WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Права та обов'язки осіб добового наряду чергової частини - Реферат

Права та обов'язки осіб добового наряду чергової частини - Реферат

міськрайліноргану; наступне знесення самовільно зведених будівель або виселення у адмінпорядку; наступні проводи на військову службу призовників, багатолюдні весілля, поховання; час інкасації великих грошових коштів банками, підприємствами, установами організаціями, маршрути руху інкасаторів, їх забезпеченість охороною; зміни кліматичних умов, радіаційної обстановки, стан шляхів, водоймищ тощо.
При скоєнні на території, що обслуговується, злочину або надзвичайної події, передбачених Переліком оперативної інформації, черговий терміново доповідає про це начальникові міськрайліноргану і попереджає чергову частину вищестоящого органу внутрішніх справ, після чого здійснює заходи, передбачені картотекою невідкладних дій чергового.
При надходженні телеграм, телефонограм черговий забезпечує належну їх реєстрацію, доповідає телеграму (телефонограму, орієнтування) про скоєний злочин (подію) начальникові міськрайліноргану або особі, яка його заміщає, і організовує виконання отриманих вказівок. При відсутності керівників міськрайліноргану негайно після ознайомлення, залежно від змісту орієнтування, знайомить працівників відповідних служб органу внутрішніх справ; у необхідних випадках про отримання телеграми (телефонограми, орієнтування) інформує прокурора.
При доставленні кореспонденції у нічний час, вихідні та святкові дні черговий зобов'язаний прийняти її, зареєструвати в журналі обліку пакетів, перевірити цілісність упаковки і відтисків печаток. розписатись за отримання в здавальному реєстрі (розносній книзі) з проставленням мастичної печатки або штампу, а потім своєчасно передати до канцелярії під розписку в журналі обліку пакетів.
Штатні працівники чергової частини, а також особи, що виконують їх обов'язки, повинні знати структуру міськрайліноргану дислокацію підпорядкованих їм підрозділів і служб, вищестоящих органів внутрішніх справ, способи зв'язку з ними, а також завдання, позв'язуються відповідними службами; наявні в черговій частині службах картотеки й інші довідкові матеріали, порядок доступу по них і видачі довідкової інформації. При особистому зверненні, запитах по телефону посадових осіб, громадян працівники добового наряду зобов'язані повідомляти.
1. Працівників органів внутрішніх справ у межах їх функціональних обов'язків, керівників правоохоронних органів, наглядаючого прокурора - про наявну в черговій частині інформацію стосовно заяв і повідомлень, що надійшли, про злочини та події; затримання підозрюваних і осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, притягнення їх до адміністративної відповідальності; розшукуваного автомототранспорту і т. ін.; щодо результатів перевірок (по картотеках адресного бюро, інформаційного центру), здійснених по запитах працівників правоохоронних органів, які знаходяться на місці події, беруть участь у охороні громадського порядку, виконують інші службові завдання за межами адміністративного будинку міськрайліноргану. При отриманні протягом робочого дня запиту відносно відомостей, що відсутні у черговій частині і входять у межі компетенції інших служб та підрозділів органу внутрішніх справ, оперативний черговий та Інші особи добового наряду рекомендують звернутись у відповідну службу, повідомивши при Цьому її місцезнаходження і телефон.
2. Посадових осіб або громадян про:
- місця розташування міськрайлінорганів, підпорядкованих їм Підрозділів, вищестоящого органу внутрішніх справ, номери телефонів їх чергових частин;
- дні, години і місця прийому громадян керівниками міськрайліноргану;
- номери службових телефонів працівників міськрайліноргану:
- адреси й номери телефонів пунктів охорони порядку;
- час і місця праці дільничних інспекторів міліції й номери їх службових телефонів;
- осіб, затриманих за правопорушення або таких, що стали жертвами подій (крім випадків, коли ці відомості на момент запиту це підлягають розголошенню);
- знайдені, вилучені, здані предмети й речі, свійських тварин належність яких не була встановлена.
Черговим та іншим особам добового наряду забороняється видавати громадянам і посадовим особам довідки про місце проживання та домашні телефони працівників місцевих органів влади, служби безпеки, внутрішніх справ (крім дільничних інспекторів міліції), прокуратури, суду і членів їх сімей, а також надавати відомості, що становлять державну та службову таємницю.
Для забезпечення довідкової роботи черговий та інші особи чергового наряду стежать за систематичним поповненням картотек службами міськрайліноргану, банку даних АСУ та ЕОМ, якими користується добовий наряд чергової частини, а також своєчасним вилученням карток І інформації з технічних систем, потреба в яких минула та контролюють подання працівникамиміськрайліноргану відомостей про розгляд заяв і повідомлень про злочини, події, перевірку іншої інформації негайно після прийнятих рішень.
Досить обсяжні обов'язки черговий має щодо додержання правил пожежної безпеки й санітарних правил в адміністративному будинку органу внутрішніх справ і на прилеглій до нього території: знання правил користування засобами пожежогасіння, плану евакуації людей і майна при пожежі, системи аварійного відключення електроенергії, газу й водопостачання у будинку органу внутрішніх справ, а також способів зв'язку з аварійними службами, пожежною частиною, добровільними пожежними дружинами. Черговий повинен вимагати від працівників та інших осіб, що перебувають у будинку органу і на прилеглій території, суворого додержання правил пожежної безпеки й санітарії; періодично проводити обхід приміщень органу внутрішніх справ та прилеглої до нього території з метою контролю за додержанням правил пожежної безпеки й санітарії. При виявленні несправностей в електромережі, електро- і газовій апаратурі, опалювальній системі та водопостачанні він повинен негайно викликати спеціалістів для їх усунення; не допускати зберігання легкозаймистих рідин і матеріалів, вибухових, отруйних речовин та речовин з їдким запахом у службових приміщеннях тощо.
ЛІТЕРАТУРА
1. Конституція України.
2. Закон України "Про міліцію'7/Відомості Верховної Ради УРСР. 1991. №4. Ст.20.
3. Закон України "Про державну службу" //Відомості Верховної Ради України. 1993. №52. Ст.490.
4. Закон України "Про боротьбу з корупцією" //Відомості Верховної Ради України. 1995. №34. Ст.266.
5. Закон України "Про дорожній рух" // Відомості Верховної Ради України. 1993. №31. Ст.338.
6. Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Затв. розпорядженням Президента України від 7 жовтня 1992 р. // Голос України. 1992. 20 жовтня.
7. Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС: Затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1991р. №114.
8. Кодекс України про адміністративні правопорушення: Офіційний текст X., 2000.
9. Збірник нормативних актів України з питань правопорядку. К., 1993. Підручники, навчальні посібники, монографії.
10. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ. Загальна частина: Підручник. К., 1995.
11. Адміністративна відповідальність в Україні: Навч. посібник/За ред. А.Т.Комзюка. X.. 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...