WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Права та обов'язки осіб добового наряду чергової частини - Реферат

Права та обов'язки осіб добового наряду чергової частини - Реферат

повідомити про це оперативного чергового і діяти згідно з його вказівкою.
При отриманні сигналів оповіщення з місцевого штабу цивільної оборони оперативний черговий, зафіксувавши сигнал, негайно доповідає начальникові міськрайліноргану і діє за його вказівкою та відповідно до наявних інструкцій.
Обов'язки добового наряду чергової частини стосовно розгляду обставин щодо правопорушників, доставлених до чергової частини.
Розгляд обставин щодо правопорушників, доставлених до чергової частини працівниками міськрайлінорганів або громадянами, провадиться оперативним черговим або іншим працівником органу за дорученням начальника міськрайліноргану або його заступника. При розгляді обставин щодо правопорушника оперативний черговий зобов'язаний:
- з'ясувати підстави, мотиви й законність доставлення, наявність даних про потерпілих, свідків, які можуть підтвердити скоєне правопорушення;
- встановити особу доставленого, його фізичний стан (сп'яніння, травми тощо);
- прийняти від працівника органу внутрішніх справ, який доставив правопорушника, письмовий рапорт, а при доставленні правопорушника громадянами - заяву. Особлива увага при цьому звертається на викладення обставин правопорушення, підстав та мотивів доставлення;
- зареєструвати факт доставлення правопорушника.
У випадку необґрунтованого доставлення громадянина оперативний черговий, встановивши його невинуватість, зобов'язаний негайно звільнити доставленого й запропонувати особі, винній у необґрунтованому доставленні, вибачитись, після чого зробити необхідну позначку у книзі доставлених до міськрайліноргану. Роз'яснити особі, яка допустила необґрунтоване доставлення, неправомірність її дій, Про необґрунтоване доставлення громадянина працівником органів внутрішніх справ доповісти начальнику міськрайліноргану письмовим рапортом для вжиття заходів. У випадку, коли громадянина незаконно доставили громадяни, роз'яснити останнім необґрунтованість доставлення. Доставленню й затри-манню не підлягають:
- народні депутати України, народні депутати Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, селищних, сільських Рад на території відповідної Ради;
- прокурори й слідчі органів прокуратури, народні судді, керівники та члени міського, обласного й вищестоящого судів;
- особи, що мають небезпечні для життя тілесні ушкодження, вжили сильнодіючі отруйні речовини або заражені небезпечними Для здоров'я оточуючих інфекційними хворобами (при наявності відомостей про це, а також якщо вони не мають змоги реагувати на звернення до них), вагітні жінки з ознаками початку пологів. Відповідні заходи реагування до таких осіб вживаються після подання їм кваліфікованої допомоги медпрацівниками або після лікування їх в умовах стаціонару.
У випадках доставлення таких осіб оперативний черговий після встановлення їх особистості, повинен негайно звільнити доставлених і доповісти про подію письмовим рапортом начальникові міськрайліноргану, а також до чергової частини вищестоящого органу внутрішніх справ, проінформувати про доставлення цих осіб прокурора і діяти згідно з отриманими вказівками. Якщо доставлений громадянин має обмороження, сам собі завдав тілесні ушкодження, при спробі самогубства або заявив про погіршання стану його здоров'я, черговий зобов'язаний викликати швидку медичну допомогу чи представників відповідного медичного закладу, забезпечити постійний нагляд за такою особою й доповісти про подію начальнику міськрайліноргану. Рішення про подальше утримання згаданих осіб черговий приймає в залежності від висновку лікаря та вказівки начальника міськрайліноргану. При влаштуванні таких осіб на стаціонарне лікування у книзі обліку доставлених робиться відповідний запис, а у медичний заклад надсилається лист і проханням повідомити міськрайлінорган про виписування правопорушника з медичного закладу.
При доставленні за правопорушення військовослужбовців та військовозобов'язаних, призваних на збори, осіб рядового чи на-чальницького складу органів внутрішніх справ черговий зобов'язаний після з'ясування підстав, мотивів та законності доставлення, встановлення особи й місця служби повідомити командира частини (військового коменданта), начальника органу внутрішніх справ про затримання, викликати наряд і передати затриманих, а також матеріали на них, під розписку у книзі обліку осіб, доставлених до міськрайліноргану. Про скоєння злочину цією категорією осіб повідомити прокурора. Вияснення обставин щодо затримання за порушення правил дорожнього руху, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил, контрабанду здійснюється на загальних підставах.
У випадку доставлення до чергової частини іноземного громадянина черговий після встановлення його особистості зобов'язаний:
- іноземного громадянина, який користується дипломатичним імунітетом та привілеями, негайно звільнити. Дипломатичний імунітет та привілеї іноземних громадян підтверджуються наявністю таких документів, виданих МЗС України: дипломатичної, консульської або службової картки, спеціального посвідчення Міжнародного банку, Економічного співробітництва, Міжнародного інвестиційного банку тощо;
- провести розгляд обставин щодо іноземного громадянина, який не користується Імунінетом та привілеями, на загальних підставах;
- доповісти письмовим рапортом начальнику міськрайліноргану, повідомити чергову частину вищестоящого органу внутрішніх справ про доставлення іноземного громадянина, проінформувати прокурора та Службу безпеки України.
У випадку, коли встановити особу доставленого іноземця неможливо, черговий повинен у встановленому порядку направити його для поміщення до приймальника-розподільника.
у разі раптової смерті чи самогубства доставленого до чергової частини черговий зобов'язаний: викликати швидку (невідкладну) медичну допомогу; доповісти начальникові міськрайліноргану та повідомити чергову частину вищестоящого органу внутрішніх справ; проінформувати прокурора, вжити заходів до збереження обстановки на місці події до прибуття особи, якій доручено розслідування.
При розгляді обставин щодо особи, яка підозрюється у скоєнні злочину, черговий зобов'язаний:
- доповісти про доставлення начальнику міськрайліноргану та за його вказівкою передати матеріали й доставленого слідчому або особі, призначеній проводити дізнання, для вирішення питання про порушення кримінальної справи (якщо вона не порушена) і затриманнядоставленого за підозрою у скоєнні злочину. Від особи, яка доставила підозрюваного, черговий зобов'язаний зажадати рапорт із вказівкою конкретної фабули злочину;
- за вказівкою начальника міськрайліноргану, слідчого провести особистий обшук, сфотографувати й дактилоскопувати підозрюваного. Особистий обшук ведеться особою однієї статі з доставленим у присутності двох понятих тієї ж статі. При обшуку вилучаються речові докази, документи, цінності, гроші, облігації та інші цінні папери, а також речі, заборонені до зберігання в ІТУ (всі види холодної й вогнепальної зброї, боєприпаси, наркотичні, сильнодіючі та отруйні речовини, бритви, запальнички, сірники, гральні карти, поясні ремені, гумові підв'язки, краватки, шнурки, шарфи, рушники довше 50 см тощо). Вилучені речі

 
 

Цікаве

Загрузка...