WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Права та обов'язки осіб добового наряду чергової частини - Реферат

Права та обов'язки осіб добового наряду чергової частини - Реферат

затримання.
Особистий огляд І огляд речей доставленого провадиться у . встановленому порядку. Огляд речей, поклажі, багажу, знарядь полювання та рибальства, добутої продукції, транспортних засобів та інших предметів здійснюється, як правило, у присутності особи, яка є їх власником. У випадках, що не терплять зволікання, згадані речі, предмети, за умов відсутності їх власника, можуть бути піддані огляду при наявності двох понятих. Про особистий огляд, огляд складається протокол або про це чиниться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення чи у протоколі про адміністративне затримання, які додаються до справи про адміністративне правопорушення. Вилучені у доставленого або затриманого речі й документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, зберігаються разом з протоколом, у якому вчинено запис про вилучення, у черговій частині або спеціальній шафі, ключ від якої знаходиться в чергового. Там само зберігаються документи, цінності, гроші та інші речі, вилучені в осіб, які поміщені до кімнати для затриманих, до повернення їх правопорушникові у встановленому порядку. При передачі матеріалів про адміністративне правопорушення працівнику, відповідальному за їх облік, черговий під розписку в журналі обліку матеріалів про адміністративні правопорушення передає також вилучені речі та документи (за винятком зброї та боєприпасів). Вилучена в доставлених (затриманих) зброя та боєприпаси зберігаються черговим у спеціальній залізній шафі, опечатаній особистою печаткою, до передачі їх відповідному працівникові органів внутрішніх справ.
Якщо при розгляді обставин щодо затриманого, його особистому огляді або огляді його речей буде встановлено, що його дії містять у собі ознаки злочину, або він знаходиться у розшуку, або незаконно зберігав предмети та речі (вилучені з громадського обігу, викрадене майно), або має підроблені документи, то черговий доповідає про встановлені факти керівникові міськрайліноргану і передає за його вказівкою зібрані матеріали та вилучене під розписку у відповідному журналі (книзі) слідчому або особі, призначеній проводити дізнання, для подальшої перевірки й вирішення питання про порушення кримінальної справи.
Досить важливими є обов'язки щодо підготовки службових нарядів та оперативному управлінню ними. Так, з прибуттям працівників міліції, що заступають у наряд, оперативний черговий зобов'язаний перевірити наявність особового складу відповідно до записів у книзі постових, допуск до несення служби із зброєю; видати їм у встановленому порядку необхідні предмети озброєння та спецзасобів, засоби захисту, зв'язку та службові документи; ознайомити наряду з орієнтуваннями й оперативною обстановкою на території, що обслуговується, прикметами злочинців, які розшукуюся, та викраденого майна; доповісти особі, яка проводить інструктаж про готовність особового складу до несення служби.
У період несення служби нарядами черговий підтримує з ними постійний зв'язок, приймає доповіді про обстановку, своєчасно інформує їх про скоєні злочини, викрадені речі, злочинців, що розшукуються, їх прикмети й вірогідні маршрути пересування; уточнює завдання, провадить за вказівкою керівника міськрайліноргану (відповідального), а в його відсутність - самостійно, передислокацію нарядів з урахуванням оперативної обстановки, що складається.
По закінченні несення служби нарядами черговий приймає від начальників (старших нарядів, міліціонерів, відповідального по органу) рапорти про виконання поставлених завдань і доповідає начальникові міськрайліноргану (особі, яка його заміщає); озброєння, спецзасоби, засоби захисту, зв'язку, спорядження та службову документацію, отримані при заступленні на службу, перевіряє їх комплектність. При недостачі він зобов'язаний терміново вжити заходів щодо повернення або розшуку втраченого, доповісти (при втраті зброї, боєприпасів та спецзасобів - негайно) начальнику міськрайліноргану (особі, яка його заміщає) і далі діяти за його вказівкою.
Якщо наряд (постовий, патрульний, конвой тощо) по закінченні служби не прибув до чергової частини міськрайліноргану або прибув, але не здав табельної зброї, або був відсутній на посту, заслоні тривалий період, черговий негайно доповідає про це керівникам міськрайліноргану і діє відповідно до отриманих вказівок. При відсутності керівників черговий направляє до району несення служби командира роти (взводу, відділення, старшого служби, оперативну групу) для з'ясування причин відсутності наряду і організації розшуку, підтримання з ними зв'язку. У разі необхідності направляє інших працівників з резерву, створеного з особового складу. Про подію, вжиті заходи та результати черговий доповідає керівникам міськрайліноргану та до чергової частини вищестоящого органу внутрішніх справ.
На період здійснення поетапного виведення ІТУ з чергових частин органів внутрішніх справ оперативний черговий при відсутності штатних чергових по ІТУ у встановленому порядку поміщає (звільнює) до ІТУ затриманих і взятих під варту осіб, а також осіб, які займаються бродяжництвом (якщо в місті, районі немає приймальника-розподільника); затримані за адміністративні правопорушення і до яких може бути застосоване стягнення у вигляді адміністративного арешту, а також які піддані адміністративному арешту.
У міськрайлінорганах, де немає штатних конвойних підрозділів міліції, черговий забезпечує оперативне керівництво конвоями при виконанні ними завдань по конвоюваннюзатриманих і взятих під варту осіб. З цією метою він повинен знати рішення начальника (особи, що його заміщає) щодо організації служби конвою, оперативної обстановки на маршруті конвоювання та на об'єктах, де будуть тимчасово перебувати особи, які конвоюються. За вказівкою начальника міськрайліноргану (особи, що його заміщає) треба організувати службу конвою: перевірити готовність спеціального автомобіля і забезпечити своєчасний виїзд конвою на виконання поставленого завдання; стежити за змінами обстановки на марш-руті конвоювання та на об'єктах, де тимчасово утримуються особи, що конвоюються; у разі необхідності вживати заходів до посилення конвою з подальшою доповіддю начальнику міськрайліноргану (особі, яка його заміщає); контролювати повернення конвою та спеціального автомобіля.
З метою забезпечення належної охорони будинку міськрайліноргану черговий зобов'язаний:
- знати план охорони й оборони будинку міськрайліноргану, пропускного режиму, розташування службових приміщень і їх блокування у разі необхідності;
- зачиняти у нічний час входи й виходи з будинку;
- силами добового наряду перевіряти не менше двох разів протягом ночі стан охорони будинку (постового, якщо він призначається), справність запорів, дзвінків, сигналізації й засобів зв'язку. При порушенні порядку несення служби, виявленні несправності вживати заходів до їх усунення;
- у випадку спроби проникнення сторонніх осіб до приміщення режимного характеру, а в нічний час - до будинку міськрайліноргану організувати їх затримання. Про подію, результати розгляду її обставин доповісти начальникові міськрайліноргану, його заступникам та попередити чергову частину вищестоящого органу внутрішніх справ;
- при вході до будинку (приміщення) громадян по документах,

 
 

Цікаве

Загрузка...