WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Система та правовий стан державної автомобільної інспекції - Реферат

Система та правовий стан державної автомобільної інспекції - Реферат

використовувати вантажні автомобілі для транспортування пошкоджених транспортних засобів;
- користуватися у невідкладних випадках безперешкодно й безплатно засобами зв'язку, що належать підприємствам, установам, організаціям і громадянам;
- зберігати, носити й застосовувати спеціальні засоби та вогнепальну зброю у випадках і в порядку, передбачених законодавством.
Якщо водій, під час зупинки транспортного засобу працівником міліції відмовляється передати для перевірки відповідні водійські та реєстраційні документи, перешкоджає вилученню їх чи номерних знаків або перешкоджає доставленню транспортного засобу на штрафний майданчик, а також ображає працівника міліції чи висловлює погрозу на його адресу, працівники міліції мають право у випадках і в порядку, передбачених законодавством, застосувати, як правило, після попередження, заходів фізичного впливу, у тому числі прийоми рукопашного бою, спеціальні засоби й вогнепальну зброю для припинення правопорушень, подолання протидії законним вимогам працівників міліції і доставлення до підрозділу внутрішніх справ, якщо інші способи не забезпечили виконання покладених на них обов'язків. Адміністративне затримання осіб та доставлення їх до підрозділу Державтоінспекції, відділу внутрішніх справ працівником міліції за порушення Правил дорожнього руху та громадського порядку, а також у разі вияву непокори допускається з метою припинення адміністративного порушення, коли вичерпані інші заходи впливу для встановлення особи, а також для складання протоколу про адміністративне правопорушення, якщо неможливо скласти його на місці вчинення правопорушення. До-ставлення порушників має бути проведене у можливо короткий час. У разі адміністративного затримання допускається особистий огляд затриманого, огляд його речей, а також вилучення речей і документів у порядку, встановленому законодавством.
За порушення правил дорожнього руху та інших нормативів, що стосуються безпеки дорожнього руху, законодавством України встановлена адміністративна і кримінальна відповідальність.
Відповідальність працівників міліції за перевищення повноважень під час контролю за рухом транспорту на вулично-шляховій мережі:
- працівник міліції у межах повноважень наданих законодавством, самостійно приймає рішення й несе за свої протиправні дії або бездіяльність дисциплінарну чи кримінальну відповідальність;
- перевищення повноважень щодо застосування сили, спеціальних засобів і зброї тягне за собою відповідальність, установлену законом;
- у разі порушення працівником міліції прав і законних інтересів громадянина відповідний орган міліції зобов'язаний вжити заходів до відновлення цих прав, відшкодування завданих матеріальних збитків, і, на вимогу громадянина, публічно вибачитися;
- працівник міліції, який діє відповідно до наданих законодавством повноважень, не несе відповідальності за збитки, завдані під час виконання своїх обов'язків, якщо при цьому не порушує вимог закону. Такі збитки компенсуються за рахунок держави;
- дії працівника міліції можуть бути оскаржені у встановленому порядку до органів внутрішніх справ, суду або прокурори;
- посадова особа міліції, яка порушила вимоги закону або неналежно виконує свої обов'язки, несе відповідальність у встановленому порядку.
На автомагістралях держави діють відділи дорожньо-патрульної служби УДАІ. Вони виконують покладені на них завдання у взаємодії з територіальними органами, галузевими службами і іншими підрозділами внутрішніх справ, військовою автомобільною інспекцією та іншими підрозділами Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Державного комітету у справах охорони державного кордону, Державного митного комітету, іншими центральними і місцевими органами державної виконавчої влади, організаціями та підприємствами, установами, об'єднаннями громадян, діяльність яких пов'язана з охороною громадського порядку, забезпеченням безпеки дорожнього руху, профілактикою та розкриттям злочинів.
Основні завдання дорожньо-патрульної служби:
- забезпечення особистої безпеки учасників дорожнього руху;
- охорона громадського порядку на закріплених автомобільних дорогах, запобігання І припинення правопорушень на них;
- забезпечення безпеки дорожнього руху;
- захист власності учасників дорожнього руху, транспортних засобів і вантажів від злочинних посягань;
- виявлення заборонених для перевезення вантажів, у першу чергу наркотичних речовин, зброї та боєприпасів;
- розкриття злочинів, пов'язаних з використанням транспортних засобів, виявлення та затримання осіб, які скоїли злочини;
- затримання вкрадених транспортних засобів;
- здійснення контролю за вивозом товарів за межі України;
- забезпечення у встановленному порядку реєстрації та обліку транспорту і його власника, що виїжджають за кордон, на дорогах розташування контрольних пунктів.
Відповідно до своїх завдань дорожньо-патрульна служба забезпечує безпеку учасників дорожнього руху; припиняє адміністративні правопорушення і здійснює їх впровадження; виявляє, запобігає, припиняє та розкриває злочини, причини та умови, що сприяють вчиненню злочинів, дорожньо-транспортних пригод, і вживає у межах своєї компетенції заходи щодо їх усунення; накладає у межах своєї компетенції адміністративні стягнення; забезпечує у межах своєї компетенції безпеку дорожнього руху, додержання законів, правил та нормативів у цій сфері; запобігає забрудненню повітря, водоймищ транспортними засобами та сільськогосподарською технікою; контролює додержання встановлених законодавством правил перебування і транспортного проїзду дорогами України Іноземних громадян і осіб без громадянства тощо; проводять дізнання.
Безпосередня організаційно-практична діяльність відділу дорожньо-патрульної служби та окремих її посадових осіб регламентується Статутом патрульно-постової служби, Настановою дорожньо-патрульної служби ДАІ МВС України, законодавчими актами та іншими нормативними документами, що регламентують оперативно-розшукову роботу. Посадові особи дорожньо-патрульної служби користуються відповідними правами, наданими міліції і державтоінспекції чинним законодавством.
ЛІТЕРАТУРА
1. Конституція України.
2. Закон України "Про міліцію'7/Відомості Верховної Ради УРСР. 1991. №4. Ст.20.
3. Закон України "Про державну службу" //ВідомостіВерховної Ради України. 1993. №52. Ст.490.
4. Закон України "Про боротьбу з корупцією" //Відомості Верховної Ради України. 1995. №34. Ст.266.
5. Закон України "Про дорожній рух" // Відомості Верховної Ради України. 1993. №31. Ст.338.
6. Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Затв. розпорядженням Президента України від 7 жовтня 1992 р. // Голос України. 1992. 20 жовтня.
7. Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС: Затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1991р. №114.
8. Кодекс України про адміністративні правопорушення: Офіційний текст X., 2000.
9. Збірник нормативних актів України з питань правопорядку. К., 1993. Підручники, навчальні посібники, монографії.
10. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ. Загальна частина: Підручник. К., 1995.
11. Адміністративна відповідальність в Україні: Навч. посібник/За ред. А.Т.Комзюка. X.. 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...