WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Права та обов'язки осіб добового наряду чергової частини - Реферат

Права та обов'язки осіб добового наряду чергової частини - Реферат

незалежно від їх належності, або їх звільнення у разі захвату;
- для конвоювання та утримання осіб, затриманих і підданих решту, взятих під варту, якщо зазначені вище особи чинять опір працівникам міліції або якщо є підстави вважати, що вони можуть скоїти втечу або завдати шкоди оточуючим чи собі;
- для припинення опору працівникові міліції та іншим особам, виконують службові чи громадські обов'язки по охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю;
- для звільнення заложників.
Вид спеціального засобу, час початку та інтенсивність його за-стосування визначаються з урахуванням обстановки, що склалася, а також характеру та особистості правопорушника.
Порядок застосування наручників, приладів зв'язування та прийомів самбо у чергових частинах органів внутрішніх справ також має свої особливості. Застосування наручників при охороні, утриманні та конвоюванні заарештованих та затриманих допускається у випадках: а) вчинення ними фізичного опору конвою, при спробі нападу на конвой чи склад суду; б) затримання при спробі втечі; в) наявності відомостей про намір заарештованого покінчити життя самогубством або скоїти втечу; г) винесення вироку про смертну кару; д) наявності розпорядження головуючого на суді; є) визнання судом особливо небезпечним рецидивістом; є) конвоювання особливо небезпечних злочинців; ж) конвоювання у літаках, автомобілях (крім автозаків).
Безперервне утримання в наручниках допускається не більш як і на дві години, після чого вони знімаються на час до 15 хвилин. Руки, в наручниках мають знаходитись у положенні позаду. Не допускається застосування наручників до жінок, неповнолітніх віком до 16 років, престарілих, інвалідів з явно вираженими ознаками інвалідності, а також іноземних громадян. По кожному випадку застосування наручників у приміщенні органу внутрішніх справ (чергової частини) для припинення протиправних дій затриманих складається акт, який після доповіді начальникові міськрайліноргану додає-ться до адміністративного матеріалу.
Зв'язування провадиться засобами, що виключають можливість заподіяння тілесних ушкоджень затриманому (доставленому), і за-стосовується: а) для припинення буйства та безчинства затриманих, доставлених і заарештованих, коли іншими заходами припинити ці дії неможливо; б) для затримання й конвоювання злочинців, коли є підстави для побоювання, що вони намагатимуться скоїти втечу або напад на працівника міліції чи громадян, так само як і завдати собі каліцтво або покінчити життя самогубством.
Зв'язуються руки і ноги окремо у положенні позаду. При цьому категорично забороняється притягувати руки до ніг (застосовувати . так звану "ластівку").
Перебування у зв'язаному стані не повинно перевищувати двох годин. Особа, до якої застосовано зв'язування, повинна знаходитись під постійним наглядом. Про кожний випадок зв'язування працівник міліції доповідає рапортом начальнику BBC. При цьому за участю понятих складається акт. У рапорті-акті зазначається, коли, де, плоти кого і за яких обставин застосовано зв'язування, тривалість знаходження особи у зв'язаному стані (години, хвилини), а також прізвища та адреса понятих.
Прийоми самбо та рукопашного бою застосовуються у випадках: а) захисту від нападу хуліганів та інших осіб, що загрожують життю і здоров'ю громадян або працівників міліції; б) затримання злочинця, що чинить опір; в) фізичного опору особи, що доставляється до міліції, при розгляді обставин щодо неї; г) фізичного опору при законному проведенні обшуку або вилучення речових доказів. Забороняється застосовувати прийоми самбо з нанесенням тілесних ушкоджень (за винятком збройного нападу) стосовно жінок, осіб, що не досягли 16-річного віку та інвалідів (з явними ознаками інвалідності).
Працівник, який завдав тілесних ушкоджень внаслідок застосування прийомів самбо, зобов'язаний надати невідкладну медичну допомогу особі, яка отримала тілесні ушкодження, додержуючись при цьому необхідних заходів обережності від раптового нападу та доповісти письмово черговому, а черговий, який заподіяв тілесні ушкодження в результаті застосування прийомів самбо, - начальникові органу внутрішніх справ із зазначенням часу, місця, проти кого і за яких обставин вжито прийоми самбо, а також прізвищ та адресів понятих (при їх наявності).
Застосуванню сили, спеціальних засобів, вогнепальної зброї має передувати попередження про намір їх застосувати, якщо дозволять обставини. Без попередження фізична сила, спеціальні засоби, а також зброя можуть застосовуватись, якщо виникла безпосередня загроза життю чи здоров'ю громадян або працівників міліції. Забороняється застосовувати засоби фізичного впливу, спеціальні засоби вогнепальну зброю до жінок з явними ознаками вагітності, осіб похилого віку або з вираженими ознаками інвалідності і малолітніх, крім випадків скоєння ними групового нападу, який загрожує життю і здоров'ю людей, працівників міліції, збройного нападу або опору. У випадку неможливості запобігти застосування вона не повинна перевищувати міру, необхідну для виконання кладених на міліцію обов'язків, і має зводитись до мінімуму можливості заподіяння збитку здоров'ю правопорушника та інших громадян. При завданні шкоди черговий забезпечує надання необхідної Допомоги особі, яка постраждала, у найкоротший строк. Про застосування фізичної сили, спеціальних засобів примусу черговий рапортом доповідає начальникові міськраиліноргану.
Про поранення або смерть, що сталися внаслідок застосування фізичного впливу та спеціальних засобів, а також про всі випадки застосування зброї черговий зобов'язаний негайно письмово повідомити начальника міськраиліноргану для повідомлення прокурора. Перевищення повноважень щодозастосування сили, у тому числі спеціальних засобів та зброї, тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
У випадку несправності освітлення і опалення, загоряння або затоплення у кімнаті для затриманих черговий зобов'язаний негайно викликати працівників відповідних аварійних служб, організувати (дотримуючись правил техніки безпеки) гасіння пожежі, вжити заходів до усунення несправності, ліквідації наслідків. Якщо подія загрожує життю чи здоров'ю затриманих, він зобов'язаний негайно перевести їх до інших приміщень, організувати охорону та постійне . спостереження за ними. Про подію і вжиті заходи йому слід негайно доповісти начальнику міськрайліноргану (особі, яка його заміщає). Про події, що мали серйозні наслідки (затоплення, смерть, замах на самогубство тощо) та вжиті заходи черговий зобов'язаний доповісти начальникові міськрайліноргану та повідомити чергову частину вищестоящого органу внутрішніх справ, проінформувати прокурора.
При звільненні правопорушника йому повертаються всі вилучені речі, документи і гроші, за винятком предметів, речей та документів, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, предметів і речей, що знаходяться у розшуку, вилучені з громадського обігу, а також таких, що підлягають конфіскації або сплатному вилученню, і підроблених документів. За отримання повернених речей, документів та інших цінностей правопорушник розписується у протоколі, в якому вони позначені вилученими. На прохання доставлених (затриманих) їм видаються довідки про час та причини

 
 

Цікаве

Загрузка...