WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Права та обов'язки осіб добового наряду чергової частини - Реферат

Права та обов'язки осіб добового наряду чергової частини - Реферат

справжність (достовірність) яких викликає сумнів (прострочені, Мають сліди підчисток тощо), затримати їх пред'явника, негайно Доповісти керівникові міськрайліноргану і діяти за його вказівкою.
При збройному нападі та спробі захоплення будинку міськрайоргану, проникненні до нього агресивно настроєної значної групи громадян необхідно:
- зачинити всі вхідні та вихідні двері приміщення будинку;
- розставити згідно з планом оборони будинку працівників добового наряду, слідчо-оперативної групи, інших працівників міліції, екіпірувати їх автоматами, табельною зброєю, спецзасобом "Черемха", засобами захисту, радіостанціями, протигазами для блокування найбільш уразливих місць, у тому числі верхніх поверхів, виставити спостережний пост на даху будинку;
- про подію негайно доповісти начальнику та черговому вищестоящого органу внутрішніх справ;
- про подію сповістити наряди, що перебувають на службі, і задіяти їх згідно з планом;
- підняти особовий склад органу по тривозі, організувати його збір у заздалегідь обумовленому місці, туди ж направити екіпажі патрульних автомашин і швидкої медичної допомоги;
- повідомити органи безпеки і прокуратуру, відповідно до плану взаємодії викликати допомогу від розташованих поблизу підрозділів органів внутрішніх справ та армійських частин;
- у випадку виникнення реальної загрози захоплення будинку органу внутрішніх справ особовий склад, що знаходиться в середині, одягає протигази і провадить задимлення спецзасобом "Черемха-5". Раніше виставлені пости переміщаються до кімнати зберігання зброї та ГТУ. При спробі захоплення цих приміщень застосовується зброя відповідно до Закону України "Про міліцію";
- у випадку висування натовпом вимог звільнити громадян, затриманих раніше за незначні правопорушення, за погодженням з прокурором та керівництвом міськрайліноргану - за окремі види злочинів, задовольнити їх прохання с метою розрядки обстановки.
Для забезпечення надійної охорони в ІТУ затриманих і взятих під варту осіб оперативний черговий повинен знати план охорони й оборони ІТУ, табель поста й обов'язки всього складу наряду. При відсутності штатних чергових по ІТУ провадити зміну постових. Обов'язковою є перевірка несення служби нарядом ІТУ (знання й виконання обов'язків, технічне обслуговування камер, дверей, замків, гратів; справність сигналізації та зв'язку; наявність і правильність розміщення затриманих і взятих під варту по камерах). При виявленні недоліків слід доповісти керівництву рапортом і вжити заходів щодо їх усунення. При відсутності штатних чергових по ІТУ організувати під охороною наряду, що заступає та зміняється, по-камерний та черговий вивід до туалету (при відсутності санвузлів у камерах) затриманих і взятих під варту осіб.
Виявивши підкоп, пролом стіни (стелі, підлоги), пошкодження віконних гратів і замків, необхідно перевести затриманих і взятих під варту осіб до інших камер, посиливши спостереження за їх поведінкою. Про обстановку та вжиті заходи доповісти керівництву міськрайліноргану, проінформувати прокурора.
Якщо затриманий або особа, взята під варту, звернулась із проханням про надання їй медичної допомоги, слід подати долікарську медичну допомогу або викликати швидку медичну допомогу (лікаря найближчої медичної установи).
Черговий має вжити заходів до припинення конфліктної ситуації (бійки) у випадку її виникнення між особами, що перебувають в ІТУ, виявити призвідників і розмістити їх врізних камерах. При нападі затриманих І осіб, взятих під варту, на склад наряду (вихід з камер, заволодіння зброєю тощо) необхідно вжити заходів щодо припинення злочинних дій, посилити охорону ІТУ за рахунок наявних сил (помічника чергового, слідчо-оперативної групи тощо); задіяти план оборони будинку та ІТУ, повідомити чергову частину вищестоящого органу, проінформувати прокурора та заінтересовані відомства. При нападі на ІТУ із зовні негайно озброїти табель-ною зброєю, спецзасобами захисту особовий склад, що є в наявності, і направити його на відбиття нападу; задіяти план оборони будинку (ІТУ) і проінформувати вищестоящий орган внутрішніх справ, прокурора та інші заінтересовані відомства.
Про пожежу (загоряння) в ІТУ черговий повинен повідомити Диспетчера пожежної охорони, організувати евакуацію затриманих і взятих під варту осіб та забезпечити їх належну охорону; вжити негайних заходів до гасіння пожежі (загоряння) первинними засобами пожежогасіння, викликати швидку медичну допомогу, аварійні служби; доповісти начальникові міськрайліноргану (особі, яка його заміщає) та діяти згідно з його вказівкою. У разі необхідності він зобов'язаний зібрати особовий склад по тривозі й направити для посилення охорони ІТУ.
В органах внутрішніх справ вся зброя та боєприпаси зберігаються в залізних шафах у окремих кімнатах, що замикаються і мають грати на вікнах. Для зберігання зброї, боєприпасів та спецзасобів обладнується спеціальна кімната. Ключі від кімнати зі зброєю зберігаються безпосередньо у чергового по органу внутрішніх справ, а слізних шаф зі зброєю - у кімнаті в обумовленому місці, для виключення можливості доступу до нього осіб, що не входять до складу чергового наряду. Кімната і шафи опечатуються особистоюпечаткою чергового. У випадку втрати ключа замок міняється або переробляється з заміною секрету. Категорично забороняється використання замків, ідентичних із замками від ІТУ та інших службових приміщень. Другі комплекти ключів від кімнати, шаф зі зброєю та боєприпасами зберігаються в опечатаному пеналі у начальника органу або особи, яка його замішає. Відлучаючись у службових справах, а також для вживання їжі, відпочинку черговий зобов'язаний передати інспектору-черговому (помічнику чергового) ключі від опечатаних печаткою чергового кімнати для зберігання зброї й боєприпасів та шаф, а при поверненні - прийняти ключі й перевірити цілісність відтисків печатки. Про час убуття (повернення), передачу (прийом) ключів від опечатаних кімнати й шафів робиться позначка у зошиті для записів оперативного чергового. Наприклад: "Я, майор міліції Панченко В.Ф., о 14.30 25.10.2000 р. передав ключі від опечатаних печаткою N21 кімнати й шафів капітану міліції Ковальчуку В.П. Здав (підпис) - прийняв (підпис)"; "Я, майор міліції Панченко В.Ф., о 15.30 25.10.2000 р. прийняв від капітана міліції Ковальчука В.П. ключі від опечатаних печаткою N21 кімнати й шафів. Прийняв (підпис), здав (підпис)".
Про порушення печатки на дверях кімнати або шафах негайно доповісти начальникові міськрайліноргану (особі, що його заміщає), який негайно призначає комісію для перевірки наявності майна, що в них зберігається. У випадку порушення печаток, звірити наявність зброї, боєприпасів та іншого майна з описами й записами у зошиті для записів чергового. Про результати доповісти начальнику міськрайліноргану (особі, яка його заміщає) і діяти згідно з його вказівками.
Нормативні акти, оперативні плани та інша службова документація, спеціальні засоби, оперативна криміналістична техніка, засоби зв'язку, захисту зберігаються у приміщенні чергової частини міськрайліноргану в умовах, що забезпечують їх схоронність, при необхідності - у залізних шафах. Вони призначені для використання особами добового наряду. Видавати будь-кому

 
 

Цікаве

Загрузка...