуміти психологію правопорушника, передбачити його наміри, врахувати можливу протидію з метою локалізації несприятливої ситуації.
Примітка: використання фізичних заходів впливу до правопорушника має переваги над бойовими, адже фізичні прийоми - це зброя, яка завжди "при собі", її застосування не таке небезпечне для людини, як застосування вогнепальної зброї.
Нюанс: фізична культура юриста це не фізичне покарання правопорушника (як міри впливу шляхом завдання фізичного болю і морального страждання), а примусове його затримання для подальших юридичних дій.
Література
1. Волченко В.Н. Миропонимание и экоэтика ХХІ века. Наука - Философия - Религия. - М., 2001.
2. Гончаренко С. Український педагогічний словник. К., 1997.
3. Горшнев В.М., Бенедик И.В. Юридическая деонтология. - Харьков, 1988, 1993.
4. Гусарев С.Д., Тихомиров О.Д. Юридическая деонтология. - К., 1999.
5. Этика: Энциклопедический словарь / Под ред. Р.Г. Акресяна и А.А. Гусейнова. - М., 2000.
6. Мерло-Понті М. Феноменологія сприйняття / Пер. з фр. - К., 2001.
7. Немов Р.С. Психология: Словарь-справочник: В 2 ч. - М., 2003.
8. Новая философская энциклопедия: В 4т. / Ин-т философии РАН, Нац. общ. - науч. фонд; 9. Научно-ред. совет: предс. В.С.Степин, заместители предс. А.А. Гусейнов, Г.Ю. Семигин, уч. секр. А.П. Огурцов. - М.: Мысль, 2001. - Т.2. - 638 с.
10 .Основы валеологии: В 3 кн. / Под ред. В.П. Петленко. - К., 1998-1999.
11. Потер К.Р. Объективное знание. Эволюционный перевод / Пер. с англ. - М., 2002.
12. Рікерр П. Сам як інший / Пер. із фр. - К., 2002.
13. Скакун О.Ф. Юридическая деонтология. Харбков, 2002.

 
 

Цікаве

Загрузка...