WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України. Правовий статус іноземців в Україні - Реферат

Порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України. Правовий статус іноземців в Україні - Реферат


Реферат
на тему:
Порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України. Правовий статус іноземців в Україні
Порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України
В залежності від мети поїздки та правового статусу від'їжджаючих громадян України за кордон їм видаються дипломатичні, службові або загальногромадянські закордонні паспорти.
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (надалі закордонний паспорт) є документом, що посвідчує особу громадянина України під час перетинання державного кордону України та перебування за кордоном.
Відповідно до Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" постановою Кабінету Міністрів України № 231 від 31.03.1995 р. "Про затвердження Правил оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїздних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення" та Інструкції, затвердженої наказом МВС України № 459 від 02.07.1996 p., заяви-анкети про видачу закордонного паспорта приймаються працівниками паспортної служби органів внутрішніх справ за умови подання особою, яка досягла 18-річного віку та постійно проживає в Україні усіх передбачених документів за місцем постійного проживання особи. У виняткових випадках заява-анкета може . бути прийнята у місці тимчасового проживання.
Для самостійного виїзду неповнолітніх за кордон оформлення проїздного документа дитини здійснюється на підставі нотаріально засвідченої заяви батьків або законних представників.
Всі друковані надписи в паспорті та проїздному документі дитини виконуються українською та англійською мовами.
Під час прийняття заяви-анкети співробітники паспортної служби перевіряють правильність її заповнення, звіряють зазначені в ній відомості з відповідними документами.
Паспорт оформляється протягом трьох місяців з дня звернення про одержання паспорта, а у випадках, коли поїздка пов'язана з терміновим лікуванням виїжджаючого, від'їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, викликана смертю родича, який проживав за кордоном, протягом трьох робочих днів.
Заявники, які проживають на території Автономної Республіки Крим або областей України менше п'яти років, підлягають додатковій перевірці за місцем попереднього проживання в Україні в останні п'ять років.
Раніше засуджені особи підлягають перевірці за обліками судів за місцем засудження.
Якщо громадянин клопоче про виїзд на постійне проживання за кордон, то після здійснення в органах внутрішніх справ перевірки заява-анкета надсилається на узгодження в органи Служби безпеки України.
За результатами розгляду заяви-анкети громадянина про видачу закордонного паспорта приймається рішення, що є підставою для видачі йому або для відмови в його видачі. Рішення приймаються і затверджуються начальниками апаратів паспортної, реєстраційної та міграційної роботи ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях і М.Севастополі, райуправлінь, деяких відділів міськрайорганів внутрішніх справ або їх заступниками. Рішення оформлюється проставленням штампу на заяві-анкеті.
У разі відхилення клопотання про видачу заявникові закордонного паспорта готується аргументований висновок з посиланням на причини, передбачені ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України". Повідомлення про це надсилається заявникові у письмовій формі.
Рішення про видачу закордонного паспорта дійсне протягом шести місяців від дня його прийняття. У загальногромадянському паспорті заявника робиться відповідний запис.
Закордонний паспорт зберігається у власника.
На прохання громадян в закордонні паспорти можуть бути "несені записи про сімейний стан та про дітей заявника. Відомості про дітей вписуються на підставі нотаріально завіреної заяви обох батьків та свідоцтва про народження дітей.
У випадку надходження до підрозділів паспортної служби заяв про втрату закордонного паспорта, останні інформують ГУМВС, УМВС за підпорядкованістю, які у свою чергу повідомляють Консульське управління Міністерства закордонних справ України та органи Держкомкордону України про визнання такого паспорта недійсним.
По факту втрати закордонного паспорта проводиться ретельна перевірка обставин втрати, встановлення особи заявника, серії та номера документа. За висновками перевірок керівництвом паспортної служби ГУМВС, УМВС, яка приймала рішення про його видачу, вирішується питання про оформлення закордонного паспорта замість втраченого.
Правовий статус іноземців в Україні
Іноземцями визначаються іноземні громадяни-особи, які належать до громадянства іноземних держав і не є громадянами України, та особи без громадянства, які не належать до громадянства будь-якої держави.
Присутність у богатьох регіонах країни значної кількості іноземців покладає на органи внутрішніх справ важливе завдання щодо забезпечення оформлення документів іноземцями для відвідування України І виїзду за їх межі, організації в установленому порядку реєстрації національних паспортів іноземців, що прибувають в Україну, і контролю за додержанням ними правил перебування в країні, а також вживання заходів щодо запобігання їх порушення.
Забезпечуючи контроль за додержанням іноземцями цих правил, співробітники органів внутрішніх справ здійснюють реєстрацію, видачу посвідок на проживання, прописку та облік іноземних громадян, проводять заходи щодо контроля за їх фактичним перебуванням, строками знаходження на даній території, видають у встановлених випадках дозволи на переїзд в інші місцевості, притягують . порушників до відповідальності та виконують рішення про примусове видворення і т. ін.
Ця робота виконується співробітниками органів внутрішніх справ і має головну мету використати вказані форми контролю для попередження злочинів та інших правопорушень у відношенні до іноземців та протиправних дій з їхнього боку.
Іноземці можуть в'їжджати в Україну та виїжджати з України за дійсними національними паспортами або документами, які їх замінюють. При цьому іноземці повинні одержати у встановленому порядку в'їздну або виїзну візу, якщо інше не передбачено чинним законодавством України.
Для регулювання питань в'їзду і виїзду з України в межах чинного законодавства, а саме Закону України "Про правовий статус іноземців" розроблені "Правила в'їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію", затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 1995 p., Інструкція про порядок

 
 

Цікаве

Загрузка...