WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Умови і порядок видачі дозволів на функціонування об'єктів дозвільної системи - Реферат

Умови і порядок видачі дозволів на функціонування об'єктів дозвільної системи - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему:
Умови і порядок видачі дозволів на функціонування об'єктів дозвільної системи
Значну частину діяльності органів внутрішніх справ щодо здійснення дозвільної системи займає видача відповідних дозволів, під якою розуміється комплекс певних організаційно-профілактичних заходів, спрямованих на недопущення шкідливих наслідків, які можуть настати в разі недотримання встановлених загальнообов'язкових правил. Умови і порядок видачі дозволу залежать від виду об'єкта дозвільної системи, а також суб'єкта, якому він видається, і встановлено рядом нормативних актів.
Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затверджена наказом МВС України №622 від 21.08.1998 р. передбачає умови І порядок видачі дозволів на придбання, зберігання, перевезення і використання зазначених предметів. Окремо врегульовано умови і порядок видачі дозволів юридичним особам (міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським товариствам) і громадянам.
Юридичними особами вогнепальну зброю та боєприпаси може бути придбано для озброєння особового складу охорони, окремих осіб, яким за родом занять дозволено її носіння, промислового і любительського полювання, захисту життя, здоров'я, житла і майна громадян, використання під час зйомок фільмів, в сценічних постановках, циркових виставах, експонування в музеях, на виставках, з науково-дослідною, навчальною і спортивною метою, а також колекціювання. Підставою для видачі дозволу є клопотання відповідного керівника, в якому зазначається кількість вогнепальної зброї та боєприпасів, які має бути придбано, номер та термін дії дозволу на право відкриття та функціонування об'єкта, акт про придатність приміщення, де вони будуть зберігатися, наказ про призначення особи, відповідальної за придбання зброї, довідка (висновок) медичної установи, що ця особа за станом здоров'я може виконувати таку роботу, довідка про складання нею заліків, копія контракту, наряду на одержання (придбання) зброї та боєприпасів, платіжне доручення (квитанція) про оплату послуг, пов'язаних з видачею дозволу. Такі ж дані зазначаються (крім копії контракту чи наряду) в клопотанні про одержання дозволу на зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів, що видається окремо. Для одержання дозволу на їх перевезення в клопотанні керівника зазначаються назва, кількість вантажу, який має перевозитися, вид транспорту, маршрут, початковий і кінцевий пункти перевезення, підстава перевезення, термін, відомості про осіб, відповідальних за перевезення і охорону вантажу на шляху руху, копія договору на охорону, платіжне доручення (квитанція) про оплату послуг.
Такий же порядок встановлено для видачі дозволів на придбання, зберігання і перевезення холодної зброї (арбалетів, мисливських ножів тощо) та пневматичної зброї калібру понад 4,5 мм і швидкістю польоту кулі понад 100 м/сек.
Дозволи на виготовлення, придбання, зберігання І перевезення вибухових матеріалів видаються тільки державним підприємствам, установам і організаціям. Відповідно до згаданої Постанови Верховної Ради України від 17.06.1992 р. вони не можуть перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав. До клопотання керівника підприємства про одержання дозволу на придбання цих матеріалів додаються свідоцтво (дозвіл) органів Держкомітету України по нагляду за охороною праці на їх придбання, ведення підривних робіт або виготовлення вибухових матеріалів і платіжне доручення (квитанція) про оплату послуг. Для одержання дозволу на перевезення вибухових матеріалів у відповідний орган внутрішніх справ подаються клопотання керівників організацій, дозвіл органів внутрішніх справ на зберігання цих матеріалів, відомості про осіб, відповідальних за їх перевезення, платіжне доручення (квитанція) про оплату послуг і технічні умови або стандарти вибухових матеріалів, що підлягають перевезенню. Дозволи на зберігання вибухових матеріалів, а також на відкриття піротехнічних майстерень видаються за клопотаннями керівників організацій, до яких додаються свідоцтво органів Держкомітету України по нагляду за охороною праці на експлуатацію місця зберігання зазначених матеріалів, паспорт складу (в разі його відсутності - схема складу і план прилеглої місцевості, а для пересувного складу - вказівка на район, який ним обслуговується), акт прийняття місця зберігання вибухових матеріалів в ескплуатацію, список осіб, які будуть мати доступ до вибухових матеріалів чи охороняти їх, і платіжне доручення (квитанція) про оплату послуг.
Громадяни України, відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17.06.1992 р. "Про право власності на окремі види майна", користуються правом придбання мисливської гладкоствольної зброї після досягнення 21-річного віку, а мисливської нарізної - 25-річного віку. Кількість вогнепальної зброї, яку може мати громадянин у власності, не обмежена, але власник повинен забезпечити її безумовне збереження. Для одержання дозволу на придбання мисливської гладкоствольної, нарізної І комбінованої зброї громадяни подають письмове клопотання, заповнену картку-заяву, медичний висновок лікувального закладу, сертифікат про проходження нар-кологічного огляду, довідку про проходження відповідного навчання і квитанцію про оплату послуг. Дозволи на зберігання і носіння (перевезення) вогнепальної мисливської зброї видаються окремо. Для їх одержання громадяни подають письмове клопотання, три фотокартки, дублікат дозволу на придбання вогнепальної зброї з відміткою магазину про продаж зброї або інший документ, який свідчить про її приналежність, та квитанцію про оплату послуг. Такий же порядок встановлено для придбання і зберігання (носіння) громадянами холодної зброї (арбалетів) та пневматичної зброї ка-лібру понад 4,5 мм і швидкістю польоту кулі понад 100 м/сек.
Дозволи видаються:
- Головним управлінням адміністративної служби міліції МВС України: на право придбання, ввезення з-за кордону і вивезення з України вогнепальної, пневматичної, холодної зброї, боєприпасів До зброї і вибухових матеріалів юридичними особами; придбання, зберігання, носіння, і вивезення за межі України вогнепальної, пневматичної, холодної зброї і боєприпасів до зброї іноземними громадянами, а також ввезення в Україну ними зброї і боєприпасів за клопотаннями міністерств та інших центральних органів виконавчої влади; відкриття і функціонування баз, складів вогнепальної, пневматичної, холодної зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів; зберігання і носіння нагородної зброї (це управління, здійснюючи в повному обсязі функції дозвільної системи, може видавати і інші дозволи);
- управліннями (відділами) адміністративної служби міліції управлінь (головних управлінь) МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві І Севастополі: на відкриття іфункціонування складів вибухових матеріалів і піротехнічних майстерень; право ввезення з-за кордону і вивезення з України мисливської, пневматичної, холодної зброї і боєприпасів до зброї громадянами України; придбання, зберігання І носіння мисливської нарізної вогнепальної зброї громадянами України; придбання та зберігання відомчої вогнепальної, пневматичної, холодної зброї та боє-припасів до зброї підприємствам, установам, організаціям (зазначені управління (відділи) видають також дозволи з інших питань, крім тих, що належать до компетенції Головного управління МВС);
- міськрайорганами внутрішніх справ: на носіння і перевезення відомчої вогнепальної, пневматичної, холодної зброї і боєприпасів до неї; придбання і перевезення вибухових матеріалів та засобів підривання; придбання, зберігання І носіння громадянами мисливської гладкоствольної вогнепальної пневматичної, холодної зброї;
- органами внутрішніх справ на транспорті і органами, підпоряд-кованими відділу спеціальної міліції: відкриття та функціонування об'єктів, які ними обслуговуються, а також на придбання та зберігання, носіння і перевезення вогнепальної

 
 

Цікаве

Загрузка...