WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України. Правовий статус іноземців в Україні - Реферат

Порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України. Правовий статус іноземців в Україні - Реферат

розгляду питань щодо продовження строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, що затверджена наказом МВС України № 887 від 19.11.1999 р.
Згідно з Правилами в'їзд іноземців в Україну здійснюється через пункти пропуску на державному кордоні, відкриті для пасажирського руху. На цих пунктах у виїжджаючих перевіряються документи; її національному документі або в'їздиш візі ставиться штамп звказівкою, коли і через який прикордонний пункт іноземець в'їхав в Україну.
Прибулі іноземці зобов'язані у встановленому порядку оформити документи, які надають право проживання в Україні, протягом 72 годин зареєструвати свої національні документи в підрозділах паспортної служби органів внутрішніх справ або в готелях.
В органах внутрішніх справ реєструються національні паспорти іноземних громадян, які прибули на навчання, для підвищення кваліфікації, на виробничу практику, у службових та громадянських справах, а також прибулих у приватних справах. Реєстрація національних документів здійснюється на підставі письмових заяв зацікавлених міністерств, відомств, підприємств, установ, організацій, учбових закладів на строки, вказані в заявах, але не більше ніж на один рік.
Реєстрація національних документів іноземних громадян, прибулих у приватних справах, здійснюється підрозділами паспортної служби органів внутрішніх справ безпосередньо на місцях по особистим заявам іноземців на строк, вказаний у візі або запрошенні, але не більш ніж на один рік.
Національні документи реєструються один раз по місцю прибуття іноземних громадян і при відвідуванні інших населених пунктів не повторюється. Якщо іноземці, які тимчасово перебувають в Україні, змінюють місце проживання, то вони зобов'язані повідомити про це органи внутрішніх справ, у яких зареєстровано їх національні паспорти, або документи, що їх замінюють.
Якщо іноземці прибули в Україну на лікування, відпочинок як туристи, то їх національні паспорти реєструються в готелях на строк до трьох місяців. Адміністрація готелів самостійно реєструє документи іноземних туристів. Органи внутрішніх справ здійснюють контроль за цією роботою.
Іноземці можуть у встановленому порядку іммігрувати в Україну на постійне проживання або для працевлаштування на визначений термін, а також тимчасово перебувати на її території.
Іноземець може отримати дозвіл на імміграцію та іммігрувати на постійне проживання, якщо він:
- має в Україні законне джерело існування;
- перебуває у близьких родинних відносинах (батько, мати, діти, брат, сестра, подружжя, дід, бабка, онуки) з громадянами України;
- перебуває на утриманні громадянина України або має на своєму утриманні громадянина України;
- в інших передбачених законами України випадках. Посвідки на проживання повинні здаватися в органи внутрішніх справ у випадках виїзду власника за кордон, прийняття в громадянство України або після реєстрації смерті іноземця.
Іноземні громадяни зобов'язані виїхати з України до закінчення відповідного терміну перебування.
Іноземні громадяни, тимчасово перебуваючи в Україні, повертаються за кордон, як правило, по тим же візам І національним документам, а іноземці, які користуються правом безвізового проїзду - по національним документам.
У необхідних випадках по заявам міністерств, відомств, підприємств, установ, організацій, учбових закладів, апаратами ПР та МР
ГУМВС, УМВС видаються виїздні - в'їздні візи іноземним громадянам. Діти іноземців, які досягли 16-річного віку записуються у візу батька або матері.
Постійно проживаючи в Україні Іноземці також виїжджають за кордон по виїзним або виїздним в'їздним візам.
За порушення Іноземцями встановленого порядку перебування в Україні застосовуються заходи відповідно до чинного законодавства України.
Кожний виявлений факт порушення іноземцем правил перебування в Україні співробітник міліції фіксує складанням протоколу, у котрому відображаються обставини правопорушення та інформація про порушника. Рішення про покарання у вигляді штрафу або попередження приймаються начальником органу внутрішніх справ, а інші заходи по його поданню - ГУМВС, УМВС.
Іноземці, які підлягають видворенню, або фізичні, юридичні особи, які приймають цих іноземців, влаштовують їх незаконне проживання, працевлаштування, сприяють в ухиленні від виїзду після закінчення терміну перебування, відшкодовують витрати, пов'язані з видворенням.
На кожного іноземця, отримавшого посвідку на проживання, оформляється особиста справа, в якій зосереджується вся маюча відношення до нього інформація.
Облік іноземців за місцем їх проживання здійснюється в органах внутрішніх справ по обліковим карткам, адресним листкам прописки або по спеціальним книгам. Дільничні інспектори міліції ведуть списочний облік постійно проживаючих іноземців, а також отримують для контролю завдання по відношенню до іноземців, тимчасово прибулих у приватних справах. Вони зобов'язані не рідше одного разу у квартал перевіряти їх фактичне проживання за місцем прописки або реєстрації і про наслідки доповідати рапортом начальнику органу внутрішніх справ.
Перевірка фактичного проживання іноземних студентів та учнів за місцем їх прописки у гуртожитках та на квартирах здійнюється також не рідше одного разу в квартал дільничними інспекторами міліції, інспекторами паспортної служби спільно з адміністрацією гуртожитків та учбових закладів.
ЛІТЕРАТУРА
1. Конституція України.
2. Закон України "Про міліцію'7/Відомості Верховної Ради УРСР. 1991. №4. Ст.20.
3. Закон України "Про державну службу" //Відомості Верховної Ради України. 1993. №52. Ст.490.
4. Закон України "Про боротьбу з корупцією" //Відомості Верховної Ради України. 1995. №34. Ст.266.
5. Закон України "Про дорожній рух" // Відомості Верховної Ради України. 1993. №31. Ст.338.
6. Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Затв. розпорядженням Президента України від 7 жовтня 1992 р. // Голос України. 1992. 20 жовтня.
7. Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС: Затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1991р. №114.
8. Кодекс України про адміністративні правопорушення: Офіційний текст X., 2000.
9. Збірник нормативних актів України з питань правопорядку. К., 1993. Підручники, навчальні посібники, монографії.
10. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ. Загальна частина: Підручник. К., 1995.
11. Адміністративна відповідальність в Україні: Навч. посібник/За ред. А.Т.Комзюка. X.. 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...