WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття та призначення паспортної системи. Порядок видачі, обміну паспорта громадянина України - Реферат

Поняття та призначення паспортної системи. Порядок видачі, обміну паспорта громадянина України - Реферат

недійсними.
В паспорті робляться відмітки про сімейний стан власника паспорта та прописку (реєстрацію постійного місця проживання) громадянина. На прохання власника до паспорта можуть бути внесені відомості про дітей, групу крові та резус-фактор. Інші записи вносити до паспорта забороняється.
У паспорт, виготовлений у вигляді паспортної картки (інформаційного листка) розміром 80 x 60 мм вклеюється фотокартка власника і вносяться відомості про його прізвище, ім'я та по батькові, дата народження і особистий (Ідентифікаційний) номер, а також дата видачі і код органу, що його видав.
Видача та обмін паспортів проводиться міськими і районними відділами внутрішніх справ за місцем постійного проживання громадянина у місячний термін, а вклеювання нових фотокарток при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку проводиться у 5-денний термін.
Для одержання або обміну паспорту громадянин звертається в сільській місцевості до уповноваженого на ведення паспортної роботи селищних та сільських Рад, а в містах до осіб, відповідальних за додержування правил паспортної системи, абоособам, уповноваженим на ведення паспортної роботи: начальникам житлово-експлуатаційних об'єднань, дирекцій по експлуатації будинків, комендантам, головам житлово-будівельних кооперативів, власникам будинків та іншим особам, у веденні яких знаходяться житлові будинки та приміщення.
Особам, звільненим з місць позбавлення волі, якщо вони до засудження не мали паспортів і останні при затриманні не були вилучені, паспорти видаються після прибуття в місцевість, вказану в довідці про звільнення. Якщо звільнені прибули в іншу місцевість, то паспорти можуть бути видані по місцю фактичного прибуття. Але при цьому необхідно з'ясувати причини приїзду звільненого в цю місцевість і чи не отримали прибулі паспорти в інших місцевостях.
Особи, які утримуються у приймальниках-розподільниках і не мають паспортів, отримують паспорти після відповідної перевірки їх особистості у підрозділах паспортної служби по місцю розташування приймальників-розподільників.
Колишнім іноземним громадянам та особам без громадянства, прийнятим в українське громадянство, паспорти видаються по місцю їх проживання.
У випадках зміни громадянином прізвища, імені або по батькові (наприклад, при шлюбі), при виявленні невідповідності записів, неможливості подальшого використання паспорта (відклеювання фотокартки, пошкодження і т. ін.) проводиться обмін паспортів.
При обміні паспорта громадянину необхідно подати:
- заяву Ф-1;
- паспорт, що підлягає обміну;
- дві фотокартки розміром 35 x 45 мм;
- документи, що підтверджують необхідність обміну (свідоцтво про шлюб і т. ін.).
Про втрату паспорта громадянин повинен терміново повідомити паспортну службу, яка видає тимчасове посвідчення, що підтверджує його особу.
При оформленні паспортів замість втрачених працівники паспортної служби повинні ретельно перевірити всі необхідні матеріали для попередження незаконного отримання нового паспорта злочинцями, несплатниками аліментів, осіб, які намагаються приховати реєстрацію шлюбу і навмисно заявляють про втрату паспорта з метою отримання нового паспорта.
Заяви про крадіжки паспортів приймаються органами внутрішніх справ по місцю скоєння злочину. Після прийняття заяви видаються довідки, на підставі яких оформляються справи про видачу паспортів замість викрадених.
Громадяни України, які виїзжають за кордон на постійне місце проживання, а також особи, які вийшли із українського громадянства, здають свої паспорти в апарати паспортної служби при отриманні ними паспортів громадян України для виїзду за кордон або посвідок для проживання.
Члени екіпажів суден закордонного плавання при отриманні ; посвідчень особи моряка паспорти громадянина України здають і капітанам портів для зберігання. Особи, які потрапили на лікування до лікарні, здають свої паспорти адміністрації лікарень. Органами дізнання, попереднього слідства або судом вилучаються паспорти, що мають ознаки підробок і паспорти осіб, взятих під варту, а також засуджених до позбавлення волі. Після вступу вироку в законну силу їхні паспорти пересилаються до слідчих ізоляторів для прилучення до особистих справ засуджених.
В подальшому паспорти знаходяться у адміністрації місць позбавлення волі, де відбувають покарання засуджені. Після звільнення цих осіб паспорти їм повертаються.
Паспорти померлих здаються їх родичами або іншими особами в органи РАГС або виконкоми селищних та сільських Рад і після реєстрації смерті пересилаються в органи внутрішніх справ для знищення. Крім перерахованих випадків, вилучення паспортів у громадян забороняється. Не дозволяється також прийом паспортів у заставу.
ЛІТЕРАТУРА
1. Конституція України.
2. Закон України "Про міліцію'7/Відомості Верховної Ради УРСР. 1991. №4. Ст.20.
3. Закон України "Про державну службу" //Відомості Верховної Ради України. 1993. №52. Ст.490.
4. Закон України "Про боротьбу з корупцією" //Відомості Верховної Ради України. 1995. №34. Ст.266.
5. Закон України "Про дорожній рух" // Відомості Верховної Ради України. 1993. №31. Ст.338.
6. Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Затв. розпорядженням Президента України від 7 жовтня 1992 р. // Голос України. 1992. 20 жовтня.
7. Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС: Затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1991р. №114.
8. Кодекс України про адміністративні правопорушення: Офіційний текст X., 2000.
9. Збірник нормативних актів України з питань правопорядку. К., 1993. Підручники, навчальні посібники, монографії.
10. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ. Загальна частина: Підручник. К., 1995.
11. Адміністративна відповідальність в Україні: Навч. посібник/За ред. А.Т.Комзюка. X.. 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...